Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67429 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet
Δεν μπορώ να σας καταλάβω.

Τι εννοείς "γραμμή παραγωγής" :huh: Φαντάζομαι όλοι γνωρίζετε πως παράγεται το πέλλετ. Γιατί το βλέπετε η θέλετε να το παρουσιάσετε τόσο περίπλοκο....ούτε αυτό το καταλαβαίνω.

Δηλαδή για πχ μιας εβδομάδας παραγωγής, δεν θα μπορούσαν να ρίξουν στην πρέσα ότι υλικό εγώ ζητήσω ?

Δεν είναι όλα τα εργοστάσια σαν αυτό το μεγάλο της Ρουμανίας. όπου εκεί δεν μπορείς να κάνεις ούτε ειδικές παραγγελίες, ούτε συμφωνίες, ούτε τίποτα άλλο. Αυτό είναι το προϊόν το παίρνεις και άμα θέλεις.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67432 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Τιμές pellet
Ρε mastora για να καταλάβω τη συλλογιστική σου.
Έστω ότι εγώ είμαι η Gota pellet,μια σέρβικη εταιρία που σύμφωνα με την ιστοσελίδα μου,ξεκίνησα να παράγω πέλλετ τον Οκτώβριο του 2010 και ενώ έχω πρόσβαση στις καταλληλότερες πρώτες ύλες για την παραγωγή πέλλετ,ενώ διαθέτω τα πιο σύγχρονα μηχανήματα για την παραγωγή πέλλετ και ενώ έχω την πιο εξειδικευμένη τεχνογνωσία ( know how ) για να παράγω το κορυφαίο ποιοτικά πέλλετ της αγοράς,εγώ δεν το κάνω,ενώ μπορώ να το κάνω και έτσι να εδραιωθώ στις αγορές που κινούμαι ως κορυφαία εταιρία πέλλετ και να κερδίζω συνεχώς περισσότερα χρήματα.Αντ΄ αυτού,επιλέγω να παράγω ένα πιο φτηνιάρικο προϊόν,από δευτέρας κατηγορίας πρώτες ύλες για τους συμπατριώτες μου τους Σέρβους,για τους Ιταλούς και για τους λοιπούς.
Και εκεί εμφανίζεσαι εσύ ο mastoras και μου λες : εμένα με λένε mastora με M κεφαλαίο και δε θέλω να μου φτιάχνεις το δεύτερο πέλλετ που πουλάς σε όλους,αλλά θέλω να μου φτιάξεις πρώτο πέλλετ για τους Έλληνες,κατηγορίας Α1 και όχι σαβούρες.Και εγώ η Gota pellet σου απαντάω μάλιστα κύριε mastora,ότι πείτε και σου φτιάχνω πέλλετ Α1 μόνο για την Ελλάδα,το οποίο βέβαια δεν είναι πιστοποιημένο από κανένα αρμόδιο φορέα πιστοποίησης ως προς την ποιότητα του.
Τελικά,θα αρχίσω και εγώ να πιστεύω ότι όντως μας ψεκάζουν...
Δεν τη γλυτώνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67438 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές pellet

mastoras έγραψε: Την τιμή στο πέλλετ την ανέβασε ο μερακλής ο Έλληνας που ζητάει να κάψει στον λέβητα του "αφρό" πανάκριβο πέλλετ.

Το σέρβικο εργοστάσιο GOTA PELLETS μέχρι πέρυσι παρήγαγε μόνο πέλλετ Α-2 για την εγχώρια αγορά, και το μεγαλύτερο μέρος της παραγωγής για την Ιταλία.

Τώρα κατόπιν ζήτησης άρχισε να παράγει κατά ειδική παραγγελία και μόνο για την Ελλάδα πέλλετ κλάσης Α-1

Αυτό κάτι πρέπει να μας λέει.......αν όχι να μας ανατριχιάζει. :(

Tην τιμη στο πελλετ την ανεβασε ο Ελληναρας καταναλωτης και εμπορας και δεν γινοταν να μενιει εξω απο τον χορο και ο παραγογως ειτε Σερβος ειτε Ρουμανος ειτε Βουλγαρος η ντοπιος,οταν το δινει π.χ ο παραγογος ο ξενος 150-200 με τα μεταφορικα και εβλεπε να πωλειτε στην λιανικη εδω στο Ελλαδισταν μεχρι και 350 σου λεει εγω στην απ'εξω θα μεινω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67454 από dreamboxer
Απαντήθηκε από dreamboxer στο θέμα Τιμές pellet
καλήμερα
εάν μειωθεί η τιμή του πετρελαίου κατά 40% που έχει προταθεί...η τιμή του πελλετ θα μείνει στο ΄΄θεό΄΄...??? αλλιώς την πατήσαμε....εσάς ποια είναι η γνώμη σας..???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67459 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
λογικα θα πεσει αλλα οχι και τοσο ... εκτος κι αν μειωθουν τα μεταφορικα :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67461 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet

dreamboxer έγραψε: καλήμερα
εάν μειωθεί η τιμή του πετρελαίου κατά 40% που έχει προταθεί...η τιμή του πελλετ θα μείνει στο ΄΄θεό΄΄...??? αλλιώς την πατήσαμε....εσάς ποια είναι η γνώμη σας..???

Κακώς σας φαίνεται αυξημένη η τιμή του πέλλετ. Έχει παραμείνει σταθερή εδώ και 10 χρόνια. Η ζήτηση στην Ελλάδα δεν αρκεί για να επηρεάσει την παραγωγή της Schweighofer για παράδειγμα. Οποιεσδήποτε ακρότητες βλέπετε, είναι καθαρά λόγω αισχροκέρδιας και εποχής.

Πάντως, αν μειωθεί η τιμή σε επίπεδα που δε συμφέρει το πέλλετ πια και θες να αποφύγεις το χαμαλίκι της μεταφοράς, απλά γυρίζεις σε πετρέλαιο. Όταν αρχίσουν να πουλάνε πέλλετ χύμα και εφόσον έχεις οικολογικές ανησυχίες, το σωστό είναι να γυρίσεις στο πέλλετ.

Αν δεν ξήλωσες τον καυστήρα πετρελαίου, μπορείς άνετα να διαλέγεις το καύσιμο που είναι πιο φθηνό κάθε εποχή...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.348 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ