Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7425 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
[quote="
Επειδη συνεχιζω να δεχομαι κλησεις με αποκρυψη και διαφορες απειλες σας ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ πως εχω ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣΩ της εταιρειας ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ που εχω την Υπηρεσια που θα μου σταλει αναλυτικος Πινακας ΟΛΩΝ των κλησεων που δεχομαι!!! Ειτε ειναι με αποκρυψη ειτε με αποστολη αριθμου!! Τα παραπανω θα τα προσκομισω στο δικηγορο μου για να αναλαβει δραση![/quote]

Όταν κάποτε μίλησα για εκκολαπτόμενα καρτέλ (έστω και μεταπωλητών), φαινόμουν γραφικός. Οι πρώτοι που θίγονται στην Ελλάδα είναι οι ελληνικές εταιρείες παραγωγής πέλλετ. Αυτές πρέπει να αντιδράσουν, εκτός αν συμμετέχουν κι αυτές σ' αυτό το παιχίδι.
Όσο γι' αυτούς που φοβούνται για μελλοντική χασούρα, καλά κάνουν και φοβούνται..

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7429 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet
Μιχαλη ξερεις ποιοι σε παιρνουν τηλ.?
Σουν ειπαν ποιοι ειναι η καταλαβες απο τα συμφραζομενα ποιοι ειναι?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7461 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
Αντε ρε παιδιά αφήστε την πλάκα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7480 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
delete
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7484 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε: γκουδελια;; Παρανομο ειναι αυτο που κανετε εσεις... να μας πουλατε ΠΕΛΛΕΤ υπολοιματα ξυλου και ροκανιδια στη τιμη των 300 - 350€!!! Μη γραφεις ασυναρτησιες χωρις να ξερεις τι γινεται..σε παρακαλω πολυ....σεβασου τουλαχιστον αυτο!!! Ο χαλαρα σας ειπε οτι εχει κλεισει η εταιρεια της παραγγελιες.. ΨΕΜΑΤΑ δεν λεω..Δεν υπαρχει και λογος να το κανω........ Εγω το ΞΑΝΑΛΕΩ!!!! ΜΗ πατε σας τα μοσχαρια και αγοραζετε ΠΕΛΛΕΤ απο καθε αρπαχτο-εμπορα της Ελλαδος... ΟΛΟΙ σας εχετε παει Βουλγαρια...Ε συνδιαστε τη βολτα σας στο σαντανσκι η στο μπανσκο με μια βολτα σε εργοστασια πελλετ...!!!! Μονο ετσι θα βγαλετε ακρη!!!! Μη βαλετε ομως μεσαζοντα ΕΛΛΗΝΑ εμπορα...Δε θα βγαλετε ακρη!! Καλυτερα μονοι σας και ΠΑΝΤΑ Χ Ω Ρ Ι Σ προκαταβολη!!!


Πληρώσατε ΦΠΑ; ΟΧΙ. Λαθρεμπόριο και φοροδιαφυγή.
Πέλλετ μου δειγμάτισαν πολλά σ' αυτές τις τιμές. Χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο, προσέχετε.
Και με λένε Γκουντέλια.


Εσυ που ξερεις αν πληρωσαμε Φ.Π.Α. ή οχι;;; Ησουν εκει οταν καναμε την αγορα;;;
Παρανομη εισαγωγη;; Εσεις οταν κανετε αγορες απ'το εξωτερικο κοβεται κανονικα ΤΔΑ;;Η μηπως ενα απλο χαρτακι ΔΑΠ το οποιο με το που περασει τη χωρα τα ακυρωνει η ιδια εταιρεια;; Με δουλευεις τωρα;;;Και αν κοβεις... τοτε μηπως το μισο Φ.Π.Α;;;η μήπως καθολου;; Εδω ΞΕΡΩ για εταιρεια στην Θεσσαλονικη που εχει κανει παραγγελια ΠΕΛΛΕΤ απο Γερμανια 1000 Τονους.......χωρις πολλα πολλα...Δε θελω να αναφερω παραπανω πραγματα....


ΡΙΞΤΕ τις τιμες σας!!!!!! ΟΛΟΙ στην ΕΛΛΑΔΑ που εχουμε σομπες-λεβητες πελλετ ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΡΙΞΤΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

Επειδη συνεχιζω να δεχομαι κλησεις με αποκρυψη και διαφορες απειλες σας ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ πως εχω ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣΩ της εταιρειας ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ που εχω την Υπηρεσια που θα μου σταλει αναλυτικος Πινακας ΟΛΩΝ των κλησεων που δεχομαι!!! Ειτε ειναι με αποκρυψη ειτε με αποστολη αριθμου!! Τα παραπανω θα τα προσκομισω στο δικηγορο μου για να αναλαβει δραση!


Σας παρακαλώ κύριε. Ξέρω πολύ καλά τις τιμές στην αγορά. Δεν χρειάζεται να είμαι μπροστά για να ξέρω αν πληρώσατε ΦΠΑ ή οχι. Απορώ πως δεν εκμεταλλεύεστε τις γνώσις σας να πλουτίσετε στον χώρο του πέλλετ. Θα μπορούσατε να είστε ο φθηνότερος και να κερδίζετε χιλιάδες ευρώ κάθε εβδομάδα.
Ίσως να είμαι από τα κορόιδα που τα έχουν φέρει όλα νόμιμα.


ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ;; :huh: :huh: :huh: :huh: μαλλον ε;;;
Μακαρι να ειχα χρονο εκτος απο τη δουλεια μου να πουλαω πελλετ χωρις να υπολογιζω στη τελικη τιμη του το ΧΑΡΑΤΣΙ που μου ηρθε, Τη δοση για το στεγαστικο,τη Δοση για το καταναλωτικο,τη ΔΕΗ και να μωρε κατι λιγα που χρωσταω δεξια και αριστερα... Ε Λ Ε Ο Σ!!!

Οσο για τα τηλεφωνηματα δε χρειαζεται να βαλω το μυαλο μου σαυτη τη διαδικασια να σκεφτει το ΠΟΙΟΣ η ΠΟΙΑ μπορει να ειναι. Ολα θα φανουν στο χαρτακι τελη του μηνα.
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7485 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ έγραψε:
Πέρσι το Σεπτέμβριο προμηθεύτηκα Pellet από την Bioenergy Hellas στη Λάρισα (Συκούριο) 6παλλέτες*1155Kg=6.930Kg. Καταναλώσαμε πέρσι τη μισή ποσότητα & υπολογίζω την υπόλοιπη να την καταναλώσω φέτος.

Πέρσι το είχα προμηθευτεί εγώ απ ευθείας απ το εργοστάσιο με τιμή 170eur+ΦΠΑ και μου βγήκε τελική τιμή με την μεταφορά έως το σπίτι μου (9χλμ έξω από την Κέρκυρα) 273eur. Αν το αγόραζα από έμπορο στο νησί, μου ζητούσε 310eur και μεταφορά έως το σπίτι μου με δικά μου έξοδα (!!!).

Οπότε καταλαβαίνω ότι οι τιμές έχουν ακολουθήσει την πορεία του πετρελαίου ή μάλλον οι έμποροι εκμεταλλεύονται το γεγονός της αύξησης του πετρελαίου και πουλάνε όσο θέλουν.

Χαίρομαι που βρήκα κι άλλους συν-οδοιπόρους στο θέμα αυτό και συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας.

Εννοείται ότι θα δηλώσω συμμετοχή στην αγορά pellet για την επόμενη σεζόν.

Χαιρετώ!


Δηλαδή τα 170 ευρώ αγορά στη πηγή, (άντε λίγο φουσκωμένα λόγω μικρής ποσότητας) επιβαρύνεται με 60% ΦΠΑ και μεταφορικά... Απλά για να ξέρουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.373 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ