Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123924 από χρηστος8

xaloulis90 έγραψε: Παίδες καλησπέρα έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω ώστε να το λύσω...
Κάθε βράδυ μετά τις 2 ή τις 3 ή τις 4 ανάλογα όπως το πιάσει η ώρα, δεν κάνει σωστή έναυση με αποτέλεσμα το Α01. Άλλαξα πέλλετ με πολύ ανώτερη ποιότητα τα ίδια πάλι, άλλαξα την ρύθμιση για το τ04 ώστε να κάνει περισσότερο αρχική ρίψη σε περίπτωση που δεν το φτάνουν και πάλι τίποτα .. Κατεβαίνω το πρωί και πάλι βλέπω Α01 και το τασάκι του να έχει μερικά εώς ελάχιστα καμμένα πέλλλετ ένα πράγμα λές και σβήνει η φωτιά μόνη της .. Μπορεί κάποιος να δώσει λύση στο πρόβλημα αυτό ?
Υ.Γ. Έχω απενεργοποιιμένο το ρολόι του καυστήρα το έχω κοιτάξει 50 φορές(οπότε δεν προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα)!!!



Αστερη στο μονο που παει το μυαλο μου ειναι το φωτοκυτταρο...οχι αν ειναι καθαρο...μηπως ειναι ελλατωματικο;;;
Αν αποδειχτει οτι δεν ειναι αυτο... δυο πραγματα μενουν ακομη...πιεζοστατης και εγκεφαλος.
Πηρα τηλεφωνο και ρωτησα τον τεχνικο της Θεσσαλονικης για τους φερολι...αυτα μου ειπε.

ΥΓ.iliadis1 τωρα ειδα το μυνημα σου...δωσε μειλ να επικοινωνησουμε.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123940 από iliadis1
Απαντήθηκε από iliadis1 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Χρόνια Πολλά σε όλους.Χρήστο το μέιλ μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Σ ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123941 από xaloulis90
Απαντήθηκε από xaloulis90 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Σε ευχαριστώ χρίστο για την άμεση απάντηση και τον χρόνο σου. Αλλά γιατί να μου το προκαλεί πάντα το βράδυ και τέτοιες ώρες εμένα αυτό με προβληματίζει ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123948 από m0r00s
Απαντήθηκε από m0r00s στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους και με το καλο να μας έρθει η καινούργια χρονια.θα ηθελα να σας ρωτήσω για την καταναλωση.εχω έναν p12 σε λεβητα πετρελαίου,και τον δουλεύω σύνολο 10 ώρες για να ζεσταίνω ενα διαμέρισμα 80 και ενα υπόγειο 60τ.μ του 70 χωρίς μονώσεις.μου καίει γύρω στα 45 κιλά.ειναι φυσιολογικό,ρωτάω γιατι αυτοί που τον έβαλαν ήταν λίγο άσχετοι απο οτι κατάλαβα όσο διάβαζα το forum.το δουλεύω στο u03-3.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123960 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Re:Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Μια χαρά είναι για τον p12,ανάλογα σε ποια περιοχή είσαι,αλλά γιατί δεν τον δουλεύεις στην 5,και γιατί μόνο 10 ώρες;
Χειρότερα είναι αν τον σβήνεις και μετά δουλεύει συνέχεια να ανεβάσει θερμοκρασία το σπίτι,βάλτο να δουλεύει στους 18 πχ,και όταν είσαι σπίτι το ανεβάζεις χωρίς να χρειαστεί να δουλεύει συνέχεια μέχρι να πιάσει θερμοκρασία.
Για περισσότερα θα σου πει κάποιο μέλος που έχει p12.
Ψάξε μέσα,υπάρχει ανάλογο θέμα για τους p12.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123965 από χρηστος8

m0r00s έγραψε: Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους και με το καλο να μας έρθει η καινούργια χρονια.θα ηθελα να σας ρωτήσω για την καταναλωση.εχω έναν p12 σε λεβητα πετρελαίου,και τον δουλεύω σύνολο 10 ώρες για να ζεσταίνω ενα διαμέρισμα 80 και ενα υπόγειο 60τ.μ του 70 χωρίς μονώσεις.μου καίει γύρω στα 45 κιλά.ειναι φυσιολογικό,ρωτάω γιατι αυτοί που τον έβαλαν ήταν λίγο άσχετοι απο οτι κατάλαβα όσο διάβαζα το forum.το δουλεύω στο u03-3.


u03 - 3 = 41kw...αν υπολογισουμε χοντρικα χοντρικα, με 5kw ανα κιλο πελλετ, αυτα τα kw για να ισχυουν πρεπει να καιει ο καυστηρας 8 κιλα πελλετ την ωρα...

Μια χαρα βγαινει η καταναλωση των 45 κιλων εφοσον ο καυστηρας δουλευει συνεχως αυτες τις 10 ωρες.

Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα με τον terisds.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.216 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ