Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3168 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet

alxakc έγραψε:

michalisgr έγραψε:

Τάκης έγραψε:

alxakc έγραψε: Μίλησα σήμερα με ALFA για την "προβληματική" παρτίδα. Θα με ενημερώσουν. Πήρα μερικά σακιά ΜΑΚΗ για δοκιμή. Αυστριακό βρήκα στον Τσουλφίδη.
ALFA ~4,60€ στο LEROY
ΜΑΚΗ 5€ στον Αγ. Στέφανο
Αυστριακό 375€ / τόνος


Με τέτοιες τιμές γιατί δεν βάζεις τον λέβητα πετρελαίου να δουλέψει; Μπορεί και να σουρθει πιο φτηνά.


Διβάζοντας τις τιμές σου τρελάθηκα..
Έστειλα αμέσως μήνυμα στα Κεντρικά Γραφεία της Leroy Merlin στην Αθήνα.

Παρακάτω το ΜΗΝΥΜΑ μου.

Θέμα Μηνύματος:Πελλετ
Πληκτρολογήστε το μήνυμά σας*:
Ειμαι πελατης σας εδω και χρονια αλλα εγω και πολλα αλλα ατομα που σας εμπιστευονται ειναι εξοργισμενοι μαζι σας.
Επιτρεπεται να πουλατε το σακουλακι πελλετ της Αλφα Wood 4.60€ ενω αλλοι εμποροι το πουλανε 3,75€ ή 3,88€;;; Δηλαδή 307€ ο τόνος της Αλφα Wood;; Αν είναι δυνατόν!!!!!!


Σας ενημερώνω ότι θα γινει συντονισμενη προσπαθεια απο ολα τα μελη γνωστου Ελληνικού Forum να μη προμηθεύονται πελλετ απο εσας.
Γνωρίζουμε πόσο αγοράζετε και το πόσο πουλάτε.

Ριξτε τις τιμές σας σε λογικά επίπεδα.


Με εκτίμηση,

Μιχάλης Γρεβενίτης


Η απάντησή τους θα δημοσιευθει μόλις την λάβω!


ωραίος!


Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ LEROY MERLIN

Αγαπητε Κυριε Γρεβενιτη

Σας ευχαριστούμε αρχικά για τον χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.
Με ευθύνη και ευχαρίστηση καλωσορίζουμε καθημερινά κάθε άποψη, σχόλιο, ιδέα των πελατών μας, στην προσπάθεια μας να γινόμαστε κάθε φορά και καλύτεροι και να ανταποκρινόμαστε στις προσδοκίες σας.

Όσον αφορά το σχόλιο σας θα μεταβιβαστει στο τμήμα οικοδομίκων υλικων οπου και ανήκει το συγκεκρίμενο προϊον.

Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση εφόσον και εσείς το επιθυμείτε, θα προστεθεί στην βάση πελατολογίου του καταστήματός μας, για αποστολή ηλεκτρονικού φυλλαδίου, προς ενημέρωση σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα προσφορών του καταστήματος .


Για ακόμη μια φορά, σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας και για τον πολύτιμο χρόνο που διαθέσατε.

Παραμένουμε στην διάθεσή σας, ελπίζοντας να έχουμε την χαρά να σας καλωσορίσουμε στο κατάστημά μας Leroy Merlin.

Με εκτίμηση
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών .
Leroy Merlin Βενιζέλος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3171 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
και κατι αλλο.. χθες αγορασα 20 τσουβαλακια απο τον Μιχαλης της AD therm ειναι σερβικο. Εκαψα χθες μισο τσουβαλακι. Βασικα βγαζει ζεστη και εχει ΩΡΑΙΑ λευκη φλογα...Σημερα το πρωι ανοιγω τη σομπα για καθαρισμα και βλεπω τα εξης:

Τζαμι της Σομπας ηταν λευκο αντι για μαυρο που ηταν σε ολα τα αλλα πελλετ.

Σκονη αρκετουτσικι αλλα ΚΑΘΟΛΟΥ κλινκερ.

Η σκονη ηταν χοντρη σε σχεση με τα αλλα πελλετ που εχω δοκιμασει.

Το μονο που με παραξενευσε ειναι οτι ενω αναγραφει εταιρεια και στοιχεια των πελλετ δεν αναγραφει πουθενα οτι ειναι 15 Κιλα το τσουβαλακι.

Καλημερα.. Διαβαζοντας σκεφτηκα..... Μηπως θα ηταν καλυτερα ανα περιοχες να αγοραζουμε 2-3 ατομα αυτα τα μηχανιματα μαζι και να εξυπηρετουνται περισσοτερα ατομα απο ενα μηχανιμα.. Εγω π.χ. χρηματα μπορω να διαθεσω αλλα ΔΕΝ εχω το χωρο να βαλω αυτα τα μηχανιματα.. Π.χ. αν ενας μενει κατερινη και ενδιαφερεται να αγορασει για να κανει για τη παρτη του πελλετ μπορω να συμβαλω και εγω στη αγορα των μηχανιματων και των λειτουργικων εξοδων και να μοιραζομαστε τα πελλετ που θα φτιαχνουμε μαζι.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3184 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε: και κατι αλλο.. χθες αγορασα 20 τσουβαλακια απο τον Μιχαλης της AD therm ειναι σερβικο. Εκαψα χθες μισο τσουβαλακι. Βασικα βγαζει ζεστη και εχει ΩΡΑΙΑ λευκη φλογα...Σημερα το πρωι ανοιγω τη σομπα για καθαρισμα και βλεπω τα εξης:

Τζαμι της Σομπας ηταν λευκο αντι για μαυρο που ηταν σε ολα τα αλλα πελλετ.Mαλλον αλευρι θα εχει :P :P :P :P :P

Σκονη αρκετουτσικι αλλα ΚΑΘΟΛΟΥ κλινκερ. με προζυμη για αυτο

Η σκονη ηταν χοντρη σε σχεση με τα αλλα πελλετ που εχω δοκιμασει.

Το μονο που με παραξενευσε ειναι οτι ενω αναγραφει εταιρεια και στοιχεια των πελλετ δεν αναγραφει πουθενα οτι ειναι 15 Κιλα το τσουβαλακι.αρα ο βουλγαρος θα εβγαλε μονο την 1η δημοτικού και η μονη μοναδα μετρησης που εμαθε ειναι το τσουβαλι


Καλημερα.. Διαβαζοντας σκεφτηκα..... Μηπως θα ηταν καλυτερα ανα περιοχες να αγοραζουμε 2-3 ατομα αυτα τα μηχανιματα μαζι και να εξυπηρετουνται περισσοτερα ατομα απο ενα μηχανιμα.. Εγω π.χ. χρηματα μπορω να διαθεσω αλλα ΔΕΝ εχω το χωρο να βαλω αυτα τα μηχανιματα.. Π.χ. αν ενας μενει κατερινη και ενδιαφερεται να αγορασει για να κανει για τη παρτη του πελλετ μπορω να συμβαλω και εγω στη αγορα των μηχανιματων και των λειτουργικων εξοδων και να μοιραζομαστε τα πελλετ που θα φτιαχνουμε μαζι.


ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3185 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε:

alxakc έγραψε:

michalisgr έγραψε:

Τάκης έγραψε:

alxakc έγραψε: Μίλησα σήμερα με ALFA για την "προβληματική" παρτίδα. Θα με ενημερώσουν. Πήρα μερικά σακιά ΜΑΚΗ για δοκιμή. Αυστριακό βρήκα στον Τσουλφίδη.
ALFA ~4,60€ στο LEROY
ΜΑΚΗ 5€ στον Αγ. Στέφανο
Αυστριακό 375€ / τόνος


Με τέτοιες τιμές γιατί δεν βάζεις τον λέβητα πετρελαίου να δουλέψει; Μπορεί και να σουρθει πιο φτηνά.


Διβάζοντας τις τιμές σου τρελάθηκα..
Έστειλα αμέσως μήνυμα στα Κεντρικά Γραφεία της Leroy Merlin στην Αθήνα.

Παρακάτω το ΜΗΝΥΜΑ μου.

Θέμα Μηνύματος:Πελλετ
Πληκτρολογήστε το μήνυμά σας*:
Ειμαι πελατης σας εδω και χρονια αλλα εγω και πολλα αλλα ατομα που σας εμπιστευονται ειναι εξοργισμενοι μαζι σας.
Επιτρεπεται να πουλατε το σακουλακι πελλετ της Αλφα Wood 4.60€ ενω αλλοι εμποροι το πουλανε 3,75€ ή 3,88€;;; Δηλαδή 307€ ο τόνος της Αλφα Wood;; Αν είναι δυνατόν!!!!!!


Σας ενημερώνω ότι θα γινει συντονισμενη προσπαθεια απο ολα τα μελη γνωστου Ελληνικού Forum να μη προμηθεύονται πελλετ απο εσας.
Γνωρίζουμε πόσο αγοράζετε και το πόσο πουλάτε.

Ριξτε τις τιμές σας σε λογικά επίπεδα.


Με εκτίμηση,

Μιχάλης Γρεβενίτης


Η απάντησή τους θα δημοσιευθει μόλις την λάβω!


ωραίος!


Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ LEROY MERLIN

Αγαπητε Κυριε Γρεβενιτη

Σας ευχαριστούμε αρχικά για τον χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.
Με ευθύνη και ευχαρίστηση καλωσορίζουμε καθημερινά κάθε άποψη, σχόλιο, ιδέα των πελατών μας, στην προσπάθεια μας να γινόμαστε κάθε φορά και καλύτεροι και να ανταποκρινόμαστε στις προσδοκίες σας.

Όσον αφορά το σχόλιο σας θα μεταβιβαστει στο τμήμα οικοδομίκων υλικων οπου και ανήκει το συγκεκρίμενο προϊον.

Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση εφόσον και εσείς το επιθυμείτε, θα προστεθεί στην βάση πελατολογίου του καταστήματός μας, για αποστολή ηλεκτρονικού φυλλαδίου, προς ενημέρωση σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα προσφορών του καταστήματος .ωραιοι το μονο που εκαναν ειναι να σε βαλουν στην λιστα για το φυλλαδιο αλλα ενα αχρηστο εμαιλ


Για ακόμη μια φορά, σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας και για τον πολύτιμο χρόνο που διαθέσατε.

Παραμένουμε στην διάθεσή σας, ελπίζοντας να έχουμε την χαρά να σας καλωσορίσουμε στο κατάστημά μας Leroy Merlin.

Με εκτίμηση
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών .
Leroy Merlin Βενιζέλος


ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3188 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Τιμές pellet
Μου τηλεφώνησαν πριν από λίγο από ALFA WOOD. Ανέφεραν πως είχαν πρόβλημα στην πρέσσα, αλλά αναγκάστηκαν να παράγουν γιατί υπήρχε μαγάλη ζήτηση. Επίσης πως κανονικά παράγουν μόνο το καλοκαίρι και το χειμώνα το διαθέτουν (λόγω υγρασίας)(:!). Περιέχει -μετά από έρευνες, δοκιμές κλπ- μαύρη πεύκη 60%, οξυά και σιμήδα.
Θα ποστάρω τις εξελίξεις (;!)...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by alxakc.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3190 από polyvag
Απαντήθηκε από polyvag στο θέμα Τιμές pellet
Δοκίμασα πέλλετ ΜΑΚΗ 7Χ15κιλα ... στα πρώτα 2 φαινόταν ΟΚ με αλλά με κλινκερ αρκετό...στο 3ο σακούλι είχε τόσο κλίνκερ που έσβησε η σόμπα! (δεν έβγαλα και φωτο να δείτε). Έκαψα και τα υπόλοιπα σακιά με αποτέλεσμα κάθε μέρα κλίνκερ και πολλή "μαυρίλα" μέσα στην σόμπα.

Τώρα δοκιμάζω BIOENERGY (4,1€/15κιλά), έχω κάψει δύο 15κιλα και όλα φαίνονται μια χαρά...ελπίζω να μην μου βγάλει πρόβλημα να πάρω παλέτα να ησυχάσω για κάνα 2μηνο.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.490 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ