Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125986 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

χρηστος8 έγραψε:

terisds έγραψε:


[IMG]http://img.tapatalk.com/d/14/01/05/ute3ytur.jpg[/IMG [IMG]http://img.tapatalk.com/d/14/01/05/aqyty9y2.jpg[/img]
Φωτό από σιδερένιο σχαρακι p7.
Έβγαζε βλάβη α01,αλλαγή φοτοκυταρου,τίποτε ,τα ίδια,καθάρισμα καλό,με νέο σχαρακι μέχρι στιγμής δουλεύει.
ΝΑΣΙΚΑ,κανε κουμάντο για ΜΑΝΤΕΜΕΝΙΟ.


Sent from my iPhone using Tapatalk .
Stratos.



Στρατο τα μαντεμενια σχαρακια εβγαιναν στην αρχη...τωρα ολοι οι καυστηρες παραδιδονται με ανοξειδωτο σχαρακι...επειδη κι εγω το αλλαξα, νομιζω οτι το ανοξειδωτο ειναι πιο ανθεκτικο.

Το μονο που θελει βελτιωση στο ανοξειδωτο σχαρακι ειναι η καθετη κοφτρα (σε μια φωτο την δειχνεις κομμενη)...επειδη ο κατασκευαστης την κολλαει με δυο η τρεις πονταρισιες θελει ενισχυση...ετσι οπως ειναι 100% θα σπασει καποια στιγμη.
Εγω την δικια μου (και οχι μονο) την εχω κολλησει με την ηλεκτροκολληση και ανοξειδωτο ηλεκτροδιο κανονικο γαζι...οχι πονταρισιες.

Χρήστο,το σχαρακι δεν είναι δικό μου,είναι ενός φίλου.
Ο καυστήρας δούλεψε πέρυσι και έκαψε 5 τόνους πελλετ,από πέρυσι άρπαξε την φόλα,ένα χαλί μαύρο σου λέω.
Το δικό μου που είναι χυτοσιδηρο είναι Τρίτη σεζόν φέτος και έχει μια αλλοίωση μόνο στην κάθετη κοφτρα.
Για αυτό ψάχνω χυτοσιδηρο.


Sent from my iPhone using Tapatalk .
Stratos.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125992 από cpp
Απαντήθηκε από cpp στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Η αλήθεια ειναι πως αν δεν "κουμπωσει" σωστά θα την αρπάξει....

Ξέρει κανένας πόσο έχει ως ανταλλακτικό?
Πάντως με κάποιο φίλο (για αυτόν, εγω δεν εχω ferroli) ειχαμε φτίαξει5-6. Μαλιστα τα 3 ήταν από πυριμαχο για αυτό τον λόγο. Ειχε τοποθετήσει καμια 10 καυστηρες και από ότι μου ειπε ηταν συχνό το φαινόμενο.
Για αυτό ρωτησα ποσο κάνει ως ανταλλακτικό και άν υπάρχει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126037 από χρηστος8

cpp έγραψε: Η αλήθεια ειναι πως αν δεν "κουμπωσει" σωστά θα την αρπάξει....

Ξέρει κανένας πόσο έχει ως ανταλλακτικό?
Πάντως με κάποιο φίλο (για αυτόν, εγω δεν εχω ferroli) ειχαμε φτίαξει5-6. Μαλιστα τα 3 ήταν από πυριμαχο για αυτό τον λόγο. Ειχε τοποθετήσει καμια 10 καυστηρες και από ότι μου ειπε ηταν συχνό το φαινόμενο.
Για αυτό ρωτησα ποσο κάνει ως ανταλλακτικό και άν υπάρχει.



Ειναι τσουχτερη η τιμη του...το ανοξειδωτο σχαρακι εχει με ΦΠΑ 48 ευρω...η αντισταση εχει με ΦΠΑ 50 ευρω...και τα δυο τα εχω αλλαξει στον δικο μου καυστηρα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126151 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Φιλε Στρατο ολα ενταξει με την εγγραφη οποτε θα μπορουμε να τα λεμε και απο εδω.Καλη χρονια σε ολους....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": terisds

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126260 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

mike2 έγραψε: γεια να κανω μια ερωτηση για τον ferroli sfl4 παιδια
τελικα τα συμπερασματα απο τον λεβητα ποια ειναι ?ειναι οκ ?αξιζει η τον προσπερναμε
γιατι καπου ειδα για θεματακια που εχει αλλα δεν ειμαι γνωστης και οτι ξερω ειναι απο ιντερνετ

Ενας λέβητας της φερόλι έχει προβλήματα με κατακράτηση καυσαερίων,νομίζω ότι είναι ο sfl4,δεν είμαι σίγουρος,υπάρχει περίπτωση στο άνοιγμα να κάνει"μπουφ",ο Νασίκας κάπου είχε γράψει για αυτό το θέμα,αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό,ασ μας πεί αν το διαβασει.
Ένας γνωστός αγόρασε πρίν δύο χρόνια έναν λέβητα φερόλι απο Βουλγαρία,και μου τον παινευε,του λέω πρόσεχε στο άνοιγμα,και μου έλεγε διάφορα τρελά,όταν όμως του ήρθαν τα καυσαέρια στην μούρη,τότε με πήρε τηλ.και μου το είπε,από τότε τον έχει πάρει από φόβο.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #126301 από j-pap
Απαντήθηκε από j-pap στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Στρατο εβαλα μερικες απο τις ρυθμισεις που μου ειπες αλλαδεν μπορω να αποφυγω το οτι μου ανεβαζει θερμοκρασια στην μπουκα.την καμιναδα την καθαρισα εχθες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ