Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1875 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε: Τα πελλετ βγαζουν πολυ ζεστη καιγονται γρηγορα και αφηνουν υπερβολικα πολυ σκονη. Αυτο τωρα ειναι καλο ή οχι;; παρακαλω για πληροφοριες.

Εχω την εντύπωση πως είναι πολύ καλό....

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1882 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

sta1 έγραψε:

michalisgr έγραψε: Τα πελλετ βγαζουν πολυ ζεστη καιγονται γρηγορα και αφηνουν υπερβολικα πολυ σκονη. Αυτο τωρα ειναι καλο ή οχι;; παρακαλω για πληροφοριες.

Εχω την εντύπωση πως είναι πολύ καλό....

Από αυτά που έχουν πει οι πιο ειδικοί μέχρι τώρα, η σκόνη (στο σιλό αποθήκευσης) δεν μαρτυρά κάτι καλό και μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκές. Αν πει τη γνώμη του ο κ Νασίκας θα διαφωτίσει.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1907 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

Τάκης έγραψε:

sta1 έγραψε:

michalisgr έγραψε: Τα πελλετ βγαζουν πολυ ζεστη καιγονται γρηγορα και αφηνουν υπερβολικα πολυ σκονη. Αυτο τωρα ειναι καλο ή οχι;; παρακαλω για πληροφοριες.

Εχω την εντύπωση πως είναι πολύ καλό....

Από αυτά που έχουν πει οι πιο ειδικοί μέχρι τώρα, η σκόνη (στο σιλό αποθήκευσης) δεν μαρτυρά κάτι καλό και μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκές. Αν πει τη γνώμη του ο κ Νασίκας θα διαφωτίσει.

Μιχάλη, κράτα μου ένα σακί να το μετρήσω. Θα περάσω Τετάρτη βράδυ και θα σου αφήσω 2 δικά μου.....


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1911 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Τιμές pellet

Τάκης έγραψε:

sta1 έγραψε:

michalisgr έγραψε: Τα πελλετ βγαζουν πολυ ζεστη καιγονται γρηγορα και αφηνουν υπερβολικα πολυ σκονη. Αυτο τωρα ειναι καλο ή οχι;; παρακαλω για πληροφοριες.

Εχω την εντύπωση πως είναι πολύ καλό....

Από αυτά που έχουν πει οι πιο ειδικοί μέχρι τώρα, η σκόνη (στο σιλό αποθήκευσης) δεν μαρτυρά κάτι καλό και μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκές. Αν πει τη γνώμη του ο κ Νασίκας θα διαφωτίσει.

Εγώ κατάλαβα πολύ σκόνη (στάχτη) μετά την καύση και όχι στο σακί ή στο σιλό.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1915 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

sta1 έγραψε: Εγώ κατάλαβα πολύ σκόνη (στάχτη) μετά την καύση και όχι στο σακί ή στο σιλό.

Και εγώ είχα αμφιβολία τι εννοεί, για αυτό και έκανα τη διευκρίνηση. Προφανώς ο Μιχάλης ήταν ασαφής και οι απαντήσεις που παίρνει μπορεί να είναι ό,τι να 'ναι.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1921 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

XAALAARAA έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Γιατι να μη στεκει Θεοδοση?
Εφ οσον καιγονται στον ιδιο λεβητα προφανως αυτο που εχει περισσοτερους βαθμους καυσαεριων ανεβαζει μεγαλυτερες θερμοκρασιες καυσης αρα...
Στον ιδιο λεβητα ομως συγκρινομενα παντα.

Δεν νομίζω! Αυτό που βγάζει πιο πολλούς βαθμούς καυσαερίων, μάλλον έχει περισσότερη υγρασία και επομένως μικρότερες θερμοκρασίες καύσης στον λέβητα!





???????????????????????????????

μα που είναι οι ειδικοί κυριακάτικα
αφήστε τους μεζέδες και τα τσίπουρα και λύστε μας τις απορίες :P :P :P :P :P

Μια απάντηση σ' αυτό; Είναι καλό το πέλλετ που μεγαλώνει τους βαθμούς καυσαερίων;
Κύριε Σαμαρά; Κύριε Νασίκα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.352 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ