Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42156 από KERBEROS
Η γνώμη μου είναι ότι βγάζετε πολύ γρήγορα συμπεράσματα, τα οποία μπορεί να είναι και αυθαίρετα.

Δουλέψτε τα μηχανήματά σας αρκετό καιρό και μετά σχολιάστε δημοσίως την ποιότητα ενός πέλλετ.

Μετά από καύση μιας εβδομάδας τουλάχιστον και αρκετών 15κιλων από μία παλέτα πείτε, σας παρακαλώ, τη γνώμη σας.

Φιλικά σας τα λέω...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42252 από -mike-
εγω καιω alfa wood πελλετ,δυστυχως για την φετινη χρονια δεν εχω την πολυτελεια να εχω ενα χωρο ετσι ωστε να αποθεηκευσω 1-2 τονους πελλετ αρα καθε εβδομαδα περνω 5 τσουβαλακια πελλετ και παει λεγοντας,το πορισμα ειναι πως εχω πεσει και σε πελλετ που μου αφηνε καταλοιπα με το σεταρισμα που ειχα στην σομπα,αλλαζοντας ομως το σεταρισμα εξαφανιζονται και τα καταλοιπα,αρα δεν ειναι θεμα πελλετ μονο,ειναι και θεμα χειρισμου του μηχανηματος που εχουμε στην κατοχη μας ,ναι ειναι αυτοματο αλλα δεν τα κανει και ολα μονο του,βαθμολογια δεν βαζω ακομα θα εχω καλητερη εικονα και μετα το περας αυτου του μηνα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44539 από giogud
Στα πεθερικά μου καίμε Bioenergy Point (δεν θέλαν να δώσουν 240€ έξτρα για να αγοράσουν Golden).
Οι φωτογραφίες είναι μετά από +15 σακιά.
Για κλίνκερ ούτε λόγος. Λίγη στάχτη μαζεύτηκε στην άκρη. Θα μπορούσε να καίει για 1 μήνα χωρίς καθάρισμα ο χώρος καύσης.
[img size=400*300]imageshack.us/a/img708/6338/cam004341.jpg[/img]
[img size=400*300]imageshack.us/a/img571/3008/cam004361.jpg[/img]

Εκείνο που δεν περίμενα είναι η στάχτη. Μετά από 225 κιλά pellet, η στάχτη ήταν περίπου 1,5kg.
Δηλαδή λιγότερο από 0,7%.
[img size=400*300]imageshack.us/a/img705/2592/cam004371.jpg[/img]
[img size=400*300]imageshack.us/a/img338/2789/cam004381.jpg[/img]
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44646 από DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44687 από Sp4wN
Δέν πιστεύω να κλέβει η ζυγαριά κύριε Γκουντέλια ... !! :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44821 από oddios
έχω κάψει στη σομπα ameco, ένα no name ελληνικής παραγωγής (ασπροπύργου) και το schweighofer.
Τα δυο πρώτα αφήνουν αρκετή στάχτη και υπολείμματα στο κυπελάκι, ειδικά το δεύτερο άφηνε πολύ συχνά ψιλοπετρωμένη στάχτη( και το αμεκο αλλά όχι τόσο συχνά). θα τους έβαζα 7 στο αμέκο και 5 στο άλλο.

Το schweighofer από την άλλη,δεν αφήνει κανένα υπόλειμμα στο τασάκι και λιγότερη στάχτη από τα άλλα, άνετα παίρνει 10

Επίσης ένα στοιχείο που είδα στη δική μου σόμπα, είναι πως ενω με τα 2 πρώτα αργεί κάπως η έναυση της σόμπας και βγαίνει αρκετός καπνός(ντουμάνι) μέχρι να παρει φωτιά, με το schweighofer παίρνει φωτιά πιο γρήγορα και με ελάχιστο καπνό (όλα με τις ίδιες ρυθμίσεις).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.157 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ