Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65078 από χρηστος
Φίλε ολα ειναι θεμα ρυθμισεις του καυστηρα ολα τα προβληματα θα λυθουν πες π μου πως ελυσες το προβλημα με τον κοχλια ριχνει παντα σταθερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65094 από police72
Απαντήθηκε από police72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

χρηστος έγραψε: Φίλε ολα ειναι θεμα ρυθμισεις του καυστηρα ολα τα προβληματα θα λυθουν πες π μου πως ελυσες το προβλημα με τον κοχλια ριχνει παντα σταθερα.

Φιλε μου δεν μπορω να πω οτι το ελυσα εντελως το προβλημα.Απλα εδω μια κλιση το σιλο προς τα μπροστα και εκει που πηγαινα καθε μερα να τακτοποιω το πελλετ,τωρα πηγαινα καθε δευτερη μερα.Ειναι οντως ενα προβλημα αυτο και μαλλον λυνεται με νεο σιλο η μια ιδιοκατασκευη!

paoki72

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65107 από doym
Απαντήθηκε από doym στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ρε παιδια το τ18 στον ferroli τι ειναι :( :( :(
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by doym.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65112 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

alexx έγραψε: Ο λέβητας είναι ο WFL 6 (46kw) και οι ρυθμίσεις είναι

u01-65
u02-5
u03-0

t01-0
t02-1
t03-51
t04-7
t05-5
t06-100
t07-12
t08-51
t09-38
t10-70
t11-40
t12-100
t13-45
t14-120
t15-60
t16-155
t17-65
t18-0
t19-99

Τώρα το σπίτι είναι 6 χρονών και είναι μονοκατοικία και δεν έχει γύρω του αλλά σπίτια, είναι μονό του σαν την Π...!!! :P

πρώτον το u02-5 είναι υπερβολικό γιατί ο καυστήρας στην 5 σκάλα βγάζει 55kW ενώ ο λέβητας είναι 48 kW βάλτο καλύτερα στο 4
το t03 βάλτο 62 για να έχει ποιο πολύ αέρα στην εναύση και να καταπονεί λιγότερο την αντίσταση
το t07 βαλτό στο 18 με 20 και αν δεις ακόμα άκαυστο πέλετ ανέβασε το και άλλο αλλά κατά μια μονάδα την φόρα και βλέποντας και κάνοντας
ο καυστήρας όσο είναι αναμμένος ο θερμοστάτης σβήνει και ανάβει συνέχεια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65115 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

doym έγραψε: ρε παιδια το τ18 στον ferroli τι ειναι :( :( :(

ποιόν καυστήρα έχεις?
με τι ρυθμίσεις και στο u αλλά και στο t?
όταν ο θερμοστάτης χώρου είναι αναμμένος ο καυστήρας σβήνει και ανάβει μόνος του?
σε τι λέβητα είναι επάνω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65116 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

police72 έγραψε: Θα ηθελα να σας παραθεσω και τις δικες μου ρυθμισεις απο τον ferroli sunp7 και να με βοηθησει καποιος φιλος γιατι γιατρεια δεν υπαρχει.Ολο και καποιο προβλημα θα παρουσιαστει κυριως με το A01.Το προβλημα αυτο το ειχα λογω του οτι δεν τραβουσε πελλετ.Αυτο κατα καποιο τροπο ας πουμε οτι λυθηκε και ενω τραβαει πελλετ τωρα μια χαρα παρουσιαζει κατα διαστηματα παλι αυτο προβλημα.Θα καιω biotherm απο δω και περα και αν καποιος φιλος εχει καποιες ρυθμισεις με τη συγκεκριμενη μαρκα ας με βοηθησει.Λοιπον οι δικες μου ειναι οι εξης
t04-8
t06-100
t07-16(ενω το ειχα στο 15 αλλα μου εκαιγε μεγαλη ποσοτητα κι ετσι το εβαλα στο 16)
Οι υπολοιπες ρυθμισεις ειναι απο τη μανα του εκτος απο το
t16 το οποιο ειναι η ρυθμιση του ανεμιστηρα στην ισχυ 5 που απο το 170 το εβαλα στο 180 για το λογω οτι μου εβγαζε ακαυστα πελλετ.Ευχαριστω εκ των προτερων!

δώσε μας κάποια στοιχεία παραπάνω,σε τι λέβητα είναι επάνω τι σιλό έχεις τα u και t τι ρυθμίσεις έχουν?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ