Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35806 από painkiller44
Απαντήθηκε από painkiller44 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
επι της πραξεως δλδ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35811 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Grecu_ έγραψε: Ο Αστερης εννοει οτι την ισχυ του λεβητα και του κυκλοφορητη μπορεις να τις φορτωσεις και σε καλωδιο UTP μιας και μιλαμε για ρευματα ταξεως δεκατων του amper.


Tετοια να λέτε και θα δουμε και UTP σε κυκλωμα ισχυος..... :P :P :P

PanKiller θεωρώ πως η κατασταση ξεπερναει τις γνωσεις σου και τις δεξιότητες σου. Προσωπικά για αυτό σταματησα να σου προτεινω λύσεις ...

Αν θέλεις να προλάβεις τα κρυα .... κανε αυτο που σου ειπα ηλεκτρολόγο ή έμπορα.

Πως να σου πει κάποιος τι να κάνεις να δεν εχει δει τις συνδεσεις και δεν μπορεις να του εξηγήσεις ακριβώς? Μπορει να καηκε ο controller ή το moter... Θα το δινουμε ρευμα ώσπου να γίνει μεγαλύτερη ζημια?

Για τις χαρακτηριστικές Κ , C και διατομες ας το αφήσουμε καλύτερα... :whistle:


Α! Και μια που το θυμήθηκα... μην εμπιστευεστε και πολύ το manual..... Aν ισχυει αυτό που υποπτευομαι.... ειναι για .....
Δηλαδή από τα λίγα που ειδα μάλλον καποια πραγματα δεν ειναι ετσι . Θα πώ περισσότερα όταν ειμαι σίγουρος.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by drifter.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35813 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

painkiller44 έγραψε: επι της πραξεως δλδ?


Eπι της πραξεως, ΔΕΝ ειναι ζητημα διατομης και εντασης ρευματος, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Κατα τ'αλλα, αυτο που λεει ο drifter.

Ερωτηση γενικης κουλτουρας, ποια ασφαλεια καιγεται, και πεφτει ο γενικος ή το διακοπτακι που δινει ρευμα στο λεβητα?

drifter, γιατι οχι μωρε? θα ελεγα κακια αλλα προτιμω να μην
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35985 από painkiller44
Απαντήθηκε από painkiller44 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Ο γενικος και κεγαιτε η ασφαλεια του λεβητα κατω δεξια απο το πανελακι υπαρχει μια ασφαλεια .καλεσα εναν μαστορα και ηταν ενα καλωδιο το δευτερο καλωδιο για την παροχη ρευματος στο δευτερο κυκλοφορητη ειχε προβλημα και βραχυκυκλωνε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36079 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

painkiller44 έγραψε: Ο γενικος και κεγαιτε η ασφαλεια του λεβητα κατω δεξια απο το πανελακι υπαρχει μια ασφαλεια .καλεσα εναν μαστορα και ηταν ενα καλωδιο το δευτερο καλωδιο για την παροχη ρευματος στο δευτερο κυκλοφορητη ειχε προβλημα και βραχυκυκλωνε



Τελος καλό λοιπόν ... και το ευτυχημα ειναι χωρίς άλλη ζημιά....

Αντε καλές καυσεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36494 από dra23serdi
Απαντήθηκε από dra23serdi στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παιδιά καλησπερίζω την παρέα εγώ εχω αγοράσει το ξυλολέβιτα sun burnit 70kw και ενα δοχείο αδρανείασ 800ltr ΉΡΘΕ ο μάστορασ και το σύνδεσε χωρίσ να βάλει τρίοδη βαλβίδα .Η σύνδεση που έχει κάνει είναι η παρακάτω που αναφέρω η έξοδοσ του λέβητα παει στο ανώτερο σήμειο του Δ.Α. και η επιστροφέσ του λέβητα συνδέοντε στο κατώτερο σημείο του Δ.Α. και υπάρχει μια αντλια η οποία παίρνει μπροσ στουσ 55βαθμούσ και κανει την κυκλοφόρια. 2. απο την πρωτελαιταία θέση του Δ.Α. τραβάει νερό με αντλία που παιρνει εντολή απο το χειρισ΄τηριο του σπιτιού και το παει στα καλοριφέρ και οι επιστροφέσ πανε στην δευτερη θέση απο το δοχείο αδρανείασ . αυτο το σύστημα δεν μου άρεσε και περσι έκαψα πολλά ξύλα χωρίσ να έχω και πολή ζέστη μέσα στο σπίτι.Μηπωσ εχει βαλει κανείσ τέτοιο λε΄βητα και μπορέι να μου πει αναλυτικά πωσ να κάνω την συνδεσμολογία γιατι και το προσπέκτ που έχω είναι στα βουλγάρικα ευχαριστώ πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.129 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ