Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54087 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Τιμές pellet
Valsam να πω την αμαρτια μου????

Οχι δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ λογο να μας εξηγησει ΤΙΠΟΤΑ...
μη παραλογιζομαστε κι ολας.....
ρωτας "εσυ" ποτε αλλους επαγγελματιες να σου πουν γιατι πουλανε οσο πουλανε??

τοσο πουλαει - κρινεις - κι αν θες αγοραζεις επι του πρακτεου το "γιατι" το πουλαει οσο το πουλαει ειναι δικο "του" θεμα και δε μας πεφτει λογος....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, dmtr, Grecu_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54150 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

valsam έγραψε:

Nasikas έγραψε:

valsam έγραψε: Eτσι ειναι για οταν δεν υπαρχουν σταρατες και εμπεριστατωμένες απαντησεις γιατι το γ@μημενο το Ελληνικο πελλετ ειναι τοσο ακριβο υπαρχουν παροιμιες, ιστοριες για συχωριανους και ιστοριες για αρκουδες,με τρελαινει που προερχονται και απο ανθρωπους επαγγελματιες που ειναι υπερ της μειωσης του ΦΠΑ στο πελλετ και μου δινει εναν λογο παραπανω να πιστευω οτι εαν ποτε γινοταν αυτη η μειωση θα πηγαινε στην τσεπη του παραγωγου και του εμπορου και το μονο που θα επαιρνε ο καταναλωτης ειναι το τριτο το μακρυτερο,δηλ. μια καλη αυξηση στην τιμη του πελλετ!


Θα ήταν νομίζω ΤΙΜΙΟ να έλεγες στο φόρουμ και το επάγγελμά σου.
Τι ακριβως εμπορεύεσαι (αν και ξερω)

Οπως επισης θα ηταν ΤΙΜΙΟ να απαντουσατε και'σεις κυριε Νασικα γιατι ειναι τοσο υψηλη η τιμη ενος εγχωριου προιοντος οπως το πελλετ παραγωγης σας (η εστο να προσπαθουσατε να την δικαιολογησετε σε'μας τους υποψηφιους πελατες που ο μονος λογος που δεν το γυρναμε στο πελλετ ειναι αυτη υη υψηλη τιμη του!) ερωτημα που σας εχει υποβληθει ουκ ολιγες φορες!
Οσο για το επαγγελμα μου καμια σχεση με αυτο που υποψιαζεστε, δεν εμπορευομαι τιποτα,(οποιος εχει την μυγα μυγιαζετε λενε)δεν εχω καμια σχεση ουτε με το πελλετ ουτε με το ξυλο και με οτι σχετιζετε με αυτα και δεν εχω μπει στο φορουμ για ψαρεμα πελατων οπως κανουν αρκετοι!
Οπως το εχω ξαναγραψει σχετικα με την οικοδομη ειναι η δουλεια μου!
Για να ξεκαθαρισουμε ορισμενα πραγματα δεν σας επιτιθεμαι ουτε εχω κατι προσωπικα μαζι σου αλλα οταν πεφτει στο τραπεζι μια ερωτηση πιστευω οτι ο καταναλωτης εχει δικαιωμα μιας απαντησης,στο ερωτημα γιατι και πως δικαιολογειτε η σημερινη (υψηλη) τιμη του alpha σε σχεση με τα εισαγωμενα που επιβαρινονται με πολλα μεταφορικα και τελωνεια απαντηση σταρατη δεν πηρα.
Απαντηστε εσεις και'μεις οι καταναλωτες θα κρινουμε αν και ποσο στεκουν αυτα που θα μας πειτε ,απ'την αλλη μπορειτε καλιστα να πειτε σιγα μην απολογηθω κι'ολας αυτο πουλαω και τοσο,αμα θελετε καλος αλλιος ψαξτε αλλου!


Επειδή βλέπω στο αβαταρ σου να σερφαρεις στο χιόνι, έλα στην Βασιλίτσα να κεράσω ψητό, να σου ανοίξω χαρτιά, κοστολόγια κλπ και να δεις πράγματα που δεν μπορείς να φανταστείς, - να σου δείξω επίσης ότι η κύρια πηγή του εισοδήματος μου είναι η κτηνοτροφία και η υπόθεση "πελλετ" είναι ένα ΠΑΘΟΣ που προέκυψε απο το 1980 -στην μνήμη του πατερα μου ( ο jnet ξέρει και αν μπορεί ας δημοσιεύσει κατι που του έστειλα) και απο ενα κωλόπαιδο πολιτικό -τεως φίλο.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54209 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
ΚΑΠΟΤΕ καποιος περνουσε που και που απτο μαγαζι..πλεον ομως... μας εχει ξεχασει.... Αρχιζει απο Ν...και τελειωνει με Σ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54234 από SakiSystem
Απαντήθηκε από SakiSystem στο θέμα Τιμές pellet
Εχθές πήρα λοιπόν και το Ελληνικό του Κ Nasika μιας και είμαι ακόμα στην έκδοση πιστοποιήσεων "EnPlusSakis" και δοκιμών. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα Αυστριακά, Ρουμάνικα, Γερμανικά, Σέρβικα και ένα Βουλγάρικο ανώνυμο (30 σακούλες 90€), οι τιμές τους από 300-350€ ο τόνος.
Σε διάφορες ρυθμίσεις της καύσης όλα έκαψαν σωστά και πήραν πιστοποίηση "EnPlusSakis" με διαφορά στάχτης εκτός από το βουλγάρικο το οποίο άφηνε αρκετή πέτρα(πήρε 22 μούντζες στην πιστοποίηση).
Το ζητούμενο είναι ένα Ελληνικό προϊόν και σε καλή τιμή να του βάλω πιστοποίηση "EnPlusSakis".
Προς το παρών την χαμηλότερη τιμή σε πέλλετ την βρήκα στο "AlfaPellets" σε λίγες μέρες θα πάρει πιστοποίηση "EnPlusSakis" ή θα πάρει τις ανάλογες με το βουλγάρικο.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Grecu_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54239 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τιμές pellet
+1 για τον νέο οργανισμό πιστοποιήσεων "EnPlusSakis" :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SakiSystem

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54316 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε: ΚΑΠΟΤΕ καποιος περνουσε που και που απτο μαγαζι..πλεον ομως... μας εχει ξεχασει.... Αρχιζει απο Ν...και τελειωνει με Σ

αφου περνάω μετά τις 10 το βραδυ και εσυ κοιμάσαι με τα πουλιά.

(εχει σπασει η οθόνη του κινητού και κανείς ακόμα δεν καταφερε να μου τα μεταφερει. Εχω παει σε όλους τους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ, ΒΟΝΤΑΦΟΝ, ΓΟΥΙΝΤ της Ελλάδας)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.298 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ