Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74765 από Grecu_
Οντως, πιο οργανωμενο φαινεται το εργοστασιο της biotherm :silly:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74767 από stoikon

KERBEROS έγραψε:

stoikon έγραψε:

stelios έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

stelios έγραψε: το ξερω πως ειμαι ο γκαντεμης του χωριου με το θεμα πελλετ φετος...

Έχεις κάψει κανένα πέλλετ με επιτυχία;

εχουμε και λεμε φετος ειπα να παρω πελλετ το καλοκαιρι για να εχω τιμη.
αγορα 29 ιουνιου 3,5 τονους AHIRA το ειχα καψει περσι και ειμουν ευχαριστημενος.ελα ομως που η παρτιδα η καλοκαιρινη (οπως εδειξε και το τεστ Μοσχαλη) δεν ειχε καθολου δυναμη και μου μαυρισε το μπαλκονι σε βαθμο αηδιας κλινκερ λιγο.
δοκιμαζω νοεμβριο BIOTHERM ολα καλα κανενα προβλημα.
την ιδια περιοδο δοκιμαζω GERMAN PELLET πολυ καλο με ελαχιστο κλινκερ.
δεκεμβριος στελνω πισω 2,5 τονους AHIRA και την αλλαζω (με αλλο εμπορο)με 2 τονους golden nuggets
αυτην την στιγμη εχω ακομη 1,3 τονους golden....
οποτε φυσικα και εχω καψει καλα πελλετ και φετος και περσι


Πρόσεξα το βίντεο και είδα ότι μάλλον δεν φταίει το golden nuggets αλά δεν δίνεις αρκετό αέρα στον χώρο καύσεως, όπως αναφέρει και ο giogud με αποτέλεσμα να μην καθαρίζετε το τασάκι και σιγά σιγά να δημιουργίτε κλίνκερ. Πιστεύω αν θα δώσεις περισσότερο αέρα θα λυθεί το πρόβλημα.


Πάντως, πάνω σ' αυτό που λες, θυμήθηκα κάτι σχετικό. Πριν κανένα μήνα αποπειράθηκα να χαμηλώσω τον αέρα στο λέβητα από το 100%, που το έχω διαρκώς (κατ' εντολή του κατασκευαστή), στο 85%, με την ανόητη σκέψη της οικονομίας. Το μπούκωμα ήρθε με το GN σε λίγες ώρες. Το ίδιο 'πείραμα' πέρισυ με το AHIRA είχε πετύχει. Προφανώς για κάποιο λόγο συμβαίνει αυτό...


Το AHIRA είναι ποιο βραδύκαυστο και για να κάνει καλή καύση θέλει λιγότερο αέρα ειδάλλως μαυρίζει και γίνετε κάρβουνο. Δεν ανεβάζει και πολύ θερμοκρασία. Ενώ το GN καίγεται εύκολα γι'αυτό και θέλει περισσότερο αέρα για να έχει μεγαλύτερη διάρκεια καύσεις και να φεύγουν τα υπολείμματα. Γιατί ανεβάζει πολύ θερμοκρασία και αν μένουν υπολείμματα δημιουργίτε κλίνκερ
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by stoikon.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74773 από DOOM_NX

Grecu_ έγραψε: Οντως, πιο οργανωμενο φαινεται το εργοστασιο της biotherm :silly:

Πλάκα-πλάκα μέσα στις παλέτες των bio-therm υπήρχε καρτέλα με την ημερομηνία παραγωγής, τον αριθμό της παλέτας, το όνομα και την υπογραφή του ελεγκτή και σφραγίδα από το εργοστάσιο. Στο Golden Nuggets δεν υπήρχε τίποτα που να δηλώνει μοναδικότητα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74776 από Grecu_
Κι αραγε αυτα δεν υπαρχουν καπου κρυμενα/κωδικοποιημενα και στη σβαι?
Τι δυναμικοτητα να εχει η biotherm σε σχεση με τον γιγαντα (αν ειναι και η egger στο παιχνιδι, τοτε ειναι πραγματικο τερας)? ποση ωρα να χρειαζεται ενας ελεγκτης να τσεκαρει, να υπογραψει και να σφραγισει 500 παλετες τη μερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74780 από DOOM_NX

Grecu_ έγραψε: Κι αραγε αυτα δεν υπαρχουν καπου κρυμενα/κωδικοποιημενα και στη σβαι?
Τι δυναμικοτητα να εχει η biotherm σε σχεση με τον γιγαντα (αν ειναι και η egger στο παιχνιδι, τοτε ειναι πραγματικο τερας)? ποση ωρα να χρειαζεται ενας ελεγκτης να τσεκαρει, να υπογραψει και να σφραγισει 500 παλετες τη μερα?

Μα και μηχανή να τα συσκευάζει... Κάτι το μοναδικό δεν έχει η παρτίδα για traceback...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74789 από giogud

DOOM_NX έγραψε:

Grecu_ έγραψε: Κι αραγε αυτα δεν υπαρχουν καπου κρυμενα/κωδικοποιημενα και στη σβαι?
Τι δυναμικοτητα να εχει η biotherm σε σχεση με τον γιγαντα (αν ειναι και η egger στο παιχνιδι, τοτε ειναι πραγματικο τερας)? ποση ωρα να χρειαζεται ενας ελεγκτης να τσεκαρει, να υπογραψει και να σφραγισει 500 παλετες τη μερα?

Μα και μηχανή να τα συσκευάζει... Κάτι το μοναδικό δεν έχει η παρτίδα για traceback...


Αριθμό φορτηγού ρώτησαν για τα πρώτα. Για το τρένο πάλι τώρα ξαναακούστηκε κάτι από τους ίδιους πελάτες εδώ και 20 μέρες που το προϊόν είναι στην κατανάλωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ