Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46351 από Pri
Εντυπώσεις από Biothrem σε λέβητα Biopel OPOP.

Πολύ σκόνη. ΠΟΛΥ λέμε όμως. Ο καυστήρας κάθε βδομάδα θέλει ξεσκόνισμα (όχι καθάρισμα-και ξεσκόνισμα!) από την σκόνη του πέλλετ. Τόσο πολύ μιλάμε.

Στάχτη αρκετή βγάζει θα έλεγα.

Κλίνκερ όμως σχεδόν καθόλου. (πολύ θετικό αυτό)

Η επόμενη παλέτα θα είναι Ahira οπότε θα δούμε κι από κει.

Βαθμολογία θα βάλω στο τέλος της σεζόν.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46430 από stratri1

Pri έγραψε: Εντυπώσεις από Biothrem σε λέβητα Biopel OPOP.

Πολύ σκόνη. ΠΟΛΥ λέμε όμως. Ο καυστήρας κάθε βδομάδα θέλει ξεσκόνισμα (όχι καθάρισμα-και ξεσκόνισμα!) από την σκόνη του πέλλετ. Τόσο πολύ μιλάμε.

Στάχτη αρκετή βγάζει θα έλεγα.

Κλίνκερ όμως σχεδόν καθόλου. (πολύ θετικό αυτό)

Η επόμενη παλέτα θα είναι Ahira οπότε θα δούμε κι από κει.

Βαθμολογία θα βάλω στο τέλος της σεζόν.


Φίλε PRI και εγώ Τρίπολη μένω. Από που το πήρες το πέλετ; Όλο κάτι τρελές τιμές βλέπω στην Τρίπολη και κοιτάω τους Βορειοελλαδίτες και ζηλέυω. :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46436 από stratri1
Έκαψα 3 τσουβαλάκια Forest Enterprises (Σέρβικο) 4,5 € το 15κιλο. Δεν ήξερα τι να περιμένω, νομίζω ότι έκαιγε καλά, χωρίς κλίνκερ και ΙΣΩΣ αρκετή στάχτη. Παίρνω άλλα 7 τσουβαλάκια και ο έμπορος το έχει πάει 4,80€ "γιατί οι άλλοι πουλάνε 5 €" είπε. Μαυρίζει την πλάτη και το τζάμι της σόμπας και νομίζω πως δεν κάει όπως έκαιγε το πρώτο. Το έβγαλα αμέσως από τη σόμπα.
Πήρα 2 τσουβαλάκια AMECO 5,5€ το 15κιλο, καθόλου κλίνκερ, λίγη στάχτη και νομίζω ότι "βγάζει" περισσότερη ζέστη. Έλεγχος με την παγκοσμίως γνωστή μέθοδο "βάζω το χέρι μου και ελέγχω"!!!! B) B)


Έχει αγοράσει κανείς από το www.ksyla.gr ;;;;; Έχω βρει AMECO σε μάλλον καλή τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46510 από Sp4wN

stratri1 έγραψε: Έλεγχος με την παγκοσμίως γνωστή μέθοδο "βάζω το χέρι μου και ελέγχω"!!!!


Funny quote της χρονιάς , απλά Θεός διάβαζα με προσοχή και λύθηκα στο γέλιο :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46564 από john88s

Pri έγραψε: Εντυπώσεις από Biothrem σε λέβητα Biopel OPOP.

Πολύ σκόνη. ΠΟΛΥ λέμε όμως. Ο καυστήρας κάθε βδομάδα θέλει ξεσκόνισμα (όχι καθάρισμα-και ξεσκόνισμα!) από την σκόνη του πέλλετ. Τόσο πολύ μιλάμε.

Στάχτη αρκετή βγάζει θα έλεγα.

Κλίνκερ όμως σχεδόν καθόλου. (πολύ θετικό αυτό)

Η επόμενη παλέτα θα είναι Ahira οπότε θα δούμε κι από κει.

Βαθμολογία θα βάλω στο τέλος της σεζόν.


Αυτό είχα πάθει και εγώ και πέρσυ που το είχα δοκιμάσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #46571 από dimitris11

stratri1 έγραψε: Έκαψα 3 τσουβαλάκια Forest Enterprises (Σέρβικο) 4,5 € το 15κιλο. Δεν ήξερα τι να περιμένω, νομίζω ότι έκαιγε καλά, χωρίς κλίνκερ και ΙΣΩΣ αρκετή στάχτη. Παίρνω άλλα 7 τσουβαλάκια και ο έμπορος το έχει πάει 4,80€ "γιατί οι άλλοι πουλάνε 5 €" είπε. Μαυρίζει την πλάτη και το τζάμι της σόμπας και νομίζω πως δεν κάει όπως έκαιγε το πρώτο. Το έβγαλα αμέσως από τη σόμπα.
Πήρα 2 τσουβαλάκια AMECO 5,5€ το 15κιλο, καθόλου κλίνκερ, λίγη στάχτη και νομίζω ότι "βγάζει" περισσότερη ζέστη. Έλεγχος με την παγκοσμίως γνωστή μέθοδο "βάζω το χέρι μου και ελέγχω"!!!! B) B)


Έχει αγοράσει κανείς από το www.ksyla.gr ;;;;; Έχω βρει AMECO σε μάλλον καλή τιμή.

To forest Καστορια το βρισκω στα 4,10 και το Ameco απο 4,65 το πηγαν 5,10 το τσουβαλι.
Alfa wood στα 4,30 golden nuggets στα 5,00 rz pellet στα 5,65.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.144 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ