Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111507 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παιδιά τώρα είδα το μηνύματα και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση
Εγώ το αγόρασα στα Γιάννενα στην Ξυλοτεχνική Ηπειρου (απέναντι από το Praktker)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111509 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

oddios έγραψε:
εγώ ξέρω μαραγκό που πριν 3 χρόνια αγόρασε μετρητά 70-80.000 premium αυτοκίνητο (μερικές χιλιάδες κυβικα) και είχε και 8μετρο σκαφάκι. Μόλις ζορισαν τα πράγματα και μπήκαν τεκμήρια διαβιώσης, ξεκίνησε τον ανένδοτο αγώνα :whistle: κατέθεσε πινακίδες στο ολοκαίνουριο αυτοκίνητο και το κρατάει στο γκαράζ να το βλεπει αντι να το πουλήσει. Κυκλοφορεί με ενα πάλιό φορτηγάκι της δουλειάς χωρίς ασφάλεια και τέλη κυκλοφορίας. Πούλησε και το σκαφάκι και τώρα φτιάχνει ιστιοφόρο για να το έχει και για επαγγελματική χρήση B) ...
όποιος βρει πόσο φπα και φόρο έχει πληρώσει αυτός τα χρόνια προ κρισης, κερδίζει βόλτα με το ιστιοφόρο :lol: :lol:

Στηρίζουμε, στηρίζουμε.... :lol: ,


Το παραραδειγμα σου δεν λεει τπτ εκτος αν οντως ξερεις τι πληρωνε και τι δεν πληρωνε. και μην τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι ο επιχειρηματιας εχει το ρισκο του, εκει που πανε ολα καλα εχεις μερικες καλες χρονιες βαζεις 5 φραγκα στην ακρη ( ειται τα κανεις σπιτια αυτοκινητα) ερχεται η κατρακυλα και αντε γεια.
Και πριν 3 χρονια αν θυμασαι οι τραπαζες μοιραζαν τα φραγκα αβερτα.... πηγαινε ο καθε υπαλληλος των 800-1000 ευρω και εφευγε με στεγαστικο και δανειο για αμαξι....

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111515 από John 24
Απαντήθηκε από John 24 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυτό είναι το πέλετ που εξάγεται στην Ιταλία alga premium στην πράσινη σακούλα. karydasenergy.skroutzstore.gr/p.ALFA-WOO...-PREMIUM.859085.html
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111556 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Αυτο ειναι στην πρασινη σακουλα. Μηπως ειναι πιο ακριβο απο το μπλε γιατι εξαγεται στην ιταλια; Αν ειναι ετσι ενα μεγαλο μπραβο στην alfawood !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111568 από pianoteacher
Απαντήθηκε από pianoteacher στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

mastoras έγραψε:

pianoteacher έγραψε: .....ξαφνικά οι Γάλλοι με 4.5€ σου πουλάνε το κορυφαίο πέλλετ. Τόσο απλά, άντε γεια δηλαδή.


Νομίζω ότι είναι είναι "πυροτέχνημα" η προσφορά του πολυκαταστήματος, όπως και πολλά άλλα προϊόντα εποχής που σκοτώνουν τις τιμές για ένα μικρό χρονικό διάστημα.

Πέρυσι έβρισκες όλη την σεζόν πέλλετ ?


Μόλις παράγγειλα 2 παλλέτες από Leroy Merlin στην Πειραιώς με τιμή 316/παλλέτα κομπλέ με φπα και μεταφορικά (20€). Ό,τι καλύτερο από τιμή στην Αθήνα για GN. Τώρα τα σχόλια περί πυροτεχνήματος, αν και δεν είμαι πυροτεχνουργός, ισχύουν για 2 μήνες από την έναρξη της προσφοράς. Δεν με απασχολεί αν "σκοτώνουν" τιμές, το αποτέλεσμα μετράει. Επίσης δεν ξέρω αν έχει όλη τη σεζόν διότι δεν αγοράζω όλη τη σεζόν. Αγοράζω μια φορά (είχα 1 τόνο από πέρυσι) και τελειώνει η υπόθεση και πληρώνω σε 6 άτοκες δόσεις.
Επίσης δεν καταλαβαίνω το νόημα τέτοιων τοποθετήσεων περί πυροτεχνημάτων και μακροπρόθεσμης διάθεσης. Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα ο καθένας κάνει ό,τι θέλει και κυρίως χωρίς οργάνωση με αποτέλεσμα να πέσω 2 φορες σε site "Ελλήνων" εμπόρων που η τιμή δεν ίσχυε διότι άλλξε αλλά δεν ενημέρωσαν το site. Είναι επαγγελματίες αυτοί να τους προτιμήσω; Εϊναι επαγγελματίες αυτοί που ευγενικά "τρομοκρατούσαν" το καλοκαίρι...πάρε τώρα διότι από Σεπτέμβρη θα ενέβει; Είναι επαγγελματίες αυτοί που αφιέρωσα χρόνο να τηλεφωνώ για τις σούπερ έξτρα προσφορές που διατυμπάνιζαν στο ίντερνετ κατόπιν τηλ. επικοινωνίας;
Αφού οι ξένοι τελικά παίζουν μόνοι τους μπάλλα! Μα....ανοίγουν σε κάθε τετράγωνο πελλετάδες που αγοράζουν με ημιφορτηγό από τους άλλους μισούς, που αγοράζουν από τους άλλους μισούς (!!!) χονδρική πέλλετ και τελικά μου το πουλάνε προσφορά 380€ τη παλλέτα! Τι να λέμε.
Ας μαζευτούν οι έμποροι (αντί για εμάς) ας αγοράσουν ένα τρένο-καράβι-νταλίκα δεν ξέρω εγώ τι, φορτιο πέλλετ σε προνομιακή τιμή ας το μοιραστούν μεταξύ τους και ας το πουλήσουν σε εμάς 320€/παλλέτα παραδοτέα ,σε 6 άτοκες με κάρτα και θα δείς ποιος θα ξαναπατήσει στο Leroy!
Επίσης κάτι άλλο, πως καταφέρνει ένας Γερμανός να στέλνει στην Ελλάδα προϊόντα δωρεάν αξίας άνω των 200€ (ακόμα και πιάνα αφού μιλάω για κατάστημα μουσικών οργάνων)και ένας έμπορος από θεσσαλονίκη να θέλει 70€ να στείλει μια παλέτα πέλλετ 500χλμ στην Αθήνα;;; Εϊναι φοβερό, τι ξέρουν που εμείς δεν ξέρουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #111572 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

pianoteacher έγραψε:

mastoras έγραψε:

pianoteacher έγραψε: .....ξαφνικά οι Γάλλοι με 4.5€ σου πουλάνε το κορυφαίο πέλλετ. Τόσο απλά, άντε γεια δηλαδή.


Νομίζω ότι είναι είναι "πυροτέχνημα" η προσφορά του πολυκαταστήματος, όπως και πολλά άλλα προϊόντα εποχής που σκοτώνουν τις τιμές για ένα μικρό χρονικό διάστημα.

Πέρυσι έβρισκες όλη την σεζόν πέλλετ ?


Μόλις παράγγειλα 2 παλλέτες από Leroy Merlin στην Πειραιώς με τιμή 316/παλλέτα κομπλέ με φπα και μεταφορικά (20€). Ό,τι καλύτερο από τιμή στην Αθήνα για GN. Τώρα τα σχόλια περί πυροτεχνήματος, αν και δεν είμαι πυροτεχνουργός, ισχύουν για 2 μήνες από την έναρξη της προσφοράς. Δεν με απασχολεί αν "σκοτώνουν" τιμές, το αποτέλεσμα μετράει. Επίσης δεν ξέρω αν έχει όλη τη σεζόν διότι δεν αγοράζω όλη τη σεζόν. Αγοράζω μια φορά (είχα 1 τόνο από πέρυσι) και τελειώνει η υπόθεση και πληρώνω σε 6 άτοκες δόσεις.
Επίσης δεν καταλαβαίνω το νόημα τέτοιων τοποθετήσεων περί πυροτεχνημάτων και μακροπρόθεσμης διάθεσης. Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα ο καθένας κάνει ό,τι θέλει και κυρίως χωρίς οργάνωση με αποτέλεσμα να πέσω 2 φορες σε site "Ελλήνων" εμπόρων που η τιμή δεν ίσχυε διότι άλλξε αλλά δεν ενημέρωσαν το site. Είναι επαγγελματίες αυτοί να τους προτιμήσω; Εϊναι επαγγελματίες αυτοί που ευγενικά "τρομοκρατούσαν" το καλοκαίρι...πάρε τώρα διότι από Σεπτέμβρη θα ενέβει; Είναι επαγγελματίες αυτοί που αφιέρωσα χρόνο να τηλεφωνώ για τις σούπερ έξτρα προσφορές που διατυμπάνιζαν στο ίντερνετ κατόπιν τηλ. επικοινωνίας;
Αφού οι ξένοι τελικά παίζουν μόνοι τους μπάλλα! Μα....ανοίγουν σε κάθε τετράγωνο πελλετάδες που αγοράζουν με ημιφορτηγό από τους άλλους μισούς, που αγοράζουν από τους άλλους μισούς (!!!) χονδρική πέλλετ και τελικά μου το πουλάνε προσφορά 380€ τη παλλέτα! Τι να λέμε.
Ας μαζευτούν οι έμποροι (αντί για εμάς) ας αγοράσουν ένα τρένο-καράβι-νταλίκα δεν ξέρω εγώ τι, φορτιο πέλλετ σε προνομιακή τιμή ας το μοιραστούν μεταξύ τους και ας το πουλήσουν σε εμάς 320€/παλλέτα παραδοτέα ,σε 6 άτοκες με κάρτα και θα δείς ποιος θα ξαναπατήσει στο Leroy!
Επίσης κάτι άλλο, πως καταφέρνει ένας Γερμανός να στέλνει στην Ελλάδα προϊόντα δωρεάν αξίας άνω των 200€ (ακόμα και πιάνα αφού μιλάω για κατάστημα μουσικών οργάνων)και ένας έμπορος από θεσσαλονίκη να θέλει 70€ να στείλει μια παλέτα πέλλετ 500χλμ στην Αθήνα;;; Εϊναι φοβερό, τι ξέρουν που εμείς δεν ξέρουμε;


Φίλε μου, θα πρέπει να έχεις καταλάβει ήδη ότι οι έλληνες καταναλωτές είμαστε μεταξύ της Σκύλλας (ξένες πολυεθνικές) και τη Χάρυβδη (έλληνες έμποροι). Και οι δύο (η πλειοψηφία τους) μας εκμεταλλεύονται ποικιλοτρόπως. Τα εθνοπατριωτικά καταντούν πλέον γραφικά.
Και μια επισήμανση βασικότατη: λογικές ΚΑΡΤΕΛ (συνεννοήσεις και λοιπά), ακόμη και στο πέλλετ, δεν έχω δει ακόμα από τους ξένους.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.385 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ