Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76696 από giogud

DOOM_NX έγραψε:

kobra2 έγραψε: λοιπον εγω παρηγγειλα 1 παλετα biotherm.απο τις προσφορες του φορουμ(ευχαριστουμε) η πολλαπλοτητα(Θεσσαλονικη) μου το εφερνε στο σπιτι με 329 αλλα επρεπε να προπληρωσω στην τραπεζα....ποιος τρεχει,ετσι απο το ιντερνετ το βρηκα σε καποιον κοντα μου με 335.οταν θα τα καψω θα σας πω

... no comment.

ΕΔΙΤ: Μπα το μετάνιωσα, θα το κάνω.

ΚΥΡΙΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ, εσείς όταν βάζατε πετρέλαιο πρώτα περνάγατε από την τράπεζα να πληρώσετε το βενζινάδικο; Είμαστε με τα καλά μας; Έτσι θα πάει μπροστά το πέλλετ; Αποκλείωντας τη δυνατότητα αντικαταβολής; Μάθαμε όλοι στην προπληρωμή τώρα;

Για τρίξτε τους λίγο τα δόντια παιδιά! Θα μείνουν με τα πέλλετ αγκαλιά άμα δε συνέλθουν!


Φίλε Πανιαγιώτη!!!

Δεν ήξερα ότι το πετρέλαιο στο φέρνανε μεταφορικές σε ντεπόζιτο και σου το κατέβαζαν με υδραυλική πόρτα. Η κάθε μεταφορική δεν είναι η εταιρία του καθενός. Υπάρχουν μεταφορικές που κάνεις να δεις τα λεφτά σου 1 και 2 μήνες. Υπάρχει πάντα και το κόστος της άρνησης παραλαβής. Δεν είναι πολλές οι φορές, αλλά το να πάει μια παλέτα από Θεσσαλονίκη μέχρι την Καρδίτσα και αυτή να μην την παραλάβει ένας πελάτης μπορεί να έχει ένα κόστος 50-60 ευρώ για κάθε παλέτα.

Κανείς δεν αποκλείει την αντικαταβολή, αλλά η αντικαταβολή θα πρέπει να χρεωθεί έξτρα. Το να πληρώσει κάποιος 5€(4€ καθαρή αξία) νομίζω ότι δεν είναι και το πιο συνταρακτικό πράγμα στον κόσμο.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN. Αιτία: Λόγοι ηθικής τάξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76715 από dimlyk
με συγχωρεις και βυτιοφορα ΙΧ υπαρχουν ...αρα το ιδιο ειναι
και ναι και τα 5 ευρω πολλα ειναι ...το δρομολογιο του φορτηγου (αν το δουμε αλλιως) :)
και στο κατω κατω ... ολοι μελη του φορουμ ειμαστε και σαν τετοια μιλαμε στους εμπορους που μας κανουν παρεα εδω μεσα ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76719 από giogud

dimlyk έγραψε: με συγχωρεις και βυτιοφορα ΙΧ υπαρχουν ...αρα το ιδιο ειναι
πως είναι το ίδιο; Με προπληρώνει μήπως η μεταφορική;
και ναι και τα 5 ευρω πολλα ειναι ...το δρομολογιο του φορτηγου (αν το δουμε αλλιως) :)
Με τα λεφτά του άλλου όλα γίνονται και όλα εύκολα σας μοιάζουν
και στο κατω κατω ... ολοι μελη του φορουμ ειμαστε και σαν τετοια μιλαμε στους εμπορους που μας κανουν παρεα εδω μεσα ... :unsure: :unsure: :unsure:


Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76723 από dimlyk
και γιατι αν σε προπληρωσει η μεταφορικη ?.... προπληρωνει το βυτιοφορο-μεταφορεας?

με ποια λεφτα του αλλου ? ....5 ευρω παραπανω ειναι

και πολυ απλα ...αμα στην κανουμε απο δω ...μπορεις να μας την πεις οπως στην λεμε :evil:

κι αν ακομα δεν το καταλαβες ... μιλαω για τα μελη του φορουμ
και φυσικα ουτε να σε υποχρεωσω μπορω ουτε να σου υποδειξω εχω δικαιωμα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76734 από giogud

dimlyk έγραψε: και γιατι αν σε προπληρωσει η μεταφορικη ?.... προπληρωνει το βυτιοφορο-μεταφορεας?
Αυτός που σου έφερνε το πετρέλαιο, πάντα είχε προπληρώσει το πετρέλαιο ή αν το είχε πάρει με πίστωση, πλήρωνε το αντίστοιχο κόστος.

με ποια λεφτα του αλλου ? ....5 ευρω παραπανω ειναι

Δεν μιλάω για τα 5 ευρώ. Για τα 300€ ρευστότητα μιλάω.

και πολυ απλα ...αμα στην κανουμε απο δω ...μπορεις να μας την πεις οπως στην λεμε :evil:

κι αν ακομα δεν το καταλαβες ... μιλαω για τα μελη του φορουμ
Τα μέλη του φόρουμ ήδη κερδίζουν κάποια έκπτωση. Για πάνω από 3 τόνους υπάρχει έξτρα έκπτωση. Το να δώσω ρευστότητα 2 μηνών ας πούμε 900€ με επιτόκιο που φτάνει το 10% (δηλαδή 15€) και να μου μείνουν μετά από φόρους 25€ μεικτά (συνολικά), απλά δεν το κάνω και δεν το κάνει κανείς.
και φυσικα ουτε να σε υποχρεωσω μπορω ουτε να σου υποδειξω εχω δικαιωμα :)

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76741 από DOOM_NX
Συγγνώμη, τα λεφτά αργά ή γρήγορα θα τα πάρεις δε θα τα πάρεις; Ποιος ο λόγος να αναγκάζεις τον πελάτη να στα δίνει χθες κιόλας; Επειδή οι μεταφορικές δε σε πληρώνουν στην ώρα τους θα τη φάει ο πελάτης;

Πολύ ωραία βρε. Να κάνουμε βήματα πίσω. Να τρέχουμε στις τράπεζες πριν την αγορά. Να τρέχουμε να τα φέρουμε μόνοι μας από τη μεταφορική. Σε λίγο θα μας πείτε να γυρίσουμε και στο πετρέλαιο!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.152 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ