Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65003 από man422
για τον φιλο απο χαλκιδικη και για το IRELY το πελλετ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65005 από dimlyk

anggelo έγραψε: Γεια σας και απο μενα και χρονια πολλα.Εγω απο νοεμβριο που ξεκινησα να καιω πελλετ περιοχη χαλκιδα εχω καψει rz pellet,μακι πελλετ και bioenergy point χωρις να εχω πολλες γνωσεις επι του θεματος θα σας πω οτι το μακι εχει πολλη δυνατη φλογα και μου ανεβαζε κατα 10 βαθμους την εξοδω καυσαεριων σε σχεση με τα αλλα που εχω.Εχει περισοτερη σταχτη απο το rz για το bioenergy δεν το συζηταμε εχει διπλασια σχεδον και απο κλινκερ λιγο,το rz εχει ελαχιστο κλινκερ και το bioenergy πιο πολλη απο τα και απο τα δυο.Τωρα τι να πω το μακι θα το αγοραζα για την τιμη του και την παραπανω ζεστη που βγαζη και το rz γιατι εχει πιο καθαρη καυση.Το bioenergy δεν το ξανα αγοραζω.Κατι ακομα για οποιον γνωριζει αν το μακι φταχνεται απο πευκο και αν ναι καιγεται γρηγοροτερα απο τα πελλετ φτιαγμενα απο οξυα,δρυς.


αν μιλας για το μακι razlog νομιζω ναι για το πευκο
αλλα καιγεται με οτι ρυθμο το ριχνει ο κοχλιας σου αν αναφερεσαι στην καταναλωση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65020 από police72

man422 έγραψε: φιλε μου γεια σου.και εγω απο χαλκιδικη και καιω το ιδιο ακριβως πελλετ χωρις απολυτως κ α ν ε ν α προβλημα..ουτε κλιγκερ{που το ειδα για πρωτη φορα εδω στο φορουμ}ουτε τιποτα αλλο..
ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.
θα σου προτεινα να ελεγξεις τις ρυθμισεις του λεβητα..εχω παρει 5 τονους και τωρα μετα τις γιορτες θα παρω κιαλλους να εχω και του χρονου..
ψαξε το..

Φιλε καλησπερα.Που ακριβως μενεις?.Μηπως εχεις τον ferroli sunp7 να μου πεις τις ρυθμισεις?

paoki72

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65314 από man422

police72 έγραψε:

man422 έγραψε: φιλε μου γεια σου.και εγω απο χαλκιδικη και καιω το ιδιο ακριβως πελλετ χωρις απολυτως κ α ν ε ν α προβλημα..ουτε κλιγκερ{που το ειδα για πρωτη φορα εδω στο φορουμ}ουτε τιποτα αλλο..
ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.
θα σου προτεινα να ελεγξεις τις ρυθμισεις του λεβητα..εχω παρει 5 τονους και τωρα μετα τις γιορτες θα παρω κιαλλους να εχω και του χρονου..
ψαξε το..

Φιλε καλησπερα.Που ακριβως μενεις?.Μηπως εχεις τον ferroli sunp7 να μου πεις τις ρυθμισεις?

καλημερα φιλε..ειμαι απο την αμμουλιανη αλλα δεν εχω τον ιδιο λεβητα με το δικο σου..αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι πως σιγουρα δεν φταει το πελλετακι..ειναι σου μηλαω κορυφη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65316 από DOOM_NX
Άρχισα να ξανανοίγω σακούλες biotherm... Θα μου λείψει η μυρωδιά της ρετσίνας, δε λέω! :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65363 από kobra2
εχω σομπα πελλετ NB-P15 11KW για πρωτη φορα φετος.εψαχνα πολυ καιρο να βρω πελλετ σε καλη τιμη,τελικα αναγκαστικα τελευταια στιγμη και αγορασα απο καποιον που ηταν κοντα το αυστριακο schweighofer και μαζι με μεταφορα (μικρη αποσταση) μου πηρε 370 ευρω!!!!!!!!!! οσο για την καυση, δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι το κλιγκερ,αλλα αν καταλαβα καλα,αφηνει αρκετο κλινγκερ στο τελος.καθημερινα,αλλωστε καθαριζω τη σομπα,εκανα μονος μου τις ρυθμισεις γιατι ο τεχνικος.......μου μαυριζει το τζαμι ακομα μετα απο αρκετες ωρες λειτουργιας.υπαρχει και καμποση σταχτη. μηπως θα επρεπε να παρω πελλετ μονο απο οξια για καλυτερη λειτουργια του συγκεκριμενου μηχανηματος? τι αλλο πελλετ να παρω,χωρις να κανω δοκιμες με τσουβαλια? ειμαι σε απομακρυσμενη περιοχη και γενικοτερα υπαρχει δυσκολια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.216 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ