Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40355 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε:

gia_nnisps έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

gia_nnisps έγραψε:

tasos έγραψε:

gia_nnisps έγραψε:

tasos έγραψε:

gia_nnisps έγραψε: απ τον κυριαζη στην αλεξανδρεια


Πάρε τον τηλ αύριο.Από όσο ξέρω ένα χρόνο ηλεκτρικά και 3 χρόνια για τον λέβητα.Για μένα μην δεχτείς να το πληρώσεις.


αυτο θα κανω φιλε.να σε ρωτησω τον αισθητηρα στον δικο σου που τον εβαλες;



Ο υδραυλικός τον έβαλε σε μια τρύπα ανάμεσα στις υποδοχές για την βρεχόμενη σερπαντίνα.


ετσι και μενα με μια μεγαλη θηκη και δεν εβαλε την θερμοστατικη για την σερπαντινα απλα ταποσε τη σερπαντινα.


Γιατι???? Εχεις την βαλβιδα για την σερπαντινα και δεν σου την εβαλε? Ποιος ο λογος?


καλημερα,οχι δεν εχω θερμοστατικη σερπαντινας.εφαγα μεγαλη ηττα τελικα εχει βραχεικυκλωσει ο εγκεφαλος st-81(μην ρωτας πως και γιατι,επεσα σε περιπτωση) και θελει αντικατασταση ρωτησα στον αντιπροσωπο και θελει 160 euro.(θα στειλω τον βραχεικυκλομενο για να αποτανθουν αν θα το πληρωσω η οχι, αλλα μαλλον θα τον πληρωσω.)κοσμιδης εσυ απο που πηρες τον st-81;αργησε πολυ να ερθει;

Θα σου πει ο Θοδωρος καλυτερα αλλα αυτος εδω τον εχει τον zpid σκετο(χωρις το βεντιλατερ) μαζι με το φπα 81,5 ευρω, αν βαλεις και τα μεταφορικα πιστευω γυρο στο κατοσταρικο το πολυ να βγει!
www.termoeko.com/Sterownik_ST_81_zPID_TECH-514.html
Τον απλο που φοραμε τον εχει 56 ευρω!
www.termoeko.com/Sterownik_do_kotlow_pie...CWU_nadmuch-356.html
Εχει και τηλ. παρε,η κοπελα στην φωτογραφια μπορει να μιλαει και Αγγλικα!


ξερεις αν παραγγειλω το zpid αν χρειαζεται να αλλαξω και κατι αλλο στο λεβητα;εννοω καλοδιοσεις ή οτιδηποτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40408 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Δεν ξερω φιλε!
Τελικα το βεντιλατερ δεν σταματαει ουτε και αφου πεσει η θερμοκρασια των νερων κατω απο τους 38 βαθμους, αφου περασαν 2 ωρες και εφτασε η θερμοκρασια στους 30 συνεχιζε ασταματητα το βεντιλατερ!
Τι θα κανουμε παιδια με αυτο το θεμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40528 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Δεν ξερω φιλε!
Τελικα το βεντιλατερ δεν σταματαει ουτε και αφου πεσει η θερμοκρασια των νερων κατω απο τους 38 βαθμους, αφου περασαν 2 ωρες και εφτασε η θερμοκρασια στους 30 συνεχιζε ασταματητα το βεντιλατερ!
Τι θα κανουμε παιδια με αυτο το θεμα?


Πες μου λίγο πως έχεις συνδέσει τον πινακα. Στο WUW pump τι σύνδεσες και τι στο CH pump.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40532 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σε ρωτάω γιατί εγώ σήμερα ξεκίνησα να κάνω εγκατάσταση τον λέβητα και δεν έφτασα ακόμα στα ηλεκτρολογικά. Και είναι διπλα ένας ηλεκτρονικός φίλος και αυτό με έβαλε να σε ρωτήσω τον τρόπο συνδέσεις. Θα μας βρει λύση είπε με μια μικρή πλακέτα που θα κάνει. Κατά 90% είπε ότι θα δουλέψει. :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40546 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
gloster τα εχω γραψει 10 φορες,στο ch παει ο κυκλοφορητης που στελνει απο τον λεβητα στο μπαφερ εαν δεν βαλεις μπαφερ παλι στο ch συνδεεσε και στελνει στο σπιτι,εγω παρακαμψα να συνδεσω στον πινακα(δεν υπηρχε θεση αν θυμαμαι καλα για να συνδεθει ο υδροστατης του μπαφερ στον πινακα που ειναι
πισω απο τον λεβητα)τον δευτερο κυκλοφορητη που στελνει απο το μπαφερ στα σωματα και την εκανα την συνδεση με υδροστατη-κυκλοφορητη-ηλεκτροβανα-θερμοστατης χωρου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #40745 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: gloster τα εχω γραψει 10 φορες,στο ch παει ο κυκλοφορητης που στελνει απο τον λεβητα στο μπαφερ εαν δεν βαλεις μπαφερ παλι στο ch συνδεεσε και στελνει στο σπιτι,εγω παρακαμψα να συνδεσω στον πινακα(δεν υπηρχε θεση αν θυμαμαι καλα για να συνδεθει ο υδροστατης του μπαφερ στον πινακα που ειναι
πισω απο τον λεβητα)τον δευτερο κυκλοφορητη που στελνει απο το μπαφερ στα σωματα και την εκανα την συνδεση με υδροστατη-κυκλοφορητη-ηλεκτροβανα-θερμοστατης χωρου.


Δεν σε ρώτησα το πως να το συνδέσω εγώ αλλα εσύ πως το σύνδεσες. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ