Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3086 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:

Τάκης έγραψε:

alxakc έγραψε: Μίλησα σήμερα με ALFA για την "προβληματική" παρτίδα. Θα με ενημερώσουν. Πήρα μερικά σακιά ΜΑΚΗ για δοκιμή. Αυστριακό βρήκα στον Τσουλφίδη.
ALFA ~4,60€ στο LEROY
ΜΑΚΗ 5€ στον Αγ. Στέφανο
Αυστριακό 375€ / τόνος


Με τέτοιες τιμές γιατί δεν βάζεις τον λέβητα πετρελαίου να δουλέψει; Μπορεί και να σουρθει πιο φτηνά.


Διβάζοντας τις τιμές σου τρελάθηκα..
Έστειλα αμέσως μήνυμα στα Κεντρικά Γραφεία της Leroy Merlin στην Αθήνα.

Παρακάτω το ΜΗΝΥΜΑ μου.

Θέμα Μηνύματος:Πελλετ
Πληκτρολογήστε το μήνυμά σας*:
Ειμαι πελατης σας εδω και χρονια αλλα εγω και πολλα αλλα ατομα που σας εμπιστευονται ειναι εξοργισμενοι μαζι σας.
Επιτρεπεται να πουλατε το σακουλακι πελλετ της Αλφα Wood 4.60€ ενω αλλοι εμποροι το πουλανε 3,75€ ή 3,88€;;; Δηλαδή 307€ ο τόνος της Αλφα Wood;; Αν είναι δυνατόν!!!!!!


Σας ενημερώνω ότι θα γινει συντονισμενη προσπαθεια απο ολα τα μελη γνωστου Ελληνικού Forum να μη προμηθεύονται πελλετ απο εσας.
Γνωρίζουμε πόσο αγοράζετε και το πόσο πουλάτε.

Ριξτε τις τιμές σας σε λογικά επίπεδα.


Με εκτίμηση,

Μιχάλης Γρεβενίτης


Η απάντησή τους θα δημοσιευθει μόλις την λάβω!


Μιχάλη, ο άνθρωπος μιλούσε για Αθήνα.



ΓΙΑΤΙ ΡΕ Η ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!!ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΑΚΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 4,60€ ΤΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ;;;


Τα 400-500 ευρώ επιπλέον μεταφορικά για Αθήνα δεν σου λένε τίποτα; Είσαι και έμπορας..... ΕΛΕΟΣ
Μόνο τα διόδια για Αθήνα πρέπει να είναι 200 ευρώ πήγαινε έλα.


Δεν ειμαι εμπορας κανεις Λαθος!!! Μη διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μου σε παρακαλω παρα πολυ! Απλα ενα εχω να πω! Πολλοι ασχολουνται και θα ασχοληθουν φετος με τα πελλετ με τη μονη σκεψη στο μυαλο τους να κανουν ΑΡΠΑΧΤΕΣ και Πουλωντας σαβουρες!!!!!!. Πολλοι ανοιξαν φετος μαγαζακι και του χρονου οταν με το καλο στρωσει η αγορα αλλοι τοσοι θα τα κλεισουν! Ισως.... λεω τωρα εγω φταιει η ελληψη εμποριας και η ελαχιστη γνωση γυρω απο τα πελλετ. Ξανα λεω.... ΔΕΝ ειναι λογικο οι Γερμανοι να πουλανε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ πελλετ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ 205€ - 240€ το τονο και οι δικοι μας εδω να πουλανε τις σαβουρες τους 270€ - 310€ το τονο!! Αυτη ειναι τραγικη αληθεια σε αυτον τον τοπο!!


Με το εμπόριο δεν ασχολείσαι; Όχι αυτό του πελλετ αλλά με το εμπόριο. Μαγαζί δεν έχεις; Θα έπρεπε να καταλαβαίνεις κάποια κόστη. Η μέση τιμή στην Γερμανία για παραγγελίες άνω των 6 τόνων ήταν 240€. Σου έγραψα και το link. Αυτό που δεν λες είναι τον ΦΠΑ στην Γερμανία που είναι στο 7%. 16% διαφορά. Στα 200 ευρώ καθαρή τιμή η διαφορά είναι 32€ στον τόνο.


Ναι εταιρεια συστηματων ασφαλειας και παροχης υπηρεσιων φυλαξης εχω..Και τι με αυτο;;
Παλι κανεις λαθος.. Επειδη τυχαινει να εχω κανει γερμανια και να ξερω την αγορα τους πολυ καλα σε πληροφορω οτι η τιμη ειναι αυτη που σου εχω γραψει παραπανω.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3087 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:

giogud έγραψε:

michalisgr έγραψε:

Τάκης έγραψε:

alxakc έγραψε: Μίλησα σήμερα με ALFA για την "προβληματική" παρτίδα. Θα με ενημερώσουν. Πήρα μερικά σακιά ΜΑΚΗ για δοκιμή. Αυστριακό βρήκα στον Τσουλφίδη.
ALFA ~4,60€ στο LEROY
ΜΑΚΗ 5€ στον Αγ. Στέφανο
Αυστριακό 375€ / τόνος


Με τέτοιες τιμές γιατί δεν βάζεις τον λέβητα πετρελαίου να δουλέψει; Μπορεί και να σουρθει πιο φτηνά.


Διβάζοντας τις τιμές σου τρελάθηκα..
Έστειλα αμέσως μήνυμα στα Κεντρικά Γραφεία της Leroy Merlin στην Αθήνα.

Παρακάτω το ΜΗΝΥΜΑ μου.

Θέμα Μηνύματος:Πελλετ
Πληκτρολογήστε το μήνυμά σας*:
Ειμαι πελατης σας εδω και χρονια αλλα εγω και πολλα αλλα ατομα που σας εμπιστευονται ειναι εξοργισμενοι μαζι σας.
Επιτρεπεται να πουλατε το σακουλακι πελλετ της Αλφα Wood 4.60€ ενω αλλοι εμποροι το πουλανε 3,75€ ή 3,88€;;; Δηλαδή 307€ ο τόνος της Αλφα Wood;; Αν είναι δυνατόν!!!!!!


Σας ενημερώνω ότι θα γινει συντονισμενη προσπαθεια απο ολα τα μελη γνωστου Ελληνικού Forum να μη προμηθεύονται πελλετ απο εσας.
Γνωρίζουμε πόσο αγοράζετε και το πόσο πουλάτε.

Ριξτε τις τιμές σας σε λογικά επίπεδα.


Με εκτίμηση,

Μιχάλης Γρεβενίτης


Η απάντησή τους θα δημοσιευθει μόλις την λάβω!


Μιχάλη, ο άνθρωπος μιλούσε για Αθήνα.



ΓΙΑΤΙ ΡΕ Η ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!!ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΑΚΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 4,60€ ΤΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ;;;


Τα 400-500 ευρώ επιπλέον μεταφορικά για Αθήνα δεν σου λένε τίποτα; Είσαι και έμπορας..... ΕΛΕΟΣ
Μόνο τα διόδια για Αθήνα πρέπει να είναι 200 ευρώ πήγαινε έλα.


Δεν ειμαι εμπορας κανεις Λαθος!!! Μη διαστρεβλωνεις τα λεγομενα μου σε παρακαλω παρα πολυ! Απλα ενα εχω να πω! Πολλοι ασχολουνται και θα ασχοληθουν φετος με τα πελλετ με τη μονη σκεψη στο μυαλο τους να κανουν ΑΡΠΑΧΤΕΣ και Πουλωντας σαβουρες!!!!!!. Πολλοι ανοιξαν φετος μαγαζακι και του χρονου οταν με το καλο στρωσει η αγορα αλλοι τοσοι θα τα κλεισουν! Ισως.... λεω τωρα εγω φταιει η ελληψη εμποριας και η ελαχιστη γνωση γυρω απο τα πελλετ. Ξανα λεω.... ΔΕΝ ειναι λογικο οι Γερμανοι να πουλανε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ πελλετ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ 205€ - 240€ το τονο και οι δικοι μας εδω να πουλανε τις σαβουρες τους 270€ - 310€ το τονο!! Αυτη ειναι τραγικη αληθεια σε αυτον τον τοπο!!



οι καλοι στο χωρο θα ξεχωρισουν γρηγορα να εισαι σιγουρος

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3088 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet
Η κουβέντα οδηγείται στο αν αισχροκερδούν οι έμποροι ή όχι. Μα το ζητούμενο δεν είναι αυτό αλλά το αν το πέλλετ είναι το φθηνό καύσιμο που θα αντικαταστήσει το πετρέλαιο ή όχι. Και όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση δεν είναι. Απαιτεί να επενδύσεις σε καινούργιο λέβητα 4 με 5 χιλιάρικα στην καλύτερη και αν είσαι τυχερός να αποσβέσεις σε περισσότερο από 10 χρόνια. Και όσο πιο φθηνό μηχάνημα πάρεις τόσο κινδυνεύεις να μην αποσβέσεις ποτέ.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3089 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
www.pelletshome.com/pellet-prices-germany

Αν επιβαρύνονταν το πελλετ με 23% ΦΠΑ στην Γερμανία η τιμή του θα ήταν 275€.
239 με 7% ΦΠΑ = 275€ με 23% ΦΠΑ
Να βάλουμε και τα φθηνότερα μεταφορικά στην Γερμανία.

Στην Ελλάδα επιδοτούμε το φυσικό αέριο με χαμηλό ΦΠΑ και όχι την βιομάζα.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3090 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

XAALAARAA έγραψε: καλημερα σημερα ανοιγοντας το εμαιλ μου ηρθε μηνυμα με την αγγελεια αυτην

ΠΕΛΛΕΤ-PELLET DIN+ 195€/ΤΟΝΟΣ — Θεσσαλονίκη

Πωλείται πέλλετ DIN 195€/τόνος, και πέλλετ GRADE A DIN 215€/τόνος.

Διάσταση Φ6x30-35mm Τιμές με ΦΠΑ

Ειδικές τιμές για χονδρική.





μπορεί να μας το επιβεβαίωσή κάποιος από Θεσσαλονίκη που ενδιαφέρεται να ψωνίσει



οι αγγελεια καταχωρηθηκε σημερα 28/12
αν ισχυει τετοια εποχη αυτη η τιμη μιλαμε θα γινει χαμος




αυτον τον πηρε κανενας για επιβεβαιωσει

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3093 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

Τάκης έγραψε: Η κουβέντα οδηγείται στο αν αισχροκερδούν οι έμποροι ή όχι. Μα το ζητούμενο δεν είναι αυτό αλλά το αν το πέλλετ είναι το φθηνό καύσιμο που θα αντικαταστήσει το πετρέλαιο ή όχι. Και όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση δεν είναι. Απαιτεί να επενδύσεις σε καινούργιο λέβητα 4 με 5 χιλιάρικα στην καλύτερη και αν είσαι τυχερός να αποσβέσεις σε περισσότερο από 10 χρόνια. Και όσο πιο φθηνό μηχάνημα πάρεις τόσο κινδυνεύεις να μην αποσβέσεις ποτέ.



η μονη λυση ειναι ομαδες (φορτιου 24τονον)και αγορα το καλοκαιρι τιποτα αλλο

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.700 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ