Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10961 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

erimitis έγραψε: Kerbere
Γραψε μου το mail soy να σοθ στειλω κατι


Ακόμα περιμένω...


KERBERE

Τελικα το εβγαλα δημοσια στο νημα ηταν η προσφορα που πηρα απο την BIOENERGY POINT/SERBIA αλλα παρτο να το εχεις


Εντάξει...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10970 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Αρχικά, ήμουν απίστευτα δύσπιστος μαζί σου, αλλά τελικά αποδείχτηκες ο μόνος..............


Μην ψήνεσαι....... :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10993 από george74
Απαντήθηκε από george74 στο θέμα Τιμές pellet
Γεια και χαρα σε ολους!Ειμαι καινουριος στο forum και το μηχανημα που εχω ειναι τζακι pellet της pallazzeti to ecofirε το αεροθερμο
(12,5kw).Μεχρι τωρα εκαιγα αυστριακο pellet (την πορτοκαλι συσκευασια)με 310Ε τον τονο.Βρηκα ομως ενα ελληνικο σε πολυ καλη τιμη απο Λαρισα με την επωνυμια Μακη.Επειδη το μηχανημα που εχω ειναι αρκετα ακριβο θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει γιατι πολλα ακουγονται για φετος οσον αφορα την ποιοτητα των ελληνικων pellet και οχι μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11001 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

george74 έγραψε: Γεια και χαρα σε ολους!Ειμαι καινουριος στο forum και το μηχανημα που εχω ειναι τζακι pellet της pallazzeti to ecofirε το αεροθερμο
(12,5kw).Μεχρι τωρα εκαιγα αυστριακο pellet (την πορτοκαλι συσκευασια)με 310Ε τον τονο.Βρηκα ομως ενα ελληνικο σε πολυ καλη τιμη απο Λαρισα με την επωνυμια Μακη.

Επειδη το μηχανημα που εχω ειναι αρκετα ακριβο θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει γιατι πολλα ακουγονται για φετος οσον αφορα την ποιοτητα των ελληνικων pellet και οχι μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα!

τα όσα γραφονται στα μπλογκς, δεν πρεπει να σε προβήματίζουν φιλε μου.
Μεχρι την Τουρκοκρατία δεν υπηρχε ξενομανία στην Ελλαδα.
Τωρα...καθε ξενο=καλό.
Τα Ελληνικά εργοστασια χτίστηκαν απο την περιοδο που η Ελλαδα δεν ειχε καταναλωση πελλετ και γινοταν κατα 95% εξαγωγη στην Κεντρικη και Νοτιο Ιταλια. Όπου εχουμε σοβαρο πλεονεκτημα στο θεμα του ναυλου, εναντι της Πολωνιας, Λιθουανίας, Ουκρανιας που ειναι οι μεγαλοι εξαγωγεις (μαζι με Αυστρια που ειναι ακριβό). Και το Ελληνικο πελλετ ειναι εξοχως αποδεκτο.
Μερικα ανωνυμα δημοσιευματα ειναι σαφως κατευθυνόμενα.
Καποιοι άλλα ειναι καλοπροαιρετα ίσως. Δεν μπορουν όμως να αντιληφθουν οι "καλοπροαιρετοι" οτι αν απο τα μεσα Απριλη τα Ελληνικα εργοστασια (με την σπίλωση που υφιστανται στην αγορα και στα ανωνυμα μπλογκς) κανουν συμβόλαια με Ιταλια για εξαγωγη 30-50.000 τονων, η μικρη ελλειψη που θα δημιουργηθει θα οδηγησει τις τιμες στην ανηφορα.
(το πιο αστειο απο όλα ειναι το γεγονος ότι σε καποιο σχόλιο φιλου εγκωμιάστηκε πελλετ Ιταλικό, που.....όμως ήταν Ελληνικό σε συσκευασια φασον) :whistle: :whistle:


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11007 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet

george74 έγραψε: Γεια και χαρα σε ολους!Ειμαι καινουριος στο forum και το μηχανημα που εχω ειναι τζακι pellet της pallazzeti to ecofirε το αεροθερμο
(12,5kw).Μεχρι τωρα εκαιγα αυστριακο pellet (την πορτοκαλι συσκευασια)με 310Ε τον τονο.Βρηκα ομως ενα ελληνικο σε πολυ καλη τιμη απο Λαρισα με την επωνυμια Μακη.Επειδη το μηχανημα που εχω ειναι αρκετα ακριβο θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει γιατι πολλα ακουγονται για φετος οσον αφορα την ποιοτητα των ελληνικων pellet και οχι μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα!


Εγώ συμφορουμιτη δεν είμαι ούτε έμπορος ούτε έχω να κερδίσω ή να χάσω κάτι.Θα σου πω όμως κάτι που παρατήρησα εγώ αλλά μ'ενημέρωσε κι ο τεχνικός που παρακολουθεί το λέβητά μου.Καίω ΜΑΚΗ απ'την αρχή της σεζόν.Δεν ήταν όλες οι παρτίδες ίδιες.Αυτό όμως που καίω τώρα τελευταία...πελλετ να το πούνε...Και το πελλετ που προοριζόταν για Ιταλία (πορτοκαλοκεραμιδι σακούλα)και καταναλώθηκε εδώ (δε γνωρίζω το γιατί)αλλά κι αυτό που προοριζόταν για εγχώρια κατανάλωση(μπλε σακούλα)είναι συνώνυμο της στάχτης.Αξιόλογη ή και εφάμιλλη των άλλων θερμογόνο δύναμη,αλλά πολλή στάχτη αδερφέ μου,πολλή στάχτη,τόση που δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα στο σύστημα μου,ενώ δεν είχα ποτέ ανάλογο πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11020 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

george74 έγραψε: Γεια και χαρα σε ολους!Ειμαι καινουριος στο forum και το μηχανημα που εχω ειναι τζακι pellet της pallazzeti to ecofirε το αεροθερμο
(12,5kw).Μεχρι τωρα εκαιγα αυστριακο pellet (την πορτοκαλι συσκευασια)με 310Ε τον τονο.Βρηκα ομως ενα ελληνικο σε πολυ καλη τιμη απο Λαρισα με την επωνυμια Μακη.Επειδη το μηχανημα που εχω ειναι αρκετα ακριβο θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει γιατι πολλα ακουγονται για φετος οσον αφορα την ποιοτητα των ελληνικων pellet και οχι μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα!


Το ΜΑΚΗ που καίω εγώ εδώ και δύο μήνες σχεδόν (δύο τόνοι από δύο διαφορετικές αποθήκες της εταιρείας, αν κατάλαβα καλά - ο giogud μπορεί να βοηθήσει-) έχει πολλή στάχτη, άρα συχνότερο καθάρισμα και ισχυρότερος αέρας για λέβητα τουλάχιστον. Για τζάκι δεν μπορώ να σου πω. Κατά τα άλλα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα...

Φίλε george74, συγγνώμη για μία παρέκβαση που θα κάνω...

ΥΓ: Επειδή κουράστηκα με αυτή την παρεξήγηση, ξαναλέω προς όλους. Η πρώτη μου παλέτα AW ήταν ΑΨΟΓΗ, στη δεύτερη είχα πρόβλημα με κλίνκερ κι ακόμα ψάχνω το γιατί. Όποιος εδώ μέσα προτιμά πρώτα τα εισαγόμενα πέλλετ, μάλλον είναι ηλίθιος ή όντως εγκάθετος. Καλό και φθηνό πέλλετ ψάχνουμε, και μακάρι να είναι αυτό ελληνικό. Ας μη σκιαμαχούμε άλλο...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": george74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.418 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ