Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76989 από Fokion
μα ΕΚΕΙ ειναι το προβλημα....


και μπλεκουν αναγκαστικά... γιατι ο οποιος επαγγελματιας για να σου πουλησει εσενα λιανικη απο καπου εχει αγορασει... ( 99% απο εξωτερικό. ακομα και οι ελληνικής συνερμοληγησης τα ανταλλακτικά απο καπου τα εισαγουν...)


οτι λογω επισφαλειων ΚΑΜΙΑ και εννοω ΚΑΜΙΑ εταιρεια εξωτερικου δεν πουλαει στην Ελλαδα ΧΩΡΙΣ προπληρωμη...
κι ας εισαι εσυ ως εταιρεια απεναντι τους ο συνεπεστερος του κοσμου στις πληρωμες σου...

Καλως ή κακως αν θελουμε να κρινουμε ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τους επαγγελματιες θα πρεπει να γνωριζουμε ( ή να μαθουμε) το περιβαλλον που λειτουργουν...

ναι οκ μη πει κανεις καμια εξυπναδα τυπου "σιγα μη τους λυπηθουμε κι ολας" προφανως οχι...
αλλα ξερωντας πως λειτουργει η αγορα, καταλαβαινει καποιος μεχρι που ειναι τα ορια και που απο κει και μετα αν αυτο που τυχον ζηταει ειναι εξωπραγματικό ή οχι...

και κατι ακομα...
εκτός απο κακοι υπαγγελματιες ( που προφανως και υπαρχουν ) υπαρχουν και κακοι πελατες....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76996 από kobra2

Fokion έγραψε:

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε: φιλε κομπρα ,,,, η λογικη αυτη ειναι ισοπεδωτικη

ας μην το συνεχισουμε σ αυτη την λογικη
παντου υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι :)

μπορεις κατα την γνωμη σου να απαντησεις στο πρωτο ερωτημα που εθεσα?
να σου θεσω και αλλα ερωτηματα? οταν παιρνεις ενα υδραυλικο,ηλεκτρολογο κτλ να σου κανει μια δουλεια τον προπληρωνεις? η μηπως τον αποπληρωνεις με το περας των εργασιων? και γιατι?


ναι οκ για να σου αλλαξει το φλοτερ στο καζανακι/αλλαξει μια μπριζα δεν θα σου ζητησει προκαταβολη...
αλλα για ζητα του κατι πιο σοβαρο και ειδικά αν εχει και υλικά που πρεπει να αγορασει

προσωπικα η γνωμη σου ΟΥΔΟΛΩΣ με απασχολει καθοτι αποτι καταλαβα εισαι εμπορος και απαντας απομωνονοντας λεξεις και οχι στο συνολο των φρασεων μου,και εσυ το προσωποποιησες το θεμα ,οχι εγω.αλλωστε το να προσπαθεις με το ετσι θελω να με πεισεις για την αξιοπιστια σου ειναι επιεικως αστειο,η αξιοπιστια κερδιζεται.και προειπα δεν γνωριζω κανενα προσωπικως αρα μου ειναι ολοι ιδιοι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76999 από kobra2

dimlyk έγραψε:

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε: φιλε κομπρα ,,,, η λογικη αυτη ειναι ισοπεδωτικη

ας μην το συνεχισουμε σ αυτη την λογικη
παντου υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι :)

μπορεις κατα την γνωμη σου να απαντησεις στο πρωτο ερωτημα που εθεσα?
να σου θεσω και αλλα ερωτηματα? οταν παιρνεις ενα υδραυλικο,ηλεκτρολογο κτλ να σου κανει μια δουλεια τον προπληρωνεις? η μηπως τον αποπληρωνεις με το περας των εργασιων? και γιατι?


νομιζω σου απαντησα πριν (αν και μεχρι να απαντησω τοχατε παραπροχωρησει)
και να το ξεκαθαριζουμε κιολας οτι μιλαμε μονο για απομακρυσμενες αποστολες (δεν νομιζω κανεις να ζητησε προκαταβολη στην πολη σου ) ,,,προσωπικα δεν μου εχει τυχει αν και η εμπειρια μου ειναι μικρη και δεν προκειται και ποτε να γινει μεγαλη :)
και επισης οτι δεν μιλαμε για αγορες μεσω ιντερνετ .
κι οπως ειπε και ο παλτακης πριν.... η προκαταβολη υπηρχε παντα ακομα και με την φυσικη παρουσια του πελατη

φιλε μου η πρωτη ερωτηση που εθεσα ειναι πως ειναι δυνατον τα 5 ευρω της αντικαταβολης να εξασφαλιζουν στον προλαλλησαντα ολα αυτα που παραθετει,και θα ηθελα την απαντηση σου.και να ξεκαθαρισω κατι αλλο.η τιμη που παρηγγειλα ηταν 335 με τα μεταφορικα τελεια και παυλα χωρις παρενθεσεις για αντικαταβολη.και να τον προπληρωνα το ιδιο θα του εκανε,δεν θα αλλαζε η τιμη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77002 από dimlyk

Fokion έγραψε: μα ΕΚΕΙ ειναι το προβλημα....


και μπλεκουν αναγκαστικά... γιατι ο οποιος επαγγελματιας για να σου πουλησει εσενα λιανικη απο καπου εχει αγορασει... ( 99% απο εξωτερικό. ακομα και οι ελληνικής συνερμοληγησης τα ανταλλακτικά απο καπου τα εισαγουν...)


οτι λογω επισφαλειων ΚΑΜΙΑ και εννοω ΚΑΜΙΑ εταιρεια εξωτερικου δεν πουλαει στην Ελλαδα ΧΩΡΙΣ προπληρωμη...
κι ας εισαι εσυ ως εταιρεια απεναντι τους ο συνεπεστερος του κοσμου στις πληρωμες σου...

Καλως ή κακως αν θελουμε να κρινουμε ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τους επαγγελματιες θα πρεπει να γνωριζουμε ( ή να μαθουμε) το περιβαλλον που λειτουργουν...

ναι οκ μη πει κανεις καμια εξυπναδα τυπου "σιγα μη τους λυπηθουμε κι ολας" προφανως οχι...
αλλα ξερωντας πως λειτουργει η αγορα, καταλαβαινει καποιος μεχρι που ειναι τα ορια και που απο κει και μετα αν αυτο που τυχον ζηταει ειναι εξωπραγματικό ή οχι...

και κατι ακομα...
εκτός απο κακοι υπαγγελματιες ( που προφανως και υπαρχουν ) υπαρχουν και κακοι πελατες....


εδω θα διαφωνησω αλλα δεν θαθελα να επεκταθουμε
ο λογος ειναι οτι ο εμπορος βαζει τα λεφτακια του (οτι κι αν ηταν αυτα ) αγοραζει αποθηκευει και πουλαει και φυσικα απαιτει το αναλογο κερδος που περιλαμβανει και το κοστος χρηματος
αν μου ζητησει προπληρωμη ...ειναι απλα διαμεσολαβητης και φυσικα πρεπει ναχει αλλο κερδος πολυ χαμηλοτερο
παει αλλου η κουβεντα ομως και ξεφευγουμε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77004 από dimlyk

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε:

kobra2 έγραψε:

dimlyk έγραψε: φιλε κομπρα ,,,, η λογικη αυτη ειναι ισοπεδωτικη

ας μην το συνεχισουμε σ αυτη την λογικη
παντου υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι :)

μπορεις κατα την γνωμη σου να απαντησεις στο πρωτο ερωτημα που εθεσα?
να σου θεσω και αλλα ερωτηματα? οταν παιρνεις ενα υδραυλικο,ηλεκτρολογο κτλ να σου κανει μια δουλεια τον προπληρωνεις? η μηπως τον αποπληρωνεις με το περας των εργασιων? και γιατι?


νομιζω σου απαντησα πριν (αν και μεχρι να απαντησω τοχατε παραπροχωρησει)
και να το ξεκαθαριζουμε κιολας οτι μιλαμε μονο για απομακρυσμενες αποστολες (δεν νομιζω κανεις να ζητησε προκαταβολη στην πολη σου ) ,,,προσωπικα δεν μου εχει τυχει αν και η εμπειρια μου ειναι μικρη και δεν προκειται και ποτε να γινει μεγαλη :)
και επισης οτι δεν μιλαμε για αγορες μεσω ιντερνετ .
κι οπως ειπε και ο παλτακης πριν.... η προκαταβολη υπηρχε παντα ακομα και με την φυσικη παρουσια του πελατη

φιλε μου η πρωτη ερωτηση που εθεσα ειναι πως ειναι δυνατον τα 5 ευρω της αντικαταβολης να εξασφαλιζουν στον προλαλλησαντα ολα αυτα που παραθετει,και θα ηθελα την απαντηση σου.και να ξεκαθαρισω κατι αλλο.η τιμη που παρηγγειλα ηταν 335 με τα μεταφορικα τελεια και παυλα χωρις παρενθεσεις για αντικαταβολη.και να τον προπληρωνα το ιδιο θα του εκανε,δεν θα αλλαζε η τιμη


μα νομιζω εχω απαντησει οτι διαφωνω ...εκτος απο την περιπτωση που οι συναλαγες γινονται μεσω κουριερ και το κοστος αυτο το επιβαλλουν αυτες οι εταιρειες

θα σας παρακαλεσω να κρατησετε χαμηλους τονους ομως σε οποια αντιπαραθεση
μια και ολοι στον τομεα αυτο ειμαστε καταναλωτες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77005 από kobra2

dimlyk έγραψε:


εδω θα διαφωνησω αλλα δεν θαθελα να επεκταθουμε
ο λογος ειναι οτι ο εμπορος βαζει τα λεφτακια του (οτι κι αν ηταν αυτα ) αγοραζει αποθηκευει και πουλαει και φυσικα απαιτει το αναλογο κερδος που περιλαμβανει και το κοστος χρηματος
αν μου ζητησει προπληρωμη ...ειναι απλα διαμεσολαβητης και φυσικα πρεπει ναχει αλλο κερδος πολυ χαμηλοτερο
παει αλλου η κουβεντα ομως και ξεφευγουμε :)[/quote]
anyway,δεν θα επεκταθουμε αλλο,απλα να σου πω οτι η ερωτηση μου ηταν για τις αερολογιες οτι θα στειλει την παλετα και δεν θα την παραλαβει ο πελατης αλλα αν ειναι να δωσει αντικαταβολη 5 ευρω τοτε ενταξει....τα ειπα περιληπτικα ,ελπιζω να καταλαβες.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kobra2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.165 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ