Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49580 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
και να πω κατι στην παρεα:ο κατασκευαστης εχει ρυθμηση της ταχυτητες του καυστηρα με ααα πελλετ για να δωσει τα kw σε καθε ταχυτητα με πληρη ηλεκτρονικο ελεγχο.3 πραγματα πειραζουμε.θερμοκρασια u01---μεγιστη ισχυ καυστηρα u02--- καθε ποσα δευτερολεπτα να ριχνει πελλετ ο κοχλιας,ετσι αποφευγουμε τα καρβουνακια στον χωρο καυσης t07.οποιος νομιζει οτι κανω λαθος να στηλει e-mail στην εταιρια που τα κατασκευαζει,γιατι στην χωρα που ζουμε μονο απο εμποριο ξερουν και οχι να υποστηριξουν το προιον τεχνικα!!!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49824 από doym
Απαντήθηκε από doym στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
φιλέ και εγω απο τον γουναριδη τον πηρα sun p7 και τον εχω σε λέβητα πετρελαίου 40000 θερμιδεs όπως επίσης για σιλό έχω βαρέλι που περνη 14 τσουβαλάκια μέχρι τώρα λίγα καρβουνάκια πολύ ζέστη και καθημερινό καθάρισμα.Να κανω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανειs κάθε χρονο τη σέρβις γίνετε. Στον πετρελαίου καθαριζηs η αλαζηs το μπεκ και κάτι αλλα ψιλοπράγματα σε αυτόν τη κάνουμε
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by doym.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49972 από alto
Απαντήθηκε από alto στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπέρα σε όλους. Έχω κάνει μια μετατροπή σε χαλύβδινο λέβητα πετρελαίου 40000 θερμίδες, με καυστήρα ferolli sun p12. Δοκιμάζοντας βρίκα ότι λειτουργεί καλύτερα όταν η μπούκα του καυστήρα είναι λίγο πιο μέσα από την πόρτα του λέβητα ,παρά όταν είναι όλη η μπούκα μέσα στον λέβητα. Θα ήθαλα την γνώμη σας από την εμπειρία σας σε ανάλογες μετατροπές. Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50001 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

doym έγραψε: φιλέ και εγω απο τον γουναριδη τον πηρα sun p7 και τον εχω σε λέβητα πετρελαίου 40000 θερμιδεs όπως επίσης για σιλό έχω βαρέλι που περνη 14 τσουβαλάκια μέχρι τώρα λίγα καρβουνάκια πολύ ζέστη και καθημερινό καθάρισμα.Να κανω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανειs κάθε χρονο τη σέρβις γίνετε. Στον πετρελαίου καθαριζηs η αλαζηs το μπεκ και κάτι αλλα ψιλοπράγματα σε αυτόν τη κάνουμε


απο καταναλωση πως παει ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50320 από doym
Απαντήθηκε από doym στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ακόμα λόγου καλού καιρού 1 τσουβαλάκι την ημέρα ώρες λητουργιαs 6 το πρωί με 11 το βραδη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50325 από doym
Απαντήθηκε από doym στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
όταν λες λίγο πιο μέσα τη ενvoειs

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.240 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ