Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47848 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

Grecu_ έγραψε: H egger βασικα ειναι απο τους γιγαντες των προιοντων ξυλειας και αν δεν κανω λαθος οι αδερφοι egger ειναι αυστριακοι, οπως κι ο κυρ schweighofer.

Eρωτηση καθολα ασχετη στον giogud. Η ορθογωνια μπρικετα της σβαι (eco) γιατι δεν εισαγεται?


Αν εννοείς αυτές


Τις φέρνουμε αλλά σε περιορισμένη ποσότητα. Δεν έχουν ιδιαίτερη ζήτηση.
Κακώς βεβαίως γιατί είναι εξαιρετικές, ιδίως για ξυλόσομπες και λέβητες.
Εγώ τις θεωρώ λίγο καλύτερες από τις κυλινδρικές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47850 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Τιμές pellet
Δεν καινε το ιδιο με τις premium (κολλησα το μικροβιο του τζακιου στον πατερα και τον εχω βαλει να κανει πειραματα) αλλα εδω πουλιουνται στη μιση τιμη των premium...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47852 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

Grecu_ έγραψε: Δεν καινε το ιδιο με τις premium (κολλησα το μικροβιο του τζακιου στον πατερα και τον εχω βαλει να κανει πειραματα) αλλα εδω πουλιουνται στη μιση τιμη των premium...


Σας πουλάνε πολύ ακριβότερες τότε τις premium.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47853 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

dmtr έγραψε: Έχω την πλροφορία ότι οι τιμές στην βιομάζα έχουν φθήνουσα πορεία λόγω μείωσης των μεταφορικών. Τα φορτηγά βρίσκουν πλέον εμπορεύματα για την επιστροφή τους και έχουν μειωθεί τα μεταφορικά. Μήπως παίζει κάτι από αυτό το σενάριο; Μήπως λέω.


Και από 1000€ φτάσαν στα -100€

giogud έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Ο ένας λάκκος που έχει η φάβα είναι ότι αυτό το "kappa-pellet" που προμηθεύει τους 22 τόνους δε φαίνεται πουθενά σαν εταιρεία, μόνο στο facebook.

Ο δεύτερος λάκκος είναι ότι έχει ιταλική περιγραφή πάνω, οπότε μάλλον μιλάμε για προϊόν παραεισαγωγής. Αντίστοιχη φάση με Drau Holz και Golden Nuggets.


Το Golden Nuggtes δεν είναι παραεισαγωγή. Είναι επίσημη εισαγωγή και μεις είμαστε επίσημοι αντιπρόσωποι της Schweighofer. Το προϊόν Golden Nuggets θα είναι και το προϊόν της Schweighofer με τις περισσότερες επίσημες πωλήσεις του ομίλου (κανονικές εισαγωγές για Ελλάδα). Την ποσότητα των παραεισαγωγών δεν την γνωρίζω.

Και επιμένω ότι το 245€ είναι τιμή χωρίς ΦΠΑ. Απλά ο xxxxxxxxx μιλάει για τελική τιμή*
Δηλαδή δεν θα πληρώσεις άλλα.


Να πιασω εγω την αλλη μερια και να πω
Τι σε κανει να πιστευεις οτι απο οπου ψωνιζεις εχεις την καλυτερη τιμη η τουλαχιστον την ιδια με τους αλλους??
Mηπως βαζεις το χερι βαθεια στην τσεπη και πληρωνεις μερικα ευρω παραπανω απο τους αλλους με αποτελεσμα αν πουλαει καποιος πιο φτηνα απο εσενα να μην το πιστευεις???
Οσο για τα μεταφορικα απο ρουμανια στο χιλιαρικο αν ψαχτεις με βουλγαρικες μεταφορικες σιγουρα θα βρεις κατι καλυτερο.

ναι - 100 στα μεταφορικα και παραπανω και κανα 15 + να δινεις για την ανα τονο επιπλεον αρκει για να πουλαει ο αλλος φτηνοτερα.

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47858 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

giogud έγραψε:

dmtr έγραψε: Έχω την πλροφορία ότι οι τιμές στην βιομάζα έχουν φθήνουσα πορεία λόγω μείωσης των μεταφορικών. Τα φορτηγά βρίσκουν πλέον εμπορεύματα για την επιστροφή τους και έχουν μειωθεί τα μεταφορικά. Μήπως παίζει κάτι από αυτό το σενάριο; Μήπως λέω.


Και από 1000€ φτάσαν στα -100€

giogud έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Ο ένας λάκκος που έχει η φάβα είναι ότι αυτό το "kappa-pellet" που προμηθεύει τους 22 τόνους δε φαίνεται πουθενά σαν εταιρεία, μόνο στο facebook.

Ο δεύτερος λάκκος είναι ότι έχει ιταλική περιγραφή πάνω, οπότε μάλλον μιλάμε για προϊόν παραεισαγωγής. Αντίστοιχη φάση με Drau Holz και Golden Nuggets.


Το Golden Nuggtes δεν είναι παραεισαγωγή. Είναι επίσημη εισαγωγή και μεις είμαστε επίσημοι αντιπρόσωποι της Schweighofer. Το προϊόν Golden Nuggets θα είναι και το προϊόν της Schweighofer με τις περισσότερες επίσημες πωλήσεις του ομίλου (κανονικές εισαγωγές για Ελλάδα). Την ποσότητα των παραεισαγωγών δεν την γνωρίζω.

Και επιμένω ότι το 245€ είναι τιμή χωρίς ΦΠΑ. Απλά ο xxxxxxxxx μιλάει για τελική τιμή*
Δηλαδή δεν θα πληρώσεις άλλα.


Να πιασω εγω την αλλη μερια και να πω
Τι σε κανει να πιστευεις οτι απο οπου ψωνιζεις εχεις την καλυτερη τιμη η τουλαχιστον την ιδια με τους αλλους??
Mηπως βαζεις το χερι βαθεια στην τσεπη και πληρωνεις μερικα ευρω παραπανω απο τους αλλους με αποτελεσμα αν πουλαει καποιος πιο φτηνα απο εσενα να μην το πιστευεις???
Οσο για τα μεταφορικα απο ρουμανια στο χιλιαρικο αν ψαχτεις με βουλγαρικες μεταφορικες σιγουρα θα βρεις κατι καλυτερο.

ναι - 100 στα μεταφορικα και παραπανω και κανα 15 + να δινεις για την ανα τονο επιπλεον αρκει για να πουλαει ο αλλος φτηνοτερα.


Δεν εννοούσα ότι μειώθηκαν οι τιμές κατά 100 ευρώ, αλλά κατά 1200 και έφτασαν στο -100 για να έχουμε την τιμή που ονειρεύεστε. Όσο για το αν παίρνω τις καλύτερες τιμές, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχω απόκλιση πάνω από 5 ευρώ.
Και ποτέ δεν μίλησα για διαφορές των 5 ή 10 ευρώ. Μιλούσα για διαφορές των 20 και πάνω. Η διαφορά στην τιμή αυτή δεν υπάρχει.
Δεν είναι βλάκες στα εργοστάσια να κάνουν μάγκα κανέναν. Αν δώσει σε κάποιον 10€ καλύτερη τιμή από μένα, θα με χάσει σαν πελάτη και θα κάνει μάγκα τον ανταγωνιστή μου. Θα μου πουλάει με 8 ευρώ κέρδος. Δηλαδή ένα 700άρι την εβδομάδα με 1 τηλέφωνο.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by giogud.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47863 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet
Τελικά μέχρι να απαντήσει η Egger, μπορεί κανείς να μας πει αν ξέρει με ποια ονομασία συσκευάζει pellet;

Giogud εσύ ενδιαφέρεσαι γιαυτά τα pellet; Μου έδωσε τηλέφωνο αυτός με τα 245 αν θες να τον καλέσεις.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.322 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ