Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29677 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Αithio, Leona.και grecu ηρεμιστε λιγο ρε παιδια γιατι εμεις οι κοινοι θνητοι δεν πολυ καταλαβαινουμε αυτα με τα inverter,τα σταθερού μανομετρικού τα μεταβαλλόμενου μανομετρικού τα περι βαλβίδας διαφορικής πιέσεως κ.τ.λ,αν τα διαβασει καποιος που σκεφτεται να βαλει εναν γ@μημενο ξυλολεβητα θα απογοητευτει και θα πει δεν γ@μιετε δεν παω να φτιαξω ενα πυρινικο εργοστασιο καλυτερα πιο ευκολο ακουγετε!
Με λιγα λογια,σορρυ αλλα μου φαινετε οτι κανετε κοντρα στο ποιος απο σας εχει περισσοτερες γνωσεις,πραγμα που ουτος η αλλος φαινετε οτι και οι τρεις εχετε !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29678 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Δεν κάνουμε κόντρα....
Ιδίως με τον Grecu_.
Με τον Λεονας προσπαθώ να τον πείσω να δει την θέρμανση από άλλη ματιά.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29679 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Valsam...
Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις....
Αλλά ακόμα και να υποθέσω ότι είσαι αγρότης και φυτεύεις καλαμπόκι αν αρχίσεις να μου λες τα βασικά δεν θα καταλάβω τίποτα γιατί είμαι άσχετος.... Θα γελάς μαζί μου.
Το καλαμπόκι σου όμως θα το φάω.
Έτσι είναι και η θέρμανση.
Εσυ καλός ή κακός προσπαθείς να αναπληρώσεις τον μηχανολόγο που δεν έχεις καμία σχέση.
Εμεις οι υδραυλικοί κάνουμε το ίδιο που μπορεί κάποιος να πει ότι έχουμε κάποια σχέση.
Για σκέψου αυτό που σου λέω και αναρωτήσου...
Τι είναι αυτό που έχει κάνει την Ελλάδα να είναι η πιο ενεργοβόρα χώρα της Ευρώπης με το πιο ήπιο κλίμα της Ευρώπης;

Η απάντηση είναι.
Η έλλειψη ειδικευμένης τίμιας μελέτης και το ελα μωρέ....

Και όλα αυτά στα λέω γιατί είναι λάθος να περνάει στον κόσμο έτσι απλοϊκά ότι ένας γαμημένος απλός ξυλολέβητας (που λες και εσύ) είναι μια απλή γαμημένη δουλειά.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29680 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Valsam, κοντρα δεν υπαρχει με κανεναν, εγω προσωπικα θελω να εμπλουτισω τις οποιες γνωσεις εχω και να μαθω καινουρια πραγματα, καινουριες αποψεις και εναλλακτικες, αν μπορω και να βοηθησω καπου, ακομα καλυτερα.


Γρηγορη, το τελευταιο λεβητοστασιο, ποσοι πελατες το πληρωνουν? :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29681 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Γρηγορη, το τελευταιο λεβητοστασιο, ποσοι πελατες το πληρωνουν?


Λίγοι...
Αλλά για να είμαι τίμιος το λεβητοστασιο είναι η μόστρα...
Η μηχανολογική μελέτη του μηχανολόγου είναι η ουσία της εξοικονόμησης.
Για αυτό επιμένω να λέω στους υδραυλικούς...Βρείτε έναν καλό μηχανολόγο και πάρτε τον παραμασχαλα.
Επιβάλετε τον στους πελάτες σας.

Τις φωτογραφίες θα τις αφαιρέσω...
Δεν θέλω να υπάρχουν πάνω στο φόρουμ.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29683 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Eχω κουραστει αφανταστα εδω και 2 βδομαδες(και φανταστειτε οτι ακομη δεν ξεκινησαν τα κρυα να ξεκινησει και το χαμαλικη)με το να κανουμε την εγκατασταση,ο υδραυλικος μου εχει βγαλει την πιστη,μια ωρα δουλευει και τσουπ χτυπαει το τηλ. και εξαφανιζολ(εδω χτυπαει το δικο μου που ειμαι ασχετος 2-3 φορες την ημερα απο τον γνωστο του γνωστου και με ρωτανε τι πως και ποσσο να βαλω για να ζεσταθουν τα παιδακια μου) ,παει αλλου και ξαναγυρναει μετα απο 4-5 ωρες(μερεμετια ,τετοια εποχη καιγομαστε),πηγα στον Δημακη πανω απο 5 φορες για υλικα και εκει εχει ουρα λες και εχει το carefour 90% εκπτωση σε ολα τα τρωφιμα,σε συζητηση που ειχα χθες με τον υπευθηνο μου ειπε οτι φετος με περισυ μπορει να ειμαστε και 200% πανω σε τζιρο!
Μακαρι να δουλεψει το burnitaki καλα και οικονομικα γιατι φετος προβλεπετε να εχω πολλους επισκεπτες!!!!!!, παλια επρεπε να εχεις καλο αυτοκινητο και φραγκα στην τσεπη, και λαλακας να ησουν παρεα κουτσα στραβα εβρισκες,ε λοιπον φετος με ζεστο σπιτι και αφθονο αλκοολ(φθηνο εκ'εξωτερικου) και o ultra super grand λαλακας να εισαι και να τους βριζεις τους επισκεπτες δεν θα το κουνανε ρουπι,ο ορος Αρμενικη βιζιτα θα παρει αλλες διαστασεις φετος!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ