Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40782 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Χθες γυρισα στις 12παρα απο το καφενειο= τσιπουραδικο και η κυρα ψιλογκρινιαξε οτι κρυωνε,οντος ειχε εξω 9-10 βαθμους,ευτηχος το μεσημερι ειχα βαλει ενα κοματακι σαπουνακι 2-3 προσαναματα και καμια 6-7 κιλα ξυλο,εχω καβαντζα φλογιστο προπανιου διπλα και τσατ μπαμ σε μισο λεπτο τελος το αναμα,και σε μιση ωρα φουρνος το σπιτι,ειχα βεβαια την χθεσινη καβαντζα των 500 λιτρων του μπαφερ που τα νερα ηταν στους 45 βαθμους,το πρωι που ξυπνησα πηγα στο λεβητοστασιο και γυρισα τον υδροστατη απο τους 50κατι που τον ειχα στους 45 και τσουπ εκαναν εναν κυκλο τα νερα και ξανα ζεστανε το σπιτι,ειμαι ενθουσιασμενος,ισος επειδι ακομη ειναι αρχη,για να δουμε τον χειμωνα τι θα λεω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40783 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: Ανάψτε τον λέβητα και μετά πηγαίνετε για τσίπουρα ;)

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40786 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Πραγματικοτητα:μετα τα τσιπουρα αναβει πιο ευκολα,ουτε προσαναμα δεν θελει βαζεις ενα σπιρτο μπροστα στο στομα κανεις ενα ΧΟΥ και αναβει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40787 από kkavalas
Απαντήθηκε από kkavalas στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
ειναι καποιος κατοχος του μοντελου el mps(pellet) burnit αυτοκαθαριζομενου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40827 από ΑΛΕΚΟΣ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Χθες γυρισα στις 12παρα απο το καφενειο= τσιπουραδικο και η κυρα ψιλογκρινιαξε οτι κρυωνε,οντος ειχε εξω 9-10 βαθμους,ευτηχος το μεσημερι ειχα βαλει ενα κοματακι σαπουνακι 2-3 προσαναματα και καμια 6-7 κιλα ξυλο,εχω καβαντζα φλογιστο προπανιου διπλα και τσατ μπαμ σε μισο λεπτο τελος το αναμα,και σε μιση ωρα φουρνος το σπιτι,ειχα βεβαια την χθεσινη καβαντζα των 500 λιτρων του μπαφερ που τα νερα ηταν στους 45 βαθμους,το πρωι που ξυπνησα πηγα στο λεβητοστασιο και γυρισα τον υδροστατη απο τους 50κατι που τον ειχα στους 45 και τσουπ εκαναν εναν κυκλο τα νερα και ξανα ζεστανε το σπιτι,ειμαι ενθουσιασμενος,ισος επειδι ακομη ειναι αρχη,για να δουμε τον χειμωνα τι θα λεω.

χθες τον γεμισα γυρω στις 7παρα το απογευμα αυτην τι στιγμη που γραφω τα νερα του λεβητα ειναι στους 82β.εχουνε περασει 18ωρες περιπου :silly: :silly: :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40853 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε:

valsam έγραψε: Χθες γυρισα στις 12παρα απο το καφενειο= τσιπουραδικο και η κυρα ψιλογκρινιαξε οτι κρυωνε,οντος ειχε εξω 9-10 βαθμους,ευτηχος το μεσημερι ειχα βαλει ενα κοματακι σαπουνακι 2-3 προσαναματα και καμια 6-7 κιλα ξυλο,εχω καβαντζα φλογιστο προπανιου διπλα και τσατ μπαμ σε μισο λεπτο τελος το αναμα,και σε μιση ωρα φουρνος το σπιτι,ειχα βεβαια την χθεσινη καβαντζα των 500 λιτρων του μπαφερ που τα νερα ηταν στους 45 βαθμους,το πρωι που ξυπνησα πηγα στο λεβητοστασιο και γυρισα τον υδροστατη απο τους 50κατι που τον ειχα στους 45 και τσουπ εκαναν εναν κυκλο τα νερα και ξανα ζεστανε το σπιτι,ειμαι ενθουσιασμενος,ισος επειδι ακομη ειναι αρχη,για να δουμε τον χειμωνα τι θα λεω.

χθες τον γεμισα γυρω στις 7παρα το απογευμα αυτην τι στιγμη που γραφω τα νερα του λεβητα ειναι στους 82β.εχουνε περασει 18ωρες περιπου :silly: :silly: :silly:

Αλεκο σε σχεση με τον viessman πως το βλεπεις το μηχανηματακι,το ξερω οτι ειναι νωρις ακομη για ασφαλη συμπερασματα αλλα εκ'πρωτης οψεος ρωταω?
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ