Ελληνική σόμπα pellet - Ελληνικός λέβητας

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20130 από gio232
για την τιμη που λες το νουμερο που εγραψα ειναι ενδεικτικο και δεν ξερω τι θα γινει στο μελλον,αλλα οσο πιο πολυ στρεφονται σε αυτη την ενεργεια και οσο οι τιμες του πετρελαιου παιρνουν την ανηφορα το πιθανοτερο ειναι οι τιμες να παρουν την ανηφορα,αρα εαν μπορεις εσυ καθε χρονο να καις οτι σε συμφερει και αυτο που θα μπορεις να βρισκεις να στην αγορα βασικο και αυτο η διαθεσιμοτητα σε καθε υλικο.
π.χ. ο χειμωνας που ερχεται στην περιοχη μου εχει υπερπαραγωγη ελιας και το πυρηνοξηλο θα ειναι αφθονο και φθηνο,αυτος που περασε ηταν χαλια και ειχαμε ελλειψεις.
εγω εχω τη δυνατοτητα να αγορασω πελλετ ή οποιδηποτε υλικο τετοιο βρω διαθεσιμο και σε καλη τιμη ή ακομα στην τελικη να το δουλεψω σαν απλο ξυλολεβητα.αρα εχω περισσοτερες πιθανοτητες να ζεσταθω οικονομικοτερα.
οσο για την αποδοτικοτητα που λες οταν θα αλλαξω υλικο καυσης θα πρεπει να ρυθμισω τον ηλεκτρονικο πινακα για την τροφοδοσια μιγματος και αερα.απο εκει και μετα η αποδοτικοτητα ειναι ακριβως η ιδια.
απο εκει και περα δεν ειμαι απολυτως ο καθενας για να επιλεξει το μηχανημα που ταιριαζει στο χωρο του πρεπει να βαλει κατω αρκετες παραμετρους.
Οσο για να ζεσταθεις μονο με ξυλολεβητα σε θελει θερμαστη και ενα δασος το χρονο αν μπορεις και τα δυο συγχαρητηρια εγω ξερω αρκετους που ζεσταινονται σχεδον δωρεαν αλλα πρεπει να δουλεψεις το καλοκαιρι οχι αστεια για να εχεις το χειμωνα ξερα ξυλα αν βαλεις χλωρα την πατησες δεν ειναι τζακι το κολλωδες ζουμι απο το ξυλο σου κανει ενα καυστηρα αγνωριστο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20698 από jnet

kzk843 έγραψε:
Και εδώ είναι το φυλλάδιο του λέβητα που πήρα.


Κανε μας μια παρουσίαση με φωτογραφίες από την εγκατάσταση γιατί όντως φαίνεται καλός. Πόσο τον έκαψες πέρσι?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21361 από kzk843
Δεν πήρα τον λέβητα,το φυλλάδια εννοούσα ότι πήρα και απλά το ανέβασα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21441 από georgebest
Μήπως ξέρει κανείς ποιος είναι αντιπρόσωπος στις Σέρρες για τον pelletech??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21445 από ΕΛΕΝΗPAPA
pelletech στις Σέρρες αντιπροσωπεύει ο ΚΑ-ΖΑ.Τον θεωρείς καλό;μήπως έχεις ακούσει για τον mbz quarzo tek;είμαι στο ψάξιμο και είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους δυο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21447 από georgebest

ΕΛΕΝΗPAPA έγραψε: pelletech στις Σέρρες αντιπροσωπεύει ο ΚΑ-ΖΑ.Τον θεωρείς καλό;μήπως έχεις ακούσει για τον mbz quarzo tek;είμαι στο ψάξιμο και είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους δυο.


Δεν ξέρω . Κι εγώ απόεδώ μέσα τον άκουσα. Πέρυσι που είχα πάει στο ΚΑΖΑ είχα πάρει προσφορά για εναν radjator πέλλετ-ξύλου σέρβικο τον οποίο τον έχει στο σπίτι του το αφεντικό του ΚΑΖΑ και ήταν ευχαριστημένος. Δεν σου ειπε γι'αυτόν????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ