Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65405 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε: κλινκερ ειναι λιγο απιθανο να σου αφηνει...το κλινκερ ειναι πετραδακια σταχτης να το πω απλοικα
αν εννοεις σταχτη που κολλαει στα τοιχωματα του μαγγαλιου ...τετοια ισως εχεις
οσο για το πελλετ που ρωτας ...το καλυτερο που εχεις να κανεις ισως ειναι να παρεις μερικα διαφορετικα σε τσουβαλακια και να δοκιμασεις ... αν δεν θες να παιζεις συνεχεις με τις ρυθμισεις ...κι οποιο σου κατσει καλυτερα :)

παντως και σταχτη να ειναι, ειναι μεγαλη ποσοτητα καθημερινα.υπαρχει περιπτωση η συγκεκριμενη παρτιδα να ειναι χειροτερη απο οτι γενικοτερα η συγκεκριμενη μαρκα?


Έχεις κάψει άλλο πέλλετ (άλλης εταιρίας εννοώ);;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65411 από mastoras
Δεν το βρήκα εγώ Γιώργη. Στην ΠΡΟΜΕΞ το είδα. Το KECHIDIS pellet με αυτές τις τιμές διακινείται.

Και εγώ αυτό ήξερα μέχρι σήμερα. Πατώματα, και άλλα δομικά υλικά που έπαιρνα από Αθήνα, 40ευρώ την παλέτα πλήρωνα.

Σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο ο τζίρος που κάνει κάποιος έμπορος με τις μεταφορικές, πετυχαίνοντας έτσι την καλύτερη τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65440 από DOOM_NX

kobra2 έγραψε: παντως και σταχτη να ειναι, ειναι μεγαλη ποσοτητα καθημερινα.υπαρχει περιπτωση η συγκεκριμενη παρτιδα να ειναι χειροτερη απο οτι γενικοτερα η συγκεκριμενη μαρκα?

Πάντα υπάρχει περίπτωση να πήρες ελαττωματική παρτίδα. Μπορεί άλλος να το είχε αποθηκεύσει σε απαράδεκτες συνθήκες. Αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν παίχτηκε κάτι τέτοιο.

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: Στο ποτηράκι της καύσης μένει στερεό υπόλειμμα σαν πέτρα που πρέπει να το αφαιρέσεις ολόκληρο; Αυτό είναι κλίνκερ.

Μήπως είναι απλά άκαυτο πέλλετ και οφείλεται σε λάθος ρυθμίσεις ή κακό σχεδιασμό της σόμπας;

Πραγματικά, δύσκολο να φταίει το πέλλετ στην περίπτωσή σου...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65458 από kobra2
οχι, ειναι η πρωτη χρονια. δεν εχω καψει καποιο αλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65464 από kobra2

DOOM_NX έγραψε:

kobra2 έγραψε: παντως και σταχτη να ειναι, ειναι μεγαλη ποσοτητα καθημερινα.υπαρχει περιπτωση η συγκεκριμενη παρτιδα να ειναι χειροτερη απο οτι γενικοτερα η συγκεκριμενη μαρκα?

Πάντα υπάρχει περίπτωση να πήρες ελαττωματική παρτίδα. Μπορεί άλλος να το είχε αποθηκεύσει σε απαράδεκτες συνθήκες. Αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν παίχτηκε κάτι τέτοιο.

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά: Στο ποτηράκι της καύσης μένει στερεό υπόλειμμα σαν πέτρα που πρέπει να το αφαιρέσεις ολόκληρο; Αυτό είναι κλίνκερ.

Μήπως είναι απλά άκαυτο πέλλετ και οφείλεται σε λάθος ρυθμίσεις ή κακό σχεδιασμό της σόμπας;

Πραγματικά, δύσκολο να φταίει το πέλλετ στην περίπτωσή σου...

το πως ηταν αποθηκευμενο, η το αποθηκευω εγω το πελλετ πως ακριβως παιζει ρολο?
τις ρυθμισεις τις εχω αλλαξει ισα με 50 φορες.στο ποτηρακι μενει αρκετη ποσοτητα σταχτης η οποια εναι σαν στερεη και συμπαγης εχοντας παρει το σχημα του ποτηριου,αλλα διαλυεται ευκολα.και εκτος αυτου ολος ο χωρος,τζαμι και τοιχωματα ειναι φουλ στην μαυριλα, η οποια ειναι στρωμα σταχτης που με την ηλεκτρικη σκουπα το καθαριζω.και τα τσουβαλια μου φαινεται οτι εχουν αρκετη ποσοτητα σκονης,εκτος λογω της απειριας μου να μου φαινεται πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65468 από dimlyk
πιθανοτατα θες περισσοτερο αερα η λιγοτερο πελλετ στην καυση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ