Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55431 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

valsam έγραψε: Αν τωρα ενα καλο πελλετ ο τονος κοστιζει στον καταναλωτη 350+ ευρω και εχει και το κουβαλημα του,ποσο πιστευεις θα κοστιζει η διανομή κατ'οίκον με βυτιοφόρα?
Ασ'το καλυτερα δεν θελω ουτε καν να το σκεφτομαι,παντος σιγουρα πιο ακριβο θα βγαινει απο το φυσικο αεριο και λιγο φθηνοτερο απο το πετρελαιο με τους Ελληναραδες που μπλεξαμε!

Σε πληροφορώ ότι στο εξωτερικό τους έρχεται πιο φθηνά το χύμα πέλλετ, παρά το συσκευασμένο!

Τώρα, σχετικά με την εγκατάσταση που απαιτείται, υπάρχει κάποιο σχετικό κόστος, ναι. Αλλά εγώ βλέπω ξύλινα και υφασμάτινα σιλό, που σε καμία περίπτωση δε δικαιολογούν τα 1000 ευρώ. Όσον αφορά στις αντλίες και στα μηχανήματα που απορροφούν τη σκόνη, γιαυτά δεν έχω ιδέα. Αλλά όλα είναι θέμα χρόνου. Και μεταξύ μας, νομίζω ότι πολλοί θα έδιναν το χιλιάρικο στον εξοπλισμό για να έχουν ακριβώς την ίδια εμπειρία με αυτή του πετρελαίου, χωρίς να χρειαστεί να ακουμπήσουν ποτέ τους πέλλετ.


Αν θα ξεκινήσει τέτοια είδους αυτοματοποίηση, θα ξεκινήσει από την κεντρική θέρμανση πολυκατοικιών. Τα κόστη θα μπορούσαν να επιμεριστούν σε πολλούς. Το μέλλον θα δείξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55436 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet
Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν εγκατεστημένα πολλά συστήματα ώστε να υπάρξει προσφορά. Για μένα, πάντως, που η παλέτα δεν μπορεί να μπει στο λεβητοστάσιο και πρέπει να ξεφορτώσω 1-1 τα σακιά θα μου έλυνε τα χέρια ένα τέτοιο σύστημα.

Προς το παρόν, να 'ναι καλά οι αλβανοί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55471 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τιμές pellet
Kουβαλα κ κανενα σακι κι εσυ!
Παιδι της επαρχιας εισαι.Δε θα παθεις κ τιποτα! :evil: :evil: :evil:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55473 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
παναγιωτακη ...παρακαμπτεις το θεμα την εμπιστοσυνης :)

σκεψου αν σε τσουβαλακια σου κουβαλανε πατατες ,,,τι εχει να γινει στο χυμα :unsure:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55474 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Τιμές pellet
συγνωμη ρε παιδια ειμαι καινουργιος και δε δινω πολυ σημασια σε τετοιες λεπτομερειες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #55481 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

valsam έγραψε: Αν τωρα ενα καλο πελλετ ο τονος κοστιζει στον καταναλωτη 350+ ευρω και εχει και το κουβαλημα του,ποσο πιστευεις θα κοστιζει η διανομή κατ'οίκον με βυτιοφόρα?
Ασ'το καλυτερα δεν θελω ουτε καν να το σκεφτομαι,παντος σιγουρα πιο ακριβο θα βγαινει απο το φυσικο αεριο και λιγο φθηνοτερο απο το πετρελαιο με τους Ελληναραδες που μπλεξαμε!

Σε πληροφορώ ότι στο εξωτερικό τους έρχεται πιο φθηνά το χύμα πέλλετ, παρά το συσκευασμένο!

Τώρα, σχετικά με την εγκατάσταση που απαιτείται, υπάρχει κάποιο σχετικό κόστος, ναι. Αλλά εγώ βλέπω ξύλινα και υφασμάτινα σιλό, που σε καμία περίπτωση δε δικαιολογούν τα 1000 ευρώ. Όσον αφορά στις αντλίες και στα μηχανήματα που απορροφούν τη σκόνη, γιαυτά δεν έχω ιδέα. Αλλά όλα είναι θέμα χρόνου. Και μεταξύ μας, νομίζω ότι πολλοί θα έδιναν το χιλιάρικο στον εξοπλισμό για να έχουν ακριβώς την ίδια εμπειρία με αυτή του πετρελαίου, χωρίς να χρειαστεί να ακουμπήσουν ποτέ τους πέλλετ.

Καλα το ειπες "στο εξωτερικο",εδω πιστευεις οτι καποιος που θα κανει επενδυση για αγορα τετοιου φορτηγου δεν θα βαλει καπελο στο πελλετ(το ηδη καπελωμενο)για να βγαλει τα λεφτα της επενδυσης του και μαλιστα θα θελει να τα βγαλει και στο τσατ-μπαμ,οπως γινετε παντα εδω στο Ελλαδισταν!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by valsam.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.368 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ