Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7388 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: πολύ καλή σαν κίνηση, δεν δήλωσα κάτι ακόμα καθώς έχω πολλές επιφυλάξεις για τη ποιότητα (θα θελα να δοκιμάσω πρώτα κάτι δηλαδή.. γιατί είμαι καμένος από αυτό κι έχω στοκάρει..)
υπολογίζω να χρειάζομαι 2 τόνους το χρόνο και μου κάνουν εντύπωση τόσο μεγάλες παραγγελίες (καθένας βέβαια ξέρει τα του οίκου του..)Εαν καις 2-3 τόνους δεν μπαίνεις καν στην διαδικασία να στοκαρης το κάνεις μόνο εάν έχεις χώρο και έχεις κατανάλωση πάνω από 5 εως 8 τόνους ώστε να μην ψάχνεις όπως οι περισσότεροι τέτοια εποχή από μαγαζί σε μαγαζί για να ψωνίσει και να κλαίγεται για τις τιμές
Ελπίζω να βρεθεί κάποιος έμπορος φίλος από εδώ μέσα να αξιοποιήσει ατή τη διαδικασία, με μικρό κέρδος, αλλά μεγάλη κατανάλωση.. και ενδεχομένως ακόμα μεγαλύτερη παραγγελία ώστε να καλύψει εκ των υστέρων κι άλλους φίλους που ΄τωρα δε θα δηλώσουν.. ή θα δούνε μιά προσφορά στη πορεία.
Αν για πλάκα βρέθηκε μιά παραγγελία 80 τόνων μέχρι τώρα, άς σκεφτούν όλοι οι εμπλεκόμενοι επιχειρηματίες ότι η διπλή ποσότητα είναι αστεία μόνο για τα μέλη εδώ.
Μπορεί να καθοριστεί κι ε΄να κέρδος (μάλλον ισχύει και στην απλή καθημερινότητα).. ανάλογο του μεγέθους της. π.χ πάνω από 5 τόνους.. από 3-5 τόνους, κλπ...
εγώ με τους 2 π.χ, θα κερδίσω 2 Χ 30 = 60 ευρώ.. κάποιος .όμως με 10 μπορεί να κερδίσει 10 Χ 20 = 200π.χ 25 τόνους Χ 15 € = 375 χωρίς να κάνεις κάτι μόνο για τα τηλέφωνα και πολλά είναι πιστεύω η 50 τόνους χ 10 € = 500 € για 2 μονοποστα φορτία
Μέσα είμαι.. έστω κι αν δε μπήκα δεσμευτικά.


ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7409 από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
Απαντήθηκε από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ στο θέμα Τιμές pellet
Γειά σας κύριοι,

είμαι καινούργια στην παρέα και χάρηκα πάρα πολύ που βρήκα ένα τόσο ενδιαφέρον forum για ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα όπως είναι αυτό της θέρμανσης.

Θέλω να σας πω ότι μένω Κέρκυρα & κατοικήσαμε στο νέο μας σπίτι 170τ.μ. πριν από 1 1/2 χρόνο. Τοποθετήσαμε λέβητα για κεντρική θέρμανση 49kw ελληνικής εταιρείας THERMOSTAHL, καθώς και τζάκι με καύση pellet & ξύλο ιταλικής εταιρείας PALAZETTI μοντέλο ARIA45.

Πέρσι το Σεπτέμβριο προμηθεύτηκα Pellet από την Bioenergy Hellas στη Λάρισα (Συκούριο) 6παλλέτες*1155Kg=6.930Kg. Καταναλώσαμε πέρσι τη μισή ποσότητα & υπολογίζω την υπόλοιπη να την καταναλώσω φέτος.

Οπότε, δεν έχω δοκιμάσει άλλης εταιρείας. Όμως, με όσα λέτε όλοι σας και με όσα έχω διαπιστώσει κι εγώ έως τώρα, έχω να σημειώσω τα εξής:

Λεβητας: Αρκετή στάχτη. Καθαρίζω τον καυστήρα μετά από 12-15 ώρες καύσης. Κανένα πρόβλημα με τη λειτουργία. Όχι ιδιαίτερο πρόβλημα με κλίγκερ.
Τζάκι: Στάχτη καθάρισμα εστίας κάθε 8-10 ώρες καύσης. Όχι κλίγκερ. Το δοχείο της στάχτης που είναι κάτω απ την εστία, δεν το έχω καθαρίσει ακόμη για φέτος! Έχει γεμίσει κατά 1/3. Τζάμι καθάρισμα κάθε 8-10 ώρες καύσης γιατί μαυρίζει.

Πέρσι το είχα προμηθευτεί εγώ απ ευθείας απ το εργοστάσιο με τιμή 170eur+ΦΠΑ και μου βγήκε τελική τιμή με την μεταφορά έως το σπίτι μου (9χλμ έξω από την Κέρκυρα) 273eur. Αν το αγόραζα από έμπορο στο νησί, μου ζητούσε 310eur και μεταφορά έως το σπίτι μου με δικά μου έξοδα (!!!).

Οπότε καταλαβαίνω ότι οι τιμές έχουν ακολουθήσει την πορεία του πετρελαίου ή μάλλον οι έμποροι εκμεταλλεύονται το γεγονός της αύξησης του πετρελαίου και πουλάνε όσο θέλουν.

Χαίρομαι που βρήκα κι άλλους συν-οδοιπόρους στο θέμα αυτό και συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας.

Εννοείται ότι θα δηλώσω συμμετοχή στην αγορά pellet για την επόμενη σεζόν.

Χαιρετώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7412 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet
Καλωσόρισες... χαιρετισμούς στην όμορφη Κέρκυρα

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7415 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε: γκουδελια;; Παρανομο ειναι αυτο που κανετε εσεις... να μας πουλατε ΠΕΛΛΕΤ υπολοιματα ξυλου και ροκανιδια στη τιμη των 300 - 350€!!! Μη γραφεις ασυναρτησιες χωρις να ξερεις τι γινεται..σε παρακαλω πολυ....σεβασου τουλαχιστον αυτο!!! Ο χαλαρα σας ειπε οτι εχει κλεισει η εταιρεια της παραγγελιες.. ΨΕΜΑΤΑ δεν λεω..Δεν υπαρχει και λογος να το κανω........ Εγω το ΞΑΝΑΛΕΩ!!!! ΜΗ πατε σας τα μοσχαρια και αγοραζετε ΠΕΛΛΕΤ απο καθε αρπαχτο-εμπορα της Ελλαδος... ΟΛΟΙ σας εχετε παει Βουλγαρια...Ε συνδιαστε τη βολτα σας στο σαντανσκι η στο μπανσκο με μια βολτα σε εργοστασια πελλετ...!!!! Μονο ετσι θα βγαλετε ακρη!!!! Μη βαλετε ομως μεσαζοντα ΕΛΛΗΝΑ εμπορα...Δε θα βγαλετε ακρη!! Καλυτερα μονοι σας και ΠΑΝΤΑ Χ Ω Ρ Ι Σ προκαταβολη!!!


Πληρώσατε ΦΠΑ; ΟΧΙ. Λαθρεμπόριο και φοροδιαφυγή.
Πέλλετ μου δειγμάτισαν πολλά σ' αυτές τις τιμές. Χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο, προσέχετε.
Και με λένε Γκουντέλια.


Εσυ που ξερεις αν πληρωσαμε Φ.Π.Α. ή οχι;;; Ησουν εκει οταν καναμε την αγορα;;;
Παρανομη εισαγωγη;; Εσεις οταν κανετε αγορες απ'το εξωτερικο κοβεται κανονικα ΤΔΑ;;Η μηπως ενα απλο χαρτακι ΔΑΠ το οποιο με το που περασει τη χωρα τα ακυρωνει η ιδια εταιρεια;; Με δουλευεις τωρα;;;Και αν κοβεις... τοτε μηπως το μισο Φ.Π.Α;;;η μήπως καθολου;; Εδω ΞΕΡΩ για εταιρεια στην Θεσσαλονικη που εχει κανει παραγγελια ΠΕΛΛΕΤ απο Γερμανια 1000 Τονους.......χωρις πολλα πολλα...Δε θελω να αναφερω παραπανω πραγματα....


ΡΙΞΤΕ τις τιμες σας!!!!!! ΟΛΟΙ στην ΕΛΛΑΔΑ που εχουμε σομπες-λεβητες πελλετ ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΡΙΞΤΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

Επειδη συνεχιζω να δεχομαι κλησεις με αποκρυψη και διαφορες απειλες σας ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ πως εχω ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣΩ της εταιρειας ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ που εχω την Υπηρεσια που θα μου σταλει αναλυτικος Πινακας ΟΛΩΝ των κλησεων που δεχομαι!!! Ειτε ειναι με αποκρυψη ειτε με αποστολη αριθμου!! Τα παραπανω θα τα προσκομισω στο δικηγορο μου για να αναλαβει δραση!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7419 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε: γκουδελια;; Παρανομο ειναι αυτο που κανετε εσεις... να μας πουλατε ΠΕΛΛΕΤ υπολοιματα ξυλου και ροκανιδια στη τιμη των 300 - 350€!!! Μη γραφεις ασυναρτησιες χωρις να ξερεις τι γινεται..σε παρακαλω πολυ....σεβασου τουλαχιστον αυτο!!! Ο χαλαρα σας ειπε οτι εχει κλεισει η εταιρεια της παραγγελιες.. ΨΕΜΑΤΑ δεν λεω..Δεν υπαρχει και λογος να το κανω........ Εγω το ΞΑΝΑΛΕΩ!!!! ΜΗ πατε σας τα μοσχαρια και αγοραζετε ΠΕΛΛΕΤ απο καθε αρπαχτο-εμπορα της Ελλαδος... ΟΛΟΙ σας εχετε παει Βουλγαρια...Ε συνδιαστε τη βολτα σας στο σαντανσκι η στο μπανσκο με μια βολτα σε εργοστασια πελλετ...!!!! Μονο ετσι θα βγαλετε ακρη!!!! Μη βαλετε ομως μεσαζοντα ΕΛΛΗΝΑ εμπορα...Δε θα βγαλετε ακρη!! Καλυτερα μονοι σας και ΠΑΝΤΑ Χ Ω Ρ Ι Σ προκαταβολη!!!


Πληρώσατε ΦΠΑ; ΟΧΙ. Λαθρεμπόριο και φοροδιαφυγή.
Πέλλετ μου δειγμάτισαν πολλά σ' αυτές τις τιμές. Χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο, προσέχετε.
Και με λένε Γκουντέλια.


Εσυ που ξερεις αν πληρωσαμε Φ.Π.Α. ή οχι;;; Ησουν εκει οταν καναμε την αγορα;;;
Παρανομη εισαγωγη;; Εσεις οταν κανετε αγορες απ'το εξωτερικο κοβεται κανονικα ΤΔΑ;;Η μηπως ενα απλο χαρτακι ΔΑΠ το οποιο με το που περασει τη χωρα τα ακυρωνει η ιδια εταιρεια;; Με δουλευεις τωρα;;;Και αν κοβεις... τοτε μηπως το μισο Φ.Π.Α;;;η μήπως καθολου;; Εδω ΞΕΡΩ για εταιρεια στην Θεσσαλονικη που εχει κανει παραγγελια ΠΕΛΛΕΤ απο Γερμανια 1000 Τονους.......χωρις πολλα πολλα...Δε θελω να αναφερω παραπανω πραγματα....


ΡΙΞΤΕ τις τιμες σας!!!!!! ΟΛΟΙ στην ΕΛΛΑΔΑ που εχουμε σομπες-λεβητες πελλετ ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΡΙΞΤΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

Επειδη συνεχιζω να δεχομαι κλησεις με αποκρυψη και διαφορες απειλες σας ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ πως εχω ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣΩ της εταιρειας ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ που εχω την Υπηρεσια που θα μου σταλει αναλυτικος Πινακας ΟΛΩΝ των κλησεων που δεχομαι!!! Ειτε ειναι με αποκρυψη ειτε με αποστολη αριθμου!! Τα παραπανω θα τα προσκομισω στο δικηγορο μου για να αναλαβει δραση!


Ο μπουρλοτιέρης ξαναχτύπησε ;) ;)

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7420 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε: γκουδελια;; Παρανομο ειναι αυτο που κανετε εσεις... να μας πουλατε ΠΕΛΛΕΤ υπολοιματα ξυλου και ροκανιδια στη τιμη των 300 - 350€!!! Μη γραφεις ασυναρτησιες χωρις να ξερεις τι γινεται..σε παρακαλω πολυ....σεβασου τουλαχιστον αυτο!!! Ο χαλαρα σας ειπε οτι εχει κλεισει η εταιρεια της παραγγελιες.. ΨΕΜΑΤΑ δεν λεω..Δεν υπαρχει και λογος να το κανω........ Εγω το ΞΑΝΑΛΕΩ!!!! ΜΗ πατε σας τα μοσχαρια και αγοραζετε ΠΕΛΛΕΤ απο καθε αρπαχτο-εμπορα της Ελλαδος... ΟΛΟΙ σας εχετε παει Βουλγαρια...Ε συνδιαστε τη βολτα σας στο σαντανσκι η στο μπανσκο με μια βολτα σε εργοστασια πελλετ...!!!! Μονο ετσι θα βγαλετε ακρη!!!! Μη βαλετε ομως μεσαζοντα ΕΛΛΗΝΑ εμπορα...Δε θα βγαλετε ακρη!! Καλυτερα μονοι σας και ΠΑΝΤΑ Χ Ω Ρ Ι Σ προκαταβολη!!!


Πληρώσατε ΦΠΑ; ΟΧΙ. Λαθρεμπόριο και φοροδιαφυγή.
Πέλλετ μου δειγμάτισαν πολλά σ' αυτές τις τιμές. Χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο, προσέχετε.
Και με λένε Γκουντέλια.


Εσυ που ξερεις αν πληρωσαμε Φ.Π.Α. ή οχι;;; Ησουν εκει οταν καναμε την αγορα;;;
Παρανομη εισαγωγη;; Εσεις οταν κανετε αγορες απ'το εξωτερικο κοβεται κανονικα ΤΔΑ;;Η μηπως ενα απλο χαρτακι ΔΑΠ το οποιο με το που περασει τη χωρα τα ακυρωνει η ιδια εταιρεια;; Με δουλευεις τωρα;;;Και αν κοβεις... τοτε μηπως το μισο Φ.Π.Α;;;η μήπως καθολου;; Εδω ΞΕΡΩ για εταιρεια στην Θεσσαλονικη που εχει κανει παραγγελια ΠΕΛΛΕΤ απο Γερμανια 1000 Τονους.......χωρις πολλα πολλα...Δε θελω να αναφερω παραπανω πραγματα....


ΡΙΞΤΕ τις τιμες σας!!!!!! ΟΛΟΙ στην ΕΛΛΑΔΑ που εχουμε σομπες-λεβητες πελλετ ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΡΙΞΤΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΑΣ!!!!!!

Επειδη συνεχιζω να δεχομαι κλησεις με αποκρυψη και διαφορες απειλες σας ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ πως εχω ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΣΩ της εταιρειας ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ που εχω την Υπηρεσια που θα μου σταλει αναλυτικος Πινακας ΟΛΩΝ των κλησεων που δεχομαι!!! Ειτε ειναι με αποκρυψη ειτε με αποστολη αριθμου!! Τα παραπανω θα τα προσκομισω στο δικηγορο μου για να αναλαβει δραση!


Ο μπουρλοτιέρης ξαναχτύπησε ;) ;)


γιατι ρε χαλαρα;;; ΑΔΙΚΟ ΕΧΩ;;; Οχι πες μου!!!;;;;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kappas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.374 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ