Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126313 από χρηστος8

terisds έγραψε:

mike2 έγραψε: γεια να κανω μια ερωτηση για τον ferroli sfl4 παιδια
τελικα τα συμπερασματα απο τον λεβητα ποια ειναι ?ειναι οκ ?αξιζει η τον προσπερναμε
γιατι καπου ειδα για θεματακια που εχει αλλα δεν ειμαι γνωστης και οτι ξερω ειναι απο ιντερνετ

Ενας λέβητας της φερόλι έχει προβλήματα με κατακράτηση καυσαερίων,νομίζω ότι είναι ο sfl4,δεν είμαι σίγουρος,υπάρχει περίπτωση στο άνοιγμα να κάνει"μπουφ",ο Νασίκας κάπου είχε γράψει για αυτό το θέμα,αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό,ασ μας πεί αν το διαβασει.
Ένας γνωστός αγόρασε πρίν δύο χρόνια έναν λέβητα φερόλι απο Βουλγαρία,και μου τον παινευε,του λέω πρόσεχε στο άνοιγμα,και μου έλεγε διάφορα τρελά,όταν όμως του ήρθαν τα καυσαέρια στην μούρη,τότε με πήρε τηλ.και μου το είπε,από τότε τον έχει πάρει από φόβο.



Στρατο ο GFN8 ειναι ο λεβητας που λες...ουτε ο δικος μου o GFG ουτε ο SFL παρουσιασε τετοια προβληματα.
Δες εδω... www.phorum.gr/viewtopic.php?f=56&t=177808&start=360



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126337 από xrysafis72

χρηστος8 έγραψε:

terisds έγραψε:

mike2 έγραψε: γεια να κανω μια ερωτηση για τον ferroli sfl4 παιδια
τελικα τα συμπερασματα απο τον λεβητα ποια ειναι ?ειναι οκ ?αξιζει η τον προσπερναμε
γιατι καπου ειδα για θεματακια που εχει αλλα δεν ειμαι γνωστης και οτι ξερω ειναι απο ιντερνετ

Ενας λέβητας της φερόλι έχει προβλήματα με κατακράτηση καυσαερίων,νομίζω ότι είναι ο sfl4,δεν είμαι σίγουρος,υπάρχει περίπτωση στο άνοιγμα να κάνει"μπουφ",ο Νασίκας κάπου είχε γράψει για αυτό το θέμα,αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό,ασ μας πεί αν το διαβασει.
Ένας γνωστός αγόρασε πρίν δύο χρόνια έναν λέβητα φερόλι απο Βουλγαρία,και μου τον παινευε,του λέω πρόσεχε στο άνοιγμα,και μου έλεγε διάφορα τρελά,όταν όμως του ήρθαν τα καυσαέρια στην μούρη,τότε με πήρε τηλ.και μου το είπε,από τότε τον έχει πάρει από φόβο.

Στρατο ο GFN8 ειναι ο λέβητας που λες...ούτε ο δικός μου o GFG ούτε ο SFL παρουσίασε τέτοια προβλήματα.
Δες εδώ... www.phorum.gr/viewtopic.php?f=56&t=177808&start=360


Χρήστο και τι διαφορές έχουν όλοι αυτή οι λέβητες που λες?
αν γνωρίζεις θα ήθελα να μάθω?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126351 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

j-pap έγραψε: Στρατο εβαλα μερικες απο τις ρυθμισεις που μου ειπες αλλαδεν μπορω να αποφυγω το οτι μου ανεβαζει θερμοκρασια στην μπουκα.την καμιναδα την καθαρισα εχθες

Γιάννη,καταρχήν χρόνια πολλά.
Δες λίγο μέσα στον λέβητα σου αν έχει τουμπο και κοφτρες,αν έχει βγαλτες.


Sent from my iPhone using Tapatalk .
Stratos.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126352 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρήστο έχεις δίκιο,δεν θυμόμουν καλά ποιος είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk .
Stratos.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126354 από χρηστος8

xrysafis72 έγραψε:
χρηστο και τι διαφορες εχουν ολοι αυτη η λεβητες που λες?
να γνωριζεις θα ηθελα να μαθω?



Χρυσαφη ο δικος μου (GFG) με τον SFL ειναι ουσιαστικα ιδιοι...η μονη τους διαφορα ειναι οτι ο SFL σαν πιο καινουργιο μοντελο εχει δυο πορτες.
Στην μια βρισκεται ο καυστηρας πελλετ ο οποιος μπορει να δουλευει συνεχεια... και οποτε σου καπνισει να καψεις ξυλα απλα αλλαζεις πορτες.
Ανοιγεις αυτη που εχει τον καυστηρα πελλετ και κλεινεις την αλλη για να καψεις ξυλα...δεν χρειαζεται δηλαδη να ξηλωσεις καυστηρα κτλ για να καψεις ξυλα...κανεις την αλλαγη στο δευτερολεπτο.
Ο λεβητας που ειχε το προβλημα GFN8 με τον ελκυσμο καυσαεριων δεν εχει καμια σχεση με τους παραπανω...ειναι πολυ στενος, αν θυμαμαι 40cm, και εχει υψος 90cm οπως και 90cm βαθος.
Προφανως διαπιστωσαν και οι ιδιοι της ferroli το προβλημα και τον αντικατεστησαν με τους επομενους...GFG και μετα τον SFL.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126439 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Οχι Στρατο δεν εχει τουμπο και τισ κοφτρες τισ εχω βγαλει.για στειλε μου τροφοδοσια και αερα για την 5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.291 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ