Kratki Zuzia 16KW by petergi1

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112332 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Kratki Zuzia 16KW by petergi1
Εχω την εντύπωση ότι η έξοδος σου έχει μικρή διατομή.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112336 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Kratki Zuzia 16KW by petergi1
Εξωτερικά βαλατε ταυ καθαρισμού?
Γιατί με την 90αρα γωνία θα έχεις πρόβλημα και ελκυσμού αλλά και καθαρισμού!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112393 από petergi1
Απαντήθηκε από petergi1 στο θέμα Kratki Zuzia 16KW by petergi1
Εξωτερικα ναι μπηκε αν και εγω επεμενα να βαλλουν γωνια αλλα μου ειπαν καλυτερα ετσι.Βεβαια λογω υψους τελικα και λογω οτι δεν φτανανε βαλανε μονο 2,5 μετρα μονωμενης καμιναδας οπως φαινεται και παρακατω στην φωτο.Το τζακι αναψε και προβλημα ελκυσμου δεν ειδα ισα ισα τραβαει σαν σκουπα.Ομως εχει απνυα σημερα.Λετε να εχω προβλημα?Μετα εχω και το εξης αναψα το τζακι για μια ωρα με 3 μπριγκετες και στην φουσκα η περσιδα εβγαλε 100 βαθμους περιπου αλλα στα δωματια τα μπουρια 40 το κοντινο και 35 το μακρυνο..λιγο δεν ειναι?


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112414 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Πέτρο άναψε το τζάκι βγάλε την κάτω περσίδα και υπολόγισε να έχεις μέσα περίπου 4 κιλά ξύλα !!μετά τα 10 πρώτα λεπτά που θα το ανάψεις κλείσε το κλαπέτο της καμινάδας και τότε δες θερμοκρασίες στους σωλήνες μετά απο 1:30 λεπτά που θα το έχεις ανάψει .
η καμινάδα σου μετά τις 2 90 αρες που βάλατε πρέπει να σηκωθεί κατά το ελάχιστο 3 μέτρα .ο καλός ελκυσμός που είδες προφανώς πρέπει να ήταν με το κλαπέτο ανοικτό.
επίσης δεξιά και αριστερά χαμηλά στο μαντέμι ιδέα μου είναι ή έχετε βάλει τσιμέντο μεταξύ δαπέδου και μαντεμιού ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112434 από petergi1
Απαντήθηκε από petergi1 στο θέμα Kratki Zuzia 16KW by petergi1
Την περσιδα γιατι να την βγαλω?μηπως δεν τραβαει?Α το κλαπετο το κλεινουμε?εγω το αφηνα ανοιχτο και εβλεπα εντονη φωια και νομιζα οτι ηταν σωστο....επισης αφηνω ανοιχτους και τους 2 αεριδες(εσωτερικο - εξωτερικο).Οσο για το τσιμεντο εχουμε βαλει για να δεσουν τα 2 πυροτουβλα με την πλινθα που ειναι σε καθε ποδι.Εσυ Δημητρη λες οτι ειναι μικρη η καμιναδα και θα εχω προβλημα με κλειστο κλαπετο?τωρα εγινε βεβαια και ειναι πακετο να αλλαξει ειχαμε παρει και σκαλωσια...Παρε με και ενα τηλ για κατι που με ηθελες οταν ευκαιρισεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112444 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
γιατί είναι πολύ μικρή και μπορεί να σου επηρεάζει την κίνηση του αέρα προς τα δωμάτια !!!
το ότι το άφησες ανοικτό το κλαπέτο το κατάλαβα που είπες οτι το τζάκι τραβάει !!!αυτός είναι και ο λόγος που δεν ανέβασε θερμοκρασία το τζάκι ζέστανες μια χαρά την ατμόσφαιρα αλλά όχι το μαντέμι !!!
φοβάμαι οτι σίγουρα θα έχεις πρόβλημα με την καμινάδα !!επίσης μου φαίνεται οτι το οριζόντιο κομμάτι της καμινάδας και το ταφ είναι χωρίς μόνωση !!
θα σε πάρω τηλ .αύριο !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.111 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ