Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124023 από giorgos las
Καλησπέρα και χρόνια πολλά δηλαδη με πετρέλαιο ποσα λιτρα θα ηθελες γιατι ετσι καις 450 ευρώ περίπου τον μηνα

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124030 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xaloulis90 έγραψε: Παίδες καλησπέρα έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω ώστε να το λύσω...
Κάθε βράδυ μετά τις 2 ή τις 3 ή τις 4 ανάλογα όπως το πιάσει η ώρα, δεν κάνει σωστή έναυση με αποτέλεσμα το Α01. Άλλαξα πέλλετ με πολύ ανώτερη ποιότητα τα ίδια πάλι, άλλαξα την ρύθμιση για το τ04 ώστε να κάνει περισσότερο αρχική ρίψη σε περίπτωση που δεν το φτάνουν και πάλι τίποτα .. Κατεβαίνω το πρωί και πάλι βλέπω Α01 και το τασάκι του να έχει μερικά εώς ελάχιστα καμμένα πέλλλετ ένα πράγμα λές και σβήνει η φωτιά μόνη της .. Μπορεί κάποιος να δώσει λύση στο πρόβλημα αυτό ?
Υ.Γ. Έχω απενεργοποιιμένο το ρολόι του καυστήρα το έχω κοιτάξει 50 φορές(οπότε δεν προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα)!!!


Θα πρότεινα να ξεκινήσεις από τα πιο απλά ,όταν στο κάνει μήπως έχεις πέσει πολύ σε πελλετ στην δεξαμενή και εχεις τρύπα εκεί που τραβάει ο κοχλίας ;Όπως λες στο κάνει μετά από ώρες λειτουργίας,
Κλίση κοχλια κάτω από 50μοιρες ως 45 περίπου,
Και τελευταίο Κοιτα αν ο κοχλίας σου στρίβει ,δηλαδή το στόμιο του πρέπει να είναι κατακόρυφο ,
Αυτά έκανα από τις συμβουλές του tzoe125 και δεν έχω ποτέ Ao1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124034 από m0r00s
Απαντήθηκε από m0r00s στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Η περιοχή ειναι Χαϊδάρι Αθήνα και οι 10 ώρες ειναι με διακοπές ενδιάμεσα.μαλλον πρέπει να το βάλω συνεχόμενα ε?τον δουλεύω στο 3 γιατι ειναι άλλο ενα διαμέρισμα αλλα ειναι με κλειστά τα σώματα και μου είπε ο μαστορας(ένας θεός να τον κανει)οτι θα ειναι πιο οικονομικός στο 3 αλλα ο καυστηρας ειναι 47000kcal απο οτι είδα εγω.τον ρώτησα και για την u03 παράμετρο να την βάλω στο 1 και μου είπε οτι θα μου βγάζει συνέχεια προβλήματα.τον δουλεύει κάποιος με αυτή τη παράμετρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124088 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Φροντίζω πάντα να είναι σχεδόν γεμάοτ ώστε να μην κάνει τρύπα σε περίπτωση που δεν φτάσει το πέλλετ και ο κοχλίας είναι κατακόρυφα όπως και ακριβώς απο επάνω έχει πολύ λίγες μοίρες κλίση την φυσιολογική δηλαδή. Αν τα καταφέρω θα ανεβάσω μια φώτο ...

FERR έγραψε:

xaloulis90 έγραψε: Παίδες καλησπέρα έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω ώστε να το λύσω...
Κάθε βράδυ μετά τις 2 ή τις 3 ή τις 4 ανάλογα όπως το πιάσει η ώρα, δεν κάνει σωστή έναυση με αποτέλεσμα το Α01. Άλλαξα πέλλετ με πολύ ανώτερη ποιότητα τα ίδια πάλι, άλλαξα την ρύθμιση για το τ04 ώστε να κάνει περισσότερο αρχική ρίψη σε περίπτωση που δεν το φτάνουν και πάλι τίποτα .. Κατεβαίνω το πρωί και πάλι βλέπω Α01 και το τασάκι του να έχει μερικά εώς ελάχιστα καμμένα πέλλλετ ένα πράγμα λές και σβήνει η φωτιά μόνη της .. Μπορεί κάποιος να δώσει λύση στο πρόβλημα αυτό ?
Υ.Γ. Έχω απενεργοποιιμένο το ρολόι του καυστήρα το έχω κοιτάξει 50 φορές(οπότε δεν προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα)!!!


Θα πρότεινα να ξεκινήσεις από τα πιο απλά ,όταν στο κάνει μήπως έχεις πέσει πολύ σε πελλετ στην δεξαμενή και εχεις τρύπα εκεί που τραβάει ο κοχλίας ;Όπως λες στο κάνει μετά από ώρες λειτουργίας,
Κλίση κοχλια κάτω από 50μοιρες ως 45 περίπου,
Και τελευταίο Κοιτα αν ο κοχλίας σου στρίβει ,δηλαδή το στόμιο του πρέπει να είναι κατακόρυφο ,
Αυτά έκανα από τις συμβουλές του tzoe125 και δεν έχω ποτέ Ao1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125454 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γνωρίζει κάποιος η αν το έχει δοκιμάσει για την παράμετρο τ04 πόσο χαμηλά γίνεται να κατεβάσουμε την τιμή του ώστε να δουλεύει το ίδιο σωστά ? Στο δικό μου την τιμή της παραμέτρου τ04 είναι στο 8.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by xaloulis90.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125610 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Ρίχνει πολύ πελλετ Ε;; Το έχω κατεβάσει στο 7 και έχω ανεβάσει τον αέρα στο 54 ,
*δεν το έχω δοκιμάσει πιο κάτω .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.296 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ