LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50776 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13
Κάπου στο φόρουμ έχει μια δημοσίευση ή ο Asteris ή ο GT που λέει "τα πρώτα 4 μέτρα με φ20, συστολή και φ16 για 2 μέτρα, συστολή και φ12 για τα υπόλοιπα". Γκουγλαρε το για να το βρεις. Η καμινάδα πρέπει να είναι ινοξ μονής ραφής.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50784 από alfacinogr
Απαντήθηκε από alfacinogr στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13
Ψάχνω να βρω τη δημοσίευση αλλά μάταια!!! Αν κάποιος τη βρει ας βάλει το Link παρακαλώ. Για να ξέρω πως πάει το πράγμα για να το πω στο τζακά άμα είναι να το εφαρμόσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50786 από mtbmtb13
Απαντήθηκε από mtbmtb13 στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13

ar έγραψε: μπορει καποιος να μου προτεινει θερμομετρο για τον ελεγχο της θερμοκρασιας του θαλαμου καυσης (στο περιπου εστω) ωστε να ξερεις ποτε να συμπληρωνεις ξυλα για να εχεις παντα τη βελτιση θερμικη ισχυ του τζακιου.
εχει βαλει καποιος, σε ποιο σημειο της κασετας (nordica crystal 80)


Εγώ φίλε μου έχω βάλει το SIVAR BS 840 Στο πρωτινό ανεπιφύλακτα γιατί βλέπεις τι θερμοκρασίες έχει ο θάλαμος καύσης και αναλόγως βάζεις ξύλα,

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50800 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13

alfacinogr έγραψε: Ψάχνω να βρω τη δημοσίευση αλλά μάταια!!! Αν κάποιος τη βρει ας βάλει το Link παρακαλώ. Για να ξέρω πως πάει το πράγμα για να το πω στο τζακά άμα είναι να το εφαρμόσουμε.

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...start=2850&Itemid=53


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": alfacinogr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50807 από alfacinogr
Απαντήθηκε από alfacinogr στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13
Άρα στα 15 μέτρα που θα χρειαστεί να βάλω μεχρι τη ταράτσα μπορώ να βάλω απευθείας φ160,χωρίς να κάνω συστολή (από φ200 σε φ180 και σε φ160) αν κατάλαβα καλά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50811 από alfacinogr
Απαντήθηκε από alfacinogr στο θέμα LaNordica Inserto 80 Crystal Ventilato by mtbmtb13

alfacinogr έγραψε: Σε ευχαριστώ "rivol" με εφησύχασες!!! Και μια τελευταία ερώτηση, πια θα μου καλύψει καλύτερα το χώρο μου (100τμ-2011-καινούργια κουφώματα, 50ΣΚ αλλά να ζεσταίνονται λίγο και τα δωμάτια) www.edilkamin.com/el/inserti_a_legna/ins...ga_lato_vetrato.aspx ή
www.lanordica-extraflame.com/en/fireplac...stal-ventilato_p9075
Ρωτάω γιατί η μία είναι 12kw, αλλά με 4kg/h καύση, ενώ η άλλη 9kw στα 2,6kg/h. Οπότε λέω ότι αν φορτώσεις τη νορντικα με 4 κιλά φαντάζομαι στα ίδια Kw θα παίζουν. Καταλήγοντας ρωτάω είναι ιδίας αποδόσεως, οπότε η επιλογή είναι θέμα γούστου? ή όντος κάποια είναι πιο δυνατή?


Γι'αυτό το θέμα καμία γνώμη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.138 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ