Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1922 από ntenisko
Απαντήθηκε από ntenisko στο θέμα Τιμές pellet
Χτες αγορασα στα Γιαννιτσα ΑΛΦΑ προς 4 Ε/15 kg.

.......carpe diem..........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1924 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
καλημερα σε ολους.. Ναι εχει υπερβολικα πολυ σκονη στο σακουλακι αλλα και στο σιλο ρε παιδια...πανικος γινεται.. Βαζω ενα σακουλακια 15 κιλων και την επομενη εχω σταχτη και σκονη μεσα στο σιλο λες και εχω καψει 3 σακουλακια της Αλφα γουτ..αλλα βγαζουν αρκετη ως παρα πολυ ζεστη.... Αφου εδω και 2 μερες καιω 1 σακουλακι..

και κατι αλλο... Βγαζουν τοση ζεστη που πανω στη σομπα εβαλα μπρικι για τεστ στη 3η σκαλα το νερο εβραζε μεσα κανονικοτατα ενω με τα της Αλφα γουτ ποτε δεν εχει βρασει το νερο..

Κωστα;;; Σε περιμενω για ουισκακι ;)
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1938 από ΜΑΡΙΑ
Απαντήθηκε από ΜΑΡΙΑ στο θέμα Τιμές pellet
Kineze,δυστυχῶς ἔχουν τρελλαθεῖ στήν ἐκμετάλλευση.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1944 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Τιμές pellet
Πήρα τηλ στο leroy (στο Ελ-Βενιζέλος)και μου είπαν πως έχουν έλειψη και πως τώρα ψάχνουν άλλο προμηθευτή. (έφερναν alfa-wood)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1948 από ΜΑΡΙΑ
Απαντήθηκε από ΜΑΡΙΑ στο θέμα Τιμές pellet
sta1,τό ἴδιο μοῦ εἶπαν καί μένα....
πολλοί πωλητές ἔχουν ἐξαγριωθεῖ μέ τήν alfa-wood.
Τό πρόβλημα εἶναι ὅτι τελειώνουν τά πέλλετς μου......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1952 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

OANNHSEA έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Λοιπόν, ο έμπορος που πήρα τον λέβητα μου είπε ότι εξασφάλισε 500 τόνους πέλλετ ελιάς από Θήβα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει εργοστάσιο πέλλετ στη Θήβα; Επίσης, υποστήριξε ότι έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη (αν το λέω σωστα) από τα άλλα πέλλετ. Θα το κάνει δοκιμές και για κλίνκερ και θα μου δώσει κι εμένα να δοκιμάσω. Περιμένω για τη δοκιμή. Για τιμή απέφυγε να μου πει...

Μπορεί να είναι κάποιος μικρός ιδιώτης με κάνα μηχάνημα των 500 κιλών την ώρα...
Όμως όταν λέει πέλλετ ελιάς τι εννοεί;
Πέλλετ από το ξύλο της ελιάς ή πέλλετ από τους καρπούς;
Εάν είναι από ξύλο ελιάς, ναι, έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη - όπως και το αμπέλι.
Για πρόσεξε πάντως το πέλλετ όταν έρθει - ιδιαίτερα από υγρασία...

Εφόσον έχει μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη, θα έχει και μεγαλύτερο κλιγκερ , αλλά αυτό αντιμετωπίζεται με μικρότερη τροφοδοσία και λιγότερο αέρα ... έτσι για να μαθαίνουμε τις σωστές ρυθμίσεις ...

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό...
Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι ο τρόπος κατεργασίας που παράγει το κλίνκερ.
Π.χ. ο antisakis έχει γράψει ότι με τα πέλλετ που παρήγαγε αυτός δεν είχε κλίνκερ. Είχε όμως με το πυρηνόξυλο που έκαψε...


Το πέλλετ είναι από πυρήνα ελιάς και από μικρό παραγωγό. Στις πρώτες δοκιμές έχει κλίνκερ.
Του χρόνου πάντως θα προσπαθήσει να εισάγει και τσέχικο πέλλετ με τιμή παρόμοια με του ελληνικού.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.364 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ