Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48526 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε: Καλημέρα από drama.έχω κάνει τον λέβητα πετρελαιου σε pellet.me καυστήρα συν p 12.έχω ενδοδαπέδια θέρμανση και δεν έχω κανένα πρόβλημα.έχω όλες τις εργοστασιακές ρύθμισης εκτος το you7.που το έχω στο 22,και ο καυστήρας τον σταματάω στην 4 ταχύτητα.κάιω 15 κιλά το 24βρω.είχα και έχω καρβουνάκια αλλα αφού άλλαξα το u7 από 8 σε 22 εξαφανίστηκαν.Zεστενω 120 τμ με 23 βαθμους


Αγαπητε μου να σε ρωτήσω τι λεβητα πετρελαιου έκανες μετατροπή κ ποσο σου κόστισε..;;
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48915 από Tolis-gef
Απαντήθηκε από Tolis-gef στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Εγώ έχω τον λέβητα pritty SLB με ferroli P7 μόλις μία εβδομάδα, ακόμα δεν τον καθάρισα, μόνο στάχτη από το δοχείο αδειάζω.
Τα πάει περίφημα το ζευγάρι και ήδη δύο φίλοι παρήγγειλαν μετά από μένα.
Η τιμή του ΣΠΕΣΙΑΛ μόλις 1600€ και 40€ μεταφορικά από Βουλγαρία. (Στη Θεσσαλονίκη).
Τον σύνδεσα και τον ρύθμισα μόνος μου με βοήθεια από το φόρουμ φίλων σε άλλο θέμα.
Χρειάστηκα ένα υδραυλικό να κάνει bypass τον λέβητα πετρελαίου και ένα ηλεκτρολόγο να συνδέσει τον καυστήρα.
Έχω μια δυόροφη μονοκατοικία (κατασκευή 1975) με 115 m2 πάνω και 80 m2 κάτω. Ταράτσα αμόνωτη και σύμφωνα με υπολογισμούς μου είμαι στα όρια τα 33Kw.
Κάθε χρόνο χρειαζόμουν ~3.500lt πετρέλαιο.
Τα νεότερα σε μερικές μέρες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49014 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Οταν λες καταναλωση τι ενοεις ??

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49562 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

gatos20vt έγραψε: joe125 και ο δικός μου που είναι κόκκινος την έχει την εντολή αυτή....
Όσο για τον αέρα όσο και αν προσπάθησα τίποτα δεν κατάφερα...

xrysafis72 το t07 άλλαξες??

ναι το εχω τωρα στο 24

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49564 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

pantaolas έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: Καλημέρα από drama.έχω κάνει τον λέβητα πετρελαιου σε pellet.me καυστήρα συν p 12.έχω ενδοδαπέδια θέρμανση και δεν έχω κανένα πρόβλημα.έχω όλες τις εργοστασιακές ρύθμισης εκτος το you7.που το έχω στο 22,και ο καυστήρας τον σταματάω στην 4 ταχύτητα.κάιω 15 κιλά το 24βρω.είχα και έχω καρβουνάκια αλλα αφού άλλαξα το u7 από 8 σε 22 εξαφανίστηκαν.Zεστενω 120 τμ με 23 βαθμους

οταν λες u7 εννοεις t07;και τον καυστηρα πως τον σταματας στην 4 ταχυτητα;

ΝΑΙ t07.
prntscr.com/krs9m

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49575 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

ALXIOA έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: Καλημέρα από drama.έχω κάνει τον λέβητα πετρελαιου σε pellet.me καυστήρα συν p 12.έχω ενδοδαπέδια θέρμανση και δεν έχω κανένα πρόβλημα.έχω όλες τις εργοστασιακές ρύθμισης εκτος το you7.που το έχω στο 22,και ο καυστήρας τον σταματάω στην 4 ταχύτητα.κάιω 15 κιλά το 24βρω.είχα και έχω καρβουνάκια αλλα αφού άλλαξα το u7 από 8 σε 22 εξαφανίστηκαν.Zεστενω 120 τμ με 23 βαθμους


Αγαπητε μου να σε ρωτήσω τι λεβητα πετρελαιου έκανες μετατροπή κ ποσο σου κόστισε..;;
Ευχαριστω

εναν ελληνικο μαντεμενιο λεβητα 49.000 θερμιδων της ΛΑΒΙΘΕΡΜ Α.Ε...ειμουν τυχερος γιατι εχει μεγαλη πορτα εκει που εβαλα τον καυστηρα sun p12.μου κοστισε 1090 ευρο και προσοπικη εργασια.κοψιμο πορτας γιατι η μπουκα του πετρελαιοκαυστηρα ειναι 10 εκατοστα και του p12 17 εκατοστα.για σιλο τροφοδωσια πελλετ εχω ενα βαρελι απο λαδια ανοιγμενο απο την μια μερια.εχει χωριτηκοτιτα 150 κιλα πελλετ.τον καυστηρα τον πηρα απο τον γουναριδη στην ξανθη

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.211 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ