Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65470 από kobra2
θα ηθελα μια τελευταια ερωτηση να κανω,μην σας ζαλιζω αλλο.ειδα οτι το bioenergy point ειναι απο οξια και ειναι και λιγο φθηνοτερο.μηπως να επαιρνα απο αυτο την επομενη φορα η θα εχω σοβαραπροβληματα.απλα ρωταω μηπως το οτι δεν ειναι ρετσινουχα ειναι καλυτερα για την σομπα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65473 από DOOM_NX
Πιθανότατα αυτό που λέει ο dimlyk. Δώσε λίγο αέρα παραπάνω. Κλίνκερ λόγω υψηλών θερμοκρασιών δεν είναι απ'ό,τι κατάλαβα. Περισσότερο αέρα στην καύση και στο καθάρισμα αν γίνεται.

Το πέλλετ κατά τη λάθος αποθήκευση μπορεί να απορροφήσει υγρασία από τον αέρα, προκαλώντας προβλήματα παρόμοια με αυτά των υγρών καυσόξυλων. Γιαυτό φωνάζουν και οι εταιρίες κι εμείς ότι πρέπει να αποθηκεύεται σε όσο το δυνατόν πιο στεγνό περιβάλλον.

Δε μας ζαλίζεις, ρώτα όσα θες. Αν κουραστούμε κλείνουμε το PC και πάμε να πιούμε μια ζεστή σοκολάτα και επανερχόμαστε! :)
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65475 από kobra2

dimlyk έγραψε: πιθανοτατα θες περισσοτερο αερα η λιγοτερο πελλετ στην καυση

τα εχω δοκιμασει και δεν εγινε τιποτα.βαζοντας περισσοτερο αερα και περισσοτερη απορροφηση καυσαεριων εφθανε στιγμη που η φλογα ηταν τοσο μικρη ετοιμη να σβησει....παντως ευχαριστω,μου εδωσες μια ιδεα και θα ξαναρυθμισω...!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65478 από dimlyk
οχι ολα ταυτοχρονα....ενα ενα οι δοκιμες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65479 από DOOM_NX

kobra2 έγραψε: θα ηθελα μια τελευταια ερωτηση να κανω,μην σας ζαλιζω αλλο.ειδα οτι το bioenergy point ειναι απο οξια και ειναι και λιγο φθηνοτερο.μηπως να επαιρνα απο αυτο την επομενη φορα η θα εχω σοβαραπροβληματα.απλα ρωταω μηπως το οτι δεν ειναι ρετσινουχα ειναι καλυτερα για την σομπα?

Από οξιά είναι και το biotherm. Μπορείς άνετα να δοκιμάσεις. Συνήθως τα πέλλετ οξιάς έχουν λίγο μικρότερη θερμογόνο, οπότε δεν αναπτύσσονται τόσο μεγάλες θερμοκρασίες στο θάλαμο της καύσης. Αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά... Σε κάθε περίπτωση δοκίμασε κι άλλες μάρκες, για να αποκλείσεις και την ελαττωματική παρτίδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65480 από kobra2

DOOM_NX έγραψε: Πιθανότατα αυτό που λέει ο dimlyk. Δώσε λίγο αέρα παραπάνω. Κλίνκερ λόγω υψηλών θερμοκρασιών δεν είναι απ'ό,τι κατάλαβα. Περισσότερο αέρα στην καύση και στο καθάρισμα αν γίνεται.

Το πέλλετ κατά τη λάθος αποθήκευση μπορεί να απορροφήσει υγρασία από τον αέρα, προκαλώντας προβλήματα παρόμοια με αυτά των υγρών καυσόξυλων. Γιαυτό φωνάζουν και οι εταιρίες κι εμείς ότι πρέπει να αποθηκεύεται σε όσο το δυνατόν πιο στεγνό περιβάλλον.

Δε μας ζαλίζεις, ρώτα όσα θες. Αν κουραστούμε κλείνουμε το PC και πάμε να πιούμε μια ζεστή σοκολάτα και επανερχόμαστε! :)

εκει που τα ειχε αυτος ηταν ηταν σε στεγαστρο ανοικτο και σε μισο μετρο αποσταση εβρεχε θυμαμαι εκεινη την μερα....εγω τα εχω σε καλο μερος...anyway

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ