Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76503 από dimlyk

KERBEROS έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Από την αρχή που μπαίνω στο energ, ε΄χω γράψει κάποιες φορές κάνοντας το συνήγορο του διαβόλου :evil: προσπαθώντας να σκεφτώ από τη πλευρά των εμπόρων.
Όποιος πιστεύει πως μπορέι να βρει και να φέρει ένα πελλετ φτηνό (να μη πληρώνει πιστοποιήσεις, όνομα κλπ) που θα είναι σταθερής ποιότητας είτε το αγοράσει καλοκαίρι, είτε χειμώνα, είτε οποιαδήποτε στιγμή υπάρχει ζήτηση για να μπορέσει να κάνει το εμπόριο του ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΚΤΕΘΕΙ, ας βάλει τα χρήματα του και ας το κάνει.
Σίγουρα στη επαρχία της χώρας μας, υπάρχουν΄χύμα κρασιά, εξαιρετικής ποιότητας, πολύ ανώτερα από πιστοποιημένα μπουκάλια Ελλάδας, ή εισαγωγής και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ.
Το μεγάλο τους μειονέντημα? Είναι λίγο και δε φτάνει για να καλύψει τη ζήτηση σε Αθήνα Θεσ/νίκη και μεγάλες πόλεις που υπάρχει η μεγάλη κατανάλωση.
Αν αυτοί οι παραγωγοί αποφασίσουν να πουλήσουν μαζικά, φοβάμαι πως πολλά θα χαθούν από το κρασί τους.
Κάπως έτσι υποθέτω συμβαίνει και με το πελλετ. Όποιος πιστεύει πως είναι λάθος αυτή η σκέψη, απλά ας προχωρήσει να κάνει εμπόριο.Με 1000 τόνους και 30-40 κέρδος επιπλεόν είναι πολλά λεφτά, ειδικά τέτοιες εποχές.


Τη λύση, Γιάννη, θα τη δώσει το κράτος, όταν θα ζητήσει πιστοποιήσεις για όσα πέλλετ θα καίγονται μέσα στα αστικά κέντρα, αλλά και γύρω από αυτά. Κι απ' ό,τι φαίνεται προς τα εκεί πηγαίνουμε.
Πιστοποιημένα πέλλετ και πιστοποιημένα μηχανήματα...


δυστυχως η πειρα εχει δειξει πως οτι και να γινει θα μεινει στα χαρτια
μια και οτι γινεται γινεται ειτε απλα γιατι μας επιβαλλεται ειτε γιατι υποκρυπτει συμφεροντα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76511 από DOOM_NX
Είπαμε, γιαυτό υπάρχει το φόρουμ. Να βοηθήσει τον κόσμο να αποφύγει τις παγίδες.

Ακόμη: πλαστή σφραγίδα πιστοποίησης; αναφορά στον οργανισμό που έχει τα δικαιώματα.
Παραπλανητικές ενδείξεις στη σακούλα ή σε σε ιστοσελίδα; αναφορά στη Γραμμή του Καταναλωτή.

Άμα αρχίσουν να μαζεύουν μπόλικες μπορεί κάτι να γίνει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76582 από Sp4wN
Τα Θέματα σχετικά με την κοινωνία μας σήμερα μεταφέρθηκαν εδώ .

Συνεχίζουμε στο θέμα μας :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76632 από malia
να κανω μια ερωτηση!ειμαι απο αργολιδα 145 χιλιομετρα απο αθηνα μπορει να μου πει καποιος εαν η τιμη του BIOTHERM 5.35 ευρω οταν αγοραζεις παλλετα κ σπασιμο παλλετας 5.50 ευρω ειναι καλα?ευχαριστω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76662 από kobra2
λοιπον εγω παρηγγειλα 1 παλετα biotherm.απο τις προσφορες του φορουμ(ευχαριστουμε) η πολλαπλοτητα(Θεσσαλονικη) μου το εφερνε στο σπιτι με 329 αλλα επρεπε να προπληρωσω στην τραπεζα....ποιος τρεχει,ετσι απο το ιντερνετ το βρηκα σε καποιον κοντα μου με 335.οταν θα τα καψω θα σας πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76688 από DOOM_NX

kobra2 έγραψε: λοιπον εγω παρηγγειλα 1 παλετα biotherm.απο τις προσφορες του φορουμ(ευχαριστουμε) η πολλαπλοτητα(Θεσσαλονικη) μου το εφερνε στο σπιτι με 329 αλλα επρεπε να προπληρωσω στην τραπεζα....ποιος τρεχει,ετσι απο το ιντερνετ το βρηκα σε καποιον κοντα μου με 335.οταν θα τα καψω θα σας πω

... no comment.

ΕΔΙΤ: Μπα το μετάνιωσα, θα το κάνω.

ΚΥΡΙΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ, εσείς όταν βάζατε πετρέλαιο πρώτα περνάγατε από την τράπεζα να πληρώσετε το βενζινάδικο; Είμαστε με τα καλά μας; Έτσι θα πάει μπροστά το πέλλετ; Αποκλείωντας τη δυνατότητα αντικαταβολής; Μάθαμε όλοι στην προπληρωμή τώρα;

Για τρίξτε τους λίγο τα δόντια παιδιά! Θα μείνουν με τα πέλλετ αγκαλιά άμα δε συνέλθουν!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dreamboxer

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.149 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ