Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #99291 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Τιμές pellet
φαντασου τη πελλετ θα ειναι για να ειναι τοσο τσαμπα!το πιο πιθανο να ειναι απο πυρηνα!εκει να δεις μετα γελια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #99292 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές pellet

dimlyk έγραψε: πολυ περαση εχει σημερα αυτο το πελλετ ...μην ποσταρεις ομως το ιδιο σε πολλες μεριες :)


Έγω είπα να το βγάλουν και από την λίστα με τα ελληνικά πέλλετ.

Πρώτη φορά βλέπω ανθρώπους να μιλάνε για ένα πέλλετ με την ολόκληρη επωνυμία της εταιρίας.

Σαν να λέμε δηλαδή Alfa Wood Νευροκόπι η Holzindustrie Schweighofer.

Κάντε τους block να τελειώνουμε...Βγάζει πέλλετ πεύκου η Κρήτη. Που τα βρήκε τα πεύκα; Θα μας τρελάνει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #99294 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Τιμές pellet

malia έγραψε: φαντασου τη πελλετ θα ειναι για να ειναι τοσο τσαμπα!το πιο πιθανο να ειναι απο πυρηνα!εκει να δεις μετα γελια!


Το έχω δοκιμάσει και είναι 80% από καθαρό πυρηνοξηλο (στεγνό χωρίς ψυχα ) και 20% πευκο. Καιγετωπολυ καλά χωρίς κλινκερ και έχει στάχτη περίπου όσο το ΜΑΚΗ.
Εχω γράψει και σχόλια εδώ
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=120#98163

Εγώ θα παραγγειλω 4-5 τόνους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #99297 από papadaki k
Απαντήθηκε από papadaki k στο θέμα Τιμές pellet
το εχω δοκιμασει και ειναι καλο και φθηνο και δεν μυριζε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #99311 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

fritakos έγραψε:

malia έγραψε: φαντασου τη πελλετ θα ειναι για να ειναι τοσο τσαμπα!το πιο πιθανο να ειναι απο πυρηνα!εκει να δεις μετα γελια!


Το έχω δοκιμάσει και είναι 80% από καθαρό πυρηνοξηλο (στεγνό χωρίς ψυχα ) και 20% πευκο. Καιγετωπολυ καλά χωρίς κλινκερ και έχει στάχτη περίπου όσο το ΜΑΚΗ.
Εχω γράψει και σχόλια εδώ
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=120#98163

Εγώ θα παραγγειλω 4-5 τόνους


Το πυρηνόξυλο εάν του έχει αφαιρεθεί το πυρηνέλαιο έχει σημαντικά χαμηλότερη θερμιδική αξία από το ξύλο. Τουλάχιστον 20% λιγότερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #99318 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

fritakos έγραψε:

malia έγραψε: φαντασου τη πελλετ θα ειναι για να ειναι τοσο τσαμπα!το πιο πιθανο να ειναι απο πυρηνα!εκει να δεις μετα γελια!


Το έχω δοκιμάσει και είναι 80% από καθαρό πυρηνοξηλο (στεγνό χωρίς ψυχα ) και 20% πευκο. Καιγετωπολυ καλά χωρίς κλινκερ και έχει στάχτη περίπου όσο το ΜΑΚΗ.
Εχω γράψει και σχόλια εδώ
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=120#98163

Εγώ θα παραγγειλω 4-5 τόνους


Το πυρηνόξυλο εάν του έχει αφαιρεθεί το πυρηνέλαιο έχει σημαντικά χαμηλότερη θερμιδική αξία από το ξύλο. Τουλάχιστον 20% λιγότερο.


Δεν ξέρω ποια ακριβώς επεξεργασία έχει γίνει. Από ότι μου είπε δεν έχει την ψυχα και την υγρασία , πάντως το πελλετ μυρίζει ευχάριστα ελιά , μάλλον έχει υψηλότερη θερμογονος δύναμη γιατί μείωσα τροφοδοσία, και στην συντήρηση φλόγας ( supervision) βγάζει ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ λιγότερο καπνό και δημιουργία πίσσας από το Alfa wood.
Τη δοκιμη την έκανα προς το τέλος της σεζόν όταν ο λεβητας έμενε αρκετές ώρες στη συντήρηση και με το ALPHA είχε πάρα πολύ καπνό με το CRETA σχεδόν καθόλου στο θάλαμο καύσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.350 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ