Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126822 από xrysafis72

terisds έγραψε: Σχαρακι δεν έχεις;;;;;
Άλλαξες πελλετ να δεις με άλλο υλικό;;


Sent from my iPhone using Tapatalk .
Stratos.



πρεπει να εχει σχαρακι...εχει σημαδια του η μπουκα!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": FERR

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126823 από xrysafis72

j-pap έγραψε:



εγω δεν καταλαβα τι ειναι το σωληνακι διπλα στην τροφοδοσια πιασμενο με συρματακια?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126829 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
1:Xrysafis δεν έχεις Επιστροφή καυσαερίων από την τροφοδοσία με τόσο μέσα την μπούκα ;Αλλά βλέπω έχεις διαφορετικό θάλαμο .
2: Όντως teris που είναι το πιατάκι καύσης ;;;Αλλά πως θα δούλευε αν δεν το είχε καθόλου ;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126839 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ειναι εν θερμομετρο που εχω βαλει για να παρακολουθω την θερμοκρασια γιατι μου βγαζει αλαρμ Α04

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126853 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
ΟΙ μεχρι τωρα ρυθμισεις Στρατο. Τ01=000 τ02=001 t03=052 t04=009 t05=005 t06=100 t07=018 t08=051 t09=028 t10=074 t11=038 t12=128 t13=043 t14=153 t15=050 t16=175-180 t17=057 t18=000 t19=100
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by j-pap.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126856 από χρηστος8

j-pap έγραψε: Ειναι εν θερμομετρο που εχω βαλει για να παρακολουθω την θερμοκρασια γιατι μου βγαζει αλαρμ Α04


Οταν δεν υπαρχει καλη απαγωγη καυσαεριων, δεν υπαρχει σωστη αντιθλιψη στον θαλαμο καυσης του λεβητα.

Δεν ξερω τι καμιναδα εχεις, ομως για να προκυψει αυτος ο ελκυσμος πρεπει πρωτα τα καυσαερια να μπορεσουν να βγουν απο το λεβητα...για να γινει αυτο πρεπει να μπορει ο καυστηρας να υπερνικησει απο μονος του τις αντιστασεις του λεβητα....στη συνεχεια αναλαμβανει η καμιναδα και ο φυσικος ελκυσμος της.

Αυτος που θα σου πει με σιγουρια αν επαρκει η οχι ο ελκυσμος της καμιναδας ειναι καποιος καυστηρατζης με τον καταλληλο αναλυτη καυσαεριων.

Αν παρ ολα αυτα η καμιναδα σου ειναι καλη σε ελκυσμο και τα Α04 συνεχιζονται εχεις σοβαρο προβλημα - αλυτο κατ εμε...το παντρεμα καυστηρα - λεβητα δεν εχει πετυχει και αυτο που φταιει ειναι ο λεβητας φυσικα...οχι ο καυστηρας.

Αποδειξη του παραπανω ειναι οτι αν ανοιξεις την πορτα του λεβητα αμεσως μετα απο Α04 θα βγουν καυσαερια απο τον θαλαμο καυσης προς το λεβητοστασιο.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.263 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ