Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123078 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Για οσους φωναζουν για την ακριβη τιμη του πελλετ θελω να ρωτησω.
Εβγαλε κ θα ξαναβγαλει προσφορα το Carrefour,πελλετ με 3.5 το τσουβαλακι κ 233euro τον τονο.
Εβγαλε-πιστοποιημενο για οσους καιγονται κ καλα-το Leroy,με 4.5euro το τσουβαλακι κ 296euro τον τονο.
Ολα αυτα οχι το καλοκαιρι αλλα τωρα μεσα στα κρυα!
Ε τι στο καλο θελετε;
Το ενα σας βρωμαει το αλλο σας ξυνιζει.
Ακομα δεν καταλαβατε οτι οσο θελετε να κερδιζετε απο το χαμηλο κοστος,αλλο τοσο αντιστοιχα πρεπει κ να "ψαχνεστε";



Γιατι ΕΜΕΙΣ τους αφηνουμε να φτανουν τις τιμες εκει.
Αν ειμαστε τοσο βλακες κ δεν το καταλαβαινουμε τοτε χαιρετισματα.
Αυτοι που πανε σαν τα βοδια κ ψωνιζουν οτι να 'ναι σε τιμες φαρμακειου,καλα να παθουν.
Το θεμα ειναι οτι με αυτην την βλακεια συντηρουν τις υψηλες τιμες με αποτελεσμα να την πληρωνουν ολοι.

Ναι Στεργιο εβγαλαν Carrefour κ Leroy προσφορες ναι αλλα γιατι να μην βγαλουν και ο Τακης ο Μακης η Σουλα η Κουλα κ.τ.λ και να κοιταν να κανουν αρπαχτες αγοραζοντας κατω απο 200 ευρω τον τονο και πουλωντας 300+


Γιατι ΕΜΕΙΣ τους αφηνουμε να φτανουν τις τιμες εκει.
Αν ειμαστε τοσο βλακες κ δεν το καταλαβαινουμε τοτε χαιρετισματα.
Αυτοι που πανε σαν τα βοδια κ ψωνιζουν οτι να 'ναι σε τιμες φαρμακειου,καλα να παθουν.
Το θεμα ειναι οτι με αυτην την βλακεια συντηρουν τις υψηλες τιμες με αποτελεσμα να την πληρωνουν ολοι.
Ο καθενας μπορει να πουλαει σε οτι τιμες του καπνισει.
Σημαινει αυτο,οτι πρεπει ντε κ καλα να ψωνιζουμε κιολας απο αυτους;
Ολο το καλοκαιρι π.χ. ειχε εδω στη Λαρισα προσφορα η Alfa το πελλετ με 220tn κ δωρεαν μεταφορα.
Δηλ. αν εγω παω τωρα κ το παρω με 300 η 350 φταινε οι εμποροι;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123087 από elgreco
Απαντήθηκε από elgreco στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

panagiotispanagiotis έγραψε: Το εγραψά και άλλη φορά ,το ξαναγράφω :Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ ΞΕΦΥΓΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ .
Αν δειτε προσεκτικά τα δημοσιευματα απο την αρχη του energ αλλα και αλλων παρόμοιων site θα διαπιστωσετε οτι οι περισσοτερες συζητησεις στην αρχη γινοταν για τους καυστηρες - λεβητες πελλετ και αφου όλοι πηραμε μηχανηματα μετα το ριξαμε στην αναζητηση τιμης ενω οι τοπικοι εμποροι στο συνολο τους κερδιζαν πακτολο χρηματων απο τις αυξανομενες συνεχως τιμες .
Ετσι δουλευει το εμποριο αγαπητοι φίλοι και μη σασ κακοφαινεται . Για αυτο και σε πολυ παλοιοτερη αναρτηση ειχα πει οτι προσοχη το μηχανημα σας να μη καιει μονο ενα ειδος βιομαζας.
Τωρα λοιπον καιμε 1 τοννο πέλλετ με 350 ευρω περίπου και για μια οικια σαν τη δική μου 150 τμ με βγαζει ενα μηνα χωρις πολλα κρυα .Βλεπω ομως οτι και ο γειτονας περιπου τοσο καιει σε πετρελαιο για 120 τμ και το μονο που κανει ειναι να παιρνει την αποδειξη πληρωμης απο το βενζινά, ενω εγω κάνω τον καρβουνιαρη και τον χαμάλη.
Φίλοι μου να παραδεχόμαστε και τα λαθη μας είναι καλο . Το πέλλετ θεωρώ οτι απέτυχε λόγω τιμής!!!
Ειχε πολυ καλες προοπτικές αλλα η βιαιη μετάβαση απο το πετρελαιο στο βιοκαυσιμο δεν μας έκατσε.
Παναγιώτης Κέρκυρα 340-370 euro/tn.
KALO KOYRAGIO


Φίλε Παναγιώτη, που βρίσκεσαι στη Κέρκυρα. Εχω φίλο όπου θέλει να διαλέξει μεταξύ Υδραυλικής σομπας πελλετ και λεβητα. Τι έχεις εσύ? ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123090 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ολο το καλοκαιρι π.χ. ειχε εδω στη Λαρισα προσφορα η Alfa το πελλετ με 220tn κ δωρεαν μεταφορα.
Δηλ. αν εγω παω τωρα κ το παρω με 300 η 350 φταινε οι εμποροι;


η προσφορα του καρφουρ ηταν 200 ο τονος χειμωνιατικα και αθηνα (μια και μπαινει και ο παραγοντας τοπος)
την ιδια μερα το αλφα 280 και μια βδομαδα πριν 270 και την ιδια στιγμη το γκολντεν 300
και με βαση οσα εχετε πει ...μαλλον πανακριβο το εδινε καλοκαιριατικα :)

ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του
ξαναλεω ομως κι εχω βαρεθει να το λεω ....δεν υπαρχει χωρος ....
πηρα και 10 τσουβαλια με 200 και σωθηκα ?
εχει κανεις σας την εντυπωση οτι το πελλετ εχει περαση στην ελλαδα ?
στατιστικα δεν υπαρχουν αλλα η δικη μου αισθηση ειναι οτι εχει ελαχιστη περαση ειδικα αν εξαιρεσει κανεις τους επαγγελματιες φουρνους ξενοδοχεια κλπ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123093 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυξανεται ομως ραγδαια...
στο κυκλο μου τουλαχιστον, δοκιμασαν περσι τα A/C και καηκαν απο το ρευμα και παγωσαν,
φετος πηραν κανα 2 τονους ξυλα για ανοιχτο εργολαβικο τζακι, ζεσταθηκαν λιγο παραπανω μεν κι "εκει μπροστα" βεβαιως και με τι καταναλωση - ηδη εφυγε ο ενας τοννος ξυλα μεσα στο μηνα κι ηδη εχουν αρχισει και πελλετοψαχνονται.... μια και εγω εχω δεν εχω καψει 30 τσουβαλια ( καταχρηση κανουμε και φετος πολλες ωρες καινε στου κουτρουλη το γαμο )

Για εντος σφιχτου αστικου ιστου ειναι μονοδρομος.
κι αποθευκευση ολοι μπορουμε καπου να βολεψουμε 70σακια, οπως απο οτι εχω ακουσει γινονται και αλλες συμφωνιες με τμηματική παραδοση...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123094 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δε ξερω τι λετε παραπανω αλλα μονο που επαψε η γυναικα μου να μουμρουριζει σωθηκα.Απο Οκτωβριο εκαψα 50 τσουβαλακια πελλετ Κολντεν με 4.50 το τεμαχιο.ουτε καλοριφερ ουτε ρευμα.200ε και ζεστη φουλ.Αυτα και αφηνω τους αλλους στο πετρελαιο και αιρκοντισιον ,ξυλα να παγ νουν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123096 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
στην γειτονια μου φετος ξαναδα τα βυτιοφορα και ειναι και πυκνοκατοικημενη :)
σε μια πολυκατοικια 6 οροφων πχ 2οσ-3ος-4ος μπορει να θελουν και ελλαχιστη θερμανση
και το κλιματιστικο ηδη υπαρχει απ τους καυσωνες κι ισως και κανα διακοσμητικο τζακι
τα 1000 ευρω μονο για την αγορα πελλετοσομπας δεν αποσβαινονται ποτε σ αυτη την περιπτωση
σαφως βορεια ελλαδα (μιλαω παντα για τις πολεις) ειναι διαφορετικα ...αν αφαιρεσεις ομως και οσους εχουν επιλεξει το ξυλο
δεν νομιζω να μενουν και πολλοι ....σαφως και θα εχει καποια αναπτυξη ακομα ,,,,απεχει ομως πολυ απο αυτο που θα μπορουσε με πιο σωστη προσεγγιση απ ολους


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.375 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ