Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36828 από dra23serdi
Απαντήθηκε από dra23serdi στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Απο την Δράμα είμαι φίλε ξέχασα να το αναφέρω .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36834 από dra23serdi
Απαντήθηκε από dra23serdi στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
[attachment:1]144748.JPG[/attachment]

[attachment:2]144828.JPG[/attachment]
[attachment:2]144748.JPG[/attachment]

[attachment:3]144828.JPG[/attachment]
Αυριο αν βρω χρόνο θα σχεδιάσω ακριβώσ ολοι την εγκατάσταση και θα την περάσω να την δείτε για να δούμε αν ειναι καλή ή χρειάζεται διόρθωση γιατι σκοπεύω να την τροποποιήσω.Οσο για τα σχέδια που έχουν δοθεί εδω δεν μπορω να καταλάβω και πολλα εγώ έχω το σχέδιο τησ burnit στα βουλγάρικα και δεν ξέρω τη σημαίνει το κάθε εξάρτημα όπωσ επίσησ το σχέδιο το δίνει με δύο τρίοδεσ βάνεσ.

Παιδιά έχω προσθέση τα σχέδια αν μπορεί κανείσ να βοηθήσει ασ το κανεί γιατί δεν θέλω να μπω στον κόπο να αλλάξω την συνδεσμολογία προσθέτοντασ και την τρίοδη βάνα και να κάνω όλα αυτά χωρίσ αποτέλεσμα .
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by dra23serdi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37646 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Οποιος έχει εγκαταστήσει το Burnit και έχει την καλοσύνη να βοηθήσει σε κάτι απορίες μου ας επικοινωνήσει μαζί μου.. Έχει σπάσει το κεφάλι μου από το διάβασμα αλλα και πάλι έχω απορίες ο λόγος είναι ότι δεν κατέχω πολλά από υδραυλικά...
Χρηστος8 νομίζω ότι έχεις ασχοληθεί με Burnit. Οποιος έχει την καλοσύνη ας μου στήλη ένα email. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37655 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Από το δικό μου Manual που μου δώσανε νομίζω είναι διαφορετικός από αυτό που έχουν ανεβάσει στο site.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37974 από gloster
Απαντήθηκε από gloster στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Για πείτε μου πως το βλέπετε είναι σωστός ο τρόπος συνδέσεις που θέλω να κάνω. Έχω κάποιες απορίες αλλα έχουμε ακόμα να φτάσουμε εκεί. ;)
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37984 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

gloster έγραψε: Για πείτε μου πως το βλέπετε είναι σωστός ο τρόπος συνδέσεις που θέλω να κάνω. Έχω κάποιες απορίες αλλα έχουμε ακόμα να φτάσουμε εκεί. ;)




Προσωπικα δεν εχω βαλει ποτε ανοιχτο δοχειο σε ξυλολεβητα με δοχειο αδρανειας...απο οτι φαινεται ουτε προκειται να το κανω.
.
Ποιος ο λογος υπαρξης ανοιχτου δοχειου, σε εναν ξυλολεβητα που συνδεεται με δοχειο αδρανειας, θερμοστατικη βαλβιδα ψυξης,βαλβιδα ασφαλειας 90 βαθμων-3bar και βεβαιως σε μια διακοπη ρευματος αυτοματα σταματαει η πυρολυση λογω βεντιλατερ...αρα σβηνει.

Εκτος αυτου αν συνδεθει σωστα η επιστροφη του ξυλολεβητα με το δοχειο (οριζοντια)εχουμε και μια φυσικη κυκλοφορια νερων απο λεβητα σε δοχειο...ολα αυτα το ανοιχτο απλα το καθιστουν περιττο.

Βεβαιως μπορειτε να ακολουθησετε οποιο τροπο θελετε στην συνδεση, απλως δεν μπορω να καταλαβω τον λογο υπαρξης του ανοιχτου...τουλαχιστον στις δικες μου κατασκευες απλα δεν υπαρχει αυτη η συνδεση.

Οσον αφορα το μποιλερ, δεν χρειαζεται να παιρνει νερα απο ξεχωριστη παροχη του δοχειου...μπορει να χρησιμοποιηθει η παροχη που δινει νερα στα σωματα με ταυ...οι ξεχωριστοι κυκλοφορητες για θερμανση σπιτιου και μποιλερ ειναι πολυ σωστοι, οπως και το laddomat.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by χρηστος8.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gloster

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ