Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100749 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Τιμές pellet
εμεις σε σπιτι μεζονετα 100 τμ καψαμε εναμιση μηνα πελλετ,12 τσουβαλια.αυτα ειχαν χειμερηνη τιμη 70 ευρω και ζεσταναμε το σπιτι πανω κατω απο τι μια το μεσημερι μεχρι τις 12 το βραδυ.
αν αναβα καλοριφερ δεν θελω να ξερω καν τι θα ειχα πληρωσει.θυμαμαι προπερσυ με τον πολυ βαρυ μαρτιο ειχα πληρωσει 400 ευρω κοινοχρηστα.απο αυτα σιγουρα τα 280-300 ηταν θερμανση και οχι σε ολο το σπιτι.60-40 πανω-κατω.
προχειρος υπολογισμος σιγουρα αλλα κατα την αποψη μου δεν υπαρχει συγκριση,τουλαχιστον στην περιπτωση μου.
να πω οτι πληρωνω παγιο καθε δυο μηνες που βγαινουν να κοινοχρηστα περιπου ενα 25αρι αλλα μεσα σε αυτο ειναι το ζεστο νερο που υπαρχει παντα απο ηλιο και απο ρευμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100752 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

obelix έγραψε: εμεις σε σπιτι μεζονετα 100 τμ καψαμε εναμιση μηνα πελλετ,12 τσουβαλια.αυτα ειχαν χειμερηνη τιμη 70 ευρω και ζεσταναμε το σπιτι πανω κατω απο τι μια το μεσημερι μεχρι τις 12 το βραδυ.
αν αναβα καλοριφερ δεν θελω να ξερω καν τι θα ειχα πληρωσει.θυμαμαι προπερσυ με τον πολυ βαρυ μαρτιο ειχα πληρωσει 400 ευρω κοινοχρηστα.απο αυτα σιγουρα τα 280-300 ηταν θερμανση και οχι σε ολο το σπιτι.60-40 πανω-κατω.
προχειρος υπολογισμος σιγουρα αλλα κατα την αποψη μου δεν υπαρχει συγκριση,τουλαχιστον στην περιπτωση μου.
να πω οτι πληρωνω παγιο καθε δυο μηνες που βγαινουν να κοινοχρηστα περιπου ενα 25αρι αλλα μεσα σε αυτο ειναι το ζεστο νερο που υπαρχει παντα απο ηλιο και απο ρευμα.


Το νούμερο μοιάζει εντυπωσιακό. Τόσο καταναλώνουμε για ζεστά νερά το καλοκαίρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100756 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
obelix
μαλλον πρεπει να σου απονειμουμε τον τιτλο του πρωταθλητη οικονομιας στη θερμανση (πιο σωστα στο σπιτι σου)

αλλα... 12 τσουβαλια 70 ευρω δηλ 6 ευρω το τσουβαλι ,,, τι χρυσο πελλετ ηταν αυτο ?

2 τσουβαλια πηρα με τοσο για δοκιμη και μου βγηκαν ιμιτασιον :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100758 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Τιμές pellet
6 ευρω το τσουβαλι.πηρα 20 γκολντεν το φεβρουαριο συν δυο που μου εδωσε αυτος που μου εβαλε τη σομπα αλφα.
οι μεζονετες εχουν σοβαρο προβλημα στο σημειο της σκαλας.ειναι το πιο κρυο σημειο του σπιτιου με αποτελεσμα αν δεν αναβουν τα καλοριφερ πανω κατω το δημειο εκει δεν καλυπτετε.εμεις δεν αναβαμε πανω κατω και γιαυτο καιγαμε και δεν ειχαμε αποτελεσμα.
με τι σομπα που μου δινει δυνατοτητα να στελνω οπου και οπως θελω τον αερα αυτο το θεμα το ελυσα.
giogud αν μιλας για το παγιο,οι μετρησεις μας ειναι λιγο κουκουρουκου και πανε βαση τετραγωνικων και οχι καταναλωσης.το ποσο επεισης ειναι μετρημενο το μισο χειμωνα,αν θυμαμαι καλα απο γεναρη και μετα και ισως να βοηθησε φετος ο πολυς ηλιος αφου εχουμε 7 πανελ για 6 διαμερισματα με μποιλερ αν θυμαμαι καλα 600 λιτρων ποτε δεν υπηρχε μεγαλη καταναλωση ρευματος.προχειρα αυτα και σιγουρα οχι τεκμηριωμενα με χαρτια.
σιγουρα αποψη θα εχω του χρονου τετοια εποχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100766 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
περα απο την πλακιτσα με το χρυσαφι ειπες κατι πολυ σωστο

και δεν ισχυει μονο για μεζονετες αλλα και για μακροστενα πχ σπιτια η σπιτια που η κυκλοφορια του θερμου αερα δεν ειναι ευκολη ... προσπαθωντας με μια μονο πηγη να τα θερμανουμε καταφερνουμε υψηλες θερμοκρασιες σ ενα χωρο αλλα καθολου θερμικη ανεση εξ αιτιας των ψυχρων ρευματων αερα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #100770 από creta pellet
Απαντήθηκε από creta pellet στο θέμα Τιμές pellet
Οσο και να μειωθει το πετρελαιο το πελλετ θα ειναι ποιο οικονομικο .Οπως παει το κρατος μας αντι για μειωση μπορει να δουμε και καμια αυξηση κανεις δεν ξερει τι θα γινει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.322 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ