Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65113 από dhmv2001
Απαντήθηκε από dhmv2001 στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Καλησπέρα φίλοι μου εχω και εγώ τον ιδιο λεβητα σε 25kw και απο φετος καιω πυρινοξυλο, μηπως θυμαται καποιος να μου πει πως ανεβαζω την αποδοση του γιατι δουλευει απο 45% - 60% και αν και ειμαι ευχαριστημενος κανει λιγη πιο πολλη ωρα να ζεστανει σε σχεση με το pellet και θα ηθελα να τον παω στο 80%.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dhmv2001.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65122 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

dhmv2001 έγραψε: Καλησπέρα φίλοι μου εχω και εγώ τον ιδιο λεβητα σε 25kw και απο φετος καιω πυρινοξυλο, μηπως θυμαται καποιος να μου πει πως ανεβαζω την αποδοση του γιατι δουλευει απο 45% - 60% και αν και ειμαι ευχαριστημενος κανει λιγη πιο πολλη ωρα να ζεστανει σε σχεση με το pellet και θα ηθελα να τον παω στο 80%.


πρεπει να πας στο service mode και να δειλωσεις να δουλευει στο επιθυμητο minimum % που θελεις. εισαι σιγουρος για το πυρηνοξυλο; προσωπικα θα σου ελεγα να το αποφυγεις. εχω κακη εμπειρια.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65262 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

kakos έγραψε:

bigfish έγραψε: ακομα περιμενω το μανιουαλ στα ελληνικα. παρακαλω εαν σας ειναι ευκολο!!!! :dry:
το email μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


ΟΚ


Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους
kakos μηπως μπορείς να το στείλεις το manual στα ελληνικά και σε εμένα Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65579 από dhmv2001
Απαντήθηκε από dhmv2001 στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

kakos έγραψε:

dhmv2001 έγραψε: Καλησπέρα φίλοι μου εχω και εγώ τον ιδιο λεβητα σε 25kw και απο φετος καιω πυρινοξυλο, μηπως θυμαται καποιος να μου πει πως ανεβαζω την αποδοση του γιατι δουλευει απο 45% - 60% και αν και ειμαι ευχαριστημενος κανει λιγη πιο πολλη ωρα να ζεστανει σε σχεση με το pellet και θα ηθελα να τον παω στο 80%.


πρεπει να πας στο service mode και να δειλωσεις να δουλευει στο επιθυμητο minimum % που θελεις. εισαι σιγουρος για το πυρηνοξυλο; προσωπικα θα σου ελεγα να το αποφυγεις. εχω κακη εμπειρια.


Φίλε kakos ευχαριστω πολυ για την απαντηση τον δουλευω εδω και περιπου ενα μηνα με πυρηνοξυλο
και το μονο προβλημα ειναι οτι θελει περιπου καθε δυο μερες αδειασμα η σταχτη με το pellet οταν
επεφτε σε αναμονη εφτιαχνε απο πανω μια κρουστα και αν δεν το ανακατευα δουλευε μονο με τη φλογα στη μεση του πιατου και ετρωγε υλικο χωρις να ζεσταινει.Τωρα τουλαχιστον δουλευει μερα νυχτα στους 21C και ας καταναλωσει λιγο παρα πανω δεν με νοιαζει σε σχεση με την τιμη του pellet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65617 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

dhmv2001 έγραψε:

kakos έγραψε:

dhmv2001 έγραψε: Καλησπέρα φίλοι μου εχω και εγώ τον ιδιο λεβητα σε 25kw και απο φετος καιω πυρινοξυλο, μηπως θυμαται καποιος να μου πει πως ανεβαζω την αποδοση του γιατι δουλευει απο 45% - 60% και αν και ειμαι ευχαριστημενος κανει λιγη πιο πολλη ωρα να ζεστανει σε σχεση με το pellet και θα ηθελα να τον παω στο 80%.


πρεπει να πας στο service mode και να δειλωσεις να δουλευει στο επιθυμητο minimum % που θελεις. εισαι σιγουρος για το πυρηνοξυλο; προσωπικα θα σου ελεγα να το αποφυγεις. εχω κακη εμπειρια.


Φίλε kakos ευχαριστω πολυ για την απαντηση τον δουλευω εδω και περιπου ενα μηνα με πυρηνοξυλο
και το μονο προβλημα ειναι οτι θελει περιπου καθε δυο μερες αδειασμα η σταχτη με το pellet οταν
επεφτε σε αναμονη εφτιαχνε απο πανω μια κρουστα και αν δεν το ανακατευα δουλευε μονο με τη φλογα στη μεση του πιατου και ετρωγε υλικο χωρις να ζεσταινει.Τωρα τουλαχιστον δουλευει μερα νυχτα στους 21C και ας καταναλωσει λιγο παρα πανω δεν με νοιαζει σε σχεση με την τιμη του pellet.


Θα τα ξαναπούμε στο τέλος της σαιζόν. Προς το παρών καλό χειμώνα.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65639 από clhorus
Απαντήθηκε από clhorus στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

dhmv2001 έγραψε:

kakos έγραψε:

dhmv2001 έγραψε: Καλησπέρα φίλοι μου εχω και εγώ τον ιδιο λεβητα σε 25kw και απο φετος καιω πυρινοξυλο, μηπως θυμαται καποιος να μου πει πως ανεβαζω την αποδοση του γιατι δουλευει απο 45% - 60% και αν και ειμαι ευχαριστημενος κανει λιγη πιο πολλη ωρα να ζεστανει σε σχεση με το pellet και θα ηθελα να τον παω στο 80%.


πρεπει να πας στο service mode και να δειλωσεις να δουλευει στο επιθυμητο minimum % που θελεις. εισαι σιγουρος για το πυρηνοξυλο; προσωπικα θα σου ελεγα να το αποφυγεις. εχω κακη εμπειρια.


Φίλε kakos ευχαριστω πολυ για την απαντηση τον δουλευω εδω και περιπου ενα μηνα με πυρηνοξυλο
και το μονο προβλημα ειναι οτι θελει περιπου καθε δυο μερες αδειασμα η σταχτη με το pellet οταν
επεφτε σε αναμονη εφτιαχνε απο πανω μια κρουστα και αν δεν το ανακατευα δουλευε μονο με τη φλογα στη μεση του πιατου και ετρωγε υλικο χωρις να ζεσταινει.Τωρα τουλαχιστον δουλευει μερα νυχτα στους 21C και ας καταναλωσει λιγο παρα πανω δεν με νοιαζει σε σχεση με την τιμη του pellet.


Αυτή την κρούστα που λες δεν την έχω δει ποτέ μου με πέλλετ. Τι μάρκα πέλλετ έκαιγες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.185 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ