Kratki Oliwia 18kW by caftis

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128722 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Κόβετε με φαλτσετα είναι σαν να κόβεις χαρτόνι .Από τιμή δεν ξέρω να σου πω γιατί είναι κάτι παλιά κομμάτια που είχαν και μου τα έδωσε ο Φιλιπακοπουλος έτσι για δοκιμή.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129586 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Η πατέντα για την δευτερογενή καύση ver2 είναι έτοιμη απλά πρέπει να βρω την εστία χωρίς φωτιά για να την βάλω μέσα γιατί αυτές τις μέρες δουλεύει 24ωρες το εικοσιτετράωρο ρυθμίζεται ξεχωριστά ο αέρας απο τον αερα καύσης και θα τοποθετηθεί στην μπροστινή πλευρά της εστίας ακριβός στο ύψος της κοφτρας. Θα μπούν και φωτογραφίες της κατασκευής πρίν την τοποθέτηση και βίντεο με το αποτέλεσμα κατα την λειτουργία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129591 από gkesi
Απαντήθηκε από gkesi στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Δεν ξέρω κατά πόσο εύχρηστη θα είναι η ύπαρξη ρύθμισης της δευτερεύουσας καύσης. Απλά προβληματίζομαι με αυτό το θέμα. Εγώ τελικά δεν χρησιμοποίησα τέτοια ρύθμιση και απλά είναι πάντα στο ON. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά άλλωστε. Πάντως καλή επιτυχία, περιμένουμε με αγωνία το video.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129604 από eightball2020
Απαντήθηκε από eightball2020 στο θέμα Kratki Oliwia 18kW by caftis
Φίλε caftis μου εξηγεις λιγο στη φωτο που επισυνάπτω το σημειο 1 που δείχνω με βέλη τι ακριβώς είναι?Στηρίγματα για να μην κουνιέται η σιδροκατασκευη? Από τη υλικό είναι η σιδεροκατασκευη? Γαλβανιζέ η Inox? Ο stavrax πχ την έχει στηρίξει σε ιτον. Μήπως είναι καλυτερη η σιδεροκατασκευη για αποφυγει περισοτερης σκόνης στο θερμοθάλαμο? Κάποιος αλλος είδα να την στηρίζει σε τούβλα,δεν είναι επίφοβο αυτο? Πιστεύω το ιδανικό θα ήταν καπου στη μέση,δλδ σιδεροκατασκευη και βίσματα στον τόιχο για παν ενδεχόμενω σε σεισμό.
Επίσης το σημείο 2 είναι μεταλικο απο τη βάση η απο την κασέτα? Και πως την έχεις στηρίξει την κασέτα πανω στη σιδεροκατασκευή?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129613 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Kratki Oliwia 18kW by caftis
Η κατασκευή είναι από απλό σίδερο και στο κάτω μέρος εχω βάλει ντιζα με λάστιχο στην άκρη για να μπορώ να αλφαδιασω την εστία. Στον πατέρα μου έχω βάλει τούβλα και την αλφαδιασα με τις βίδες που ειχε η εστία. Τώρα για το 2 που λες, έχει η εστία κάτι λαμακια και πατάει απλά πάνω στην βάση μόνο στο πίσω μέρος εχω κολλήσει 2 αυτάκια ακριβώς πίσω απο τα λαμακια της εστίας για να μην μπορεί να μετακινηθεί. Το μονο λάθος που πιστεύω ότι έκανα είναι οτι δεν έβαλα πλακάκια κάτω απο την βάση και άφησα το τσιμέντο από το τούνελ που βλέπω έχει αρκετή σκόνη μέσα και από το πλακάκι θα μπορούσα να την μάζευα καλύτερα.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by caftis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #129615 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Απ: Kratki Oliwia 18kW by caftis
Αν κάνει σεισμό και πέσει θα είναι ευκαιρία να πίσω την γυναίκα να βάλουμε υδραυλικό τζάκι και εκείνο το στηρίζω καλύτερα. :p

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ