Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64339 από panpeletak
Απαντήθηκε από panpeletak στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Για τον καθαρισμό του λάμδα χρειάζεται μόνο να κλείσω το λέβητα στην κατάσταση off ή να το αποσυνδέσω απο το ρεύμα? Κάθε πότε το καθαρίζεται εσείς?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64354 από clhorus
Απαντήθηκε από clhorus στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

panpeletak έγραψε: Για τον καθαρισμό του λάμδα χρειάζεται μόνο να κλείσω το λέβητα στην κατάσταση off ή να το αποσυνδέσω απο το ρεύμα? Κάθε πότε το καθαρίζεται εσείς?


Εγώ τον καθαρίζω με το μηχάνημα αναμμένο. Θα είναι όμως ζεστός λόγω της θερμοκρασίας της καμινάδας. Άρα φόρα γάντια. Αν τον φυσήξεις δυνατά 2-3 φορές καθαρίζει. Το manual λέει ότι θέλει καθάρισμα κάθε 100 ώρες. Χοντρικά 1 φορά την εβδομάδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64414 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

clhorus έγραψε: ................

Με ενδιαφέρει πολύ να δοκιμάσω την πρότασή σου. Λοιπόν, εσύ έχεις βάλει το S-by still στα 5 λεπτά και το antiblock πόσο ακριβώς το έχεις ρυθμίσει;

Αλλά αν θυμάμαι καλά κι εσύ έχεις αναρτήσει φωτογραφίες που σου πιάνει καρβουνιά. Θυμίζω ότι τώρα η κατανάλωσή μου είναι 75 κιλά την ημέρα.

Πες μου όμως αυτές τις 2 ρυθμίσεις για να τις δοκιμάσω. Εσύ δηλαδή ταΐζεις πιο πολύ από εμένα όταν είσαι στην αναμονή. Έτσι δεν είναι;

Α! Και κάτι άλλο. Νομίζω πως όσο περνάει η ώρα που είναι το μηχάνημα στην αναμονή, γίνονται πιο αραιά τα ταΐσματα, ανεξάρτητα από αυτή τη ρύθμιση. Έχεις γνώμη για αυτό;


Το Antiblock το έχω στα 20.

Εάν καίει 75 κιλά την ημέρα σημαίνει απλά ότι τα διαστήματα αναμονής είναι πολύ λιγότερα απο τον δικό μου. Συνεπώς θα πρέπει να σου κάνει ποιο αραιά καρβουνια απο τον δικό μου. Μην ξεχνάς ότι η καρβουνιά δημιουργείται απο κακή καύση (δηλαδή στα ενδιάμεσα διαλύματα ). Καθαρίζω κάθε 2 εβδομάδες (αυτό που είδες στην εικόνα) περίπου 1 εκατοστό.

Εγώ ταΐζω ποιο λίγο από εσένα σε ποιο μικρά χρονικά διαστήματα (δηλαδή σωστά ανέφερες περισσότερη ποσότητα αν τα διαστήματα αναμονής είναι μεγάλα).

Σχετικά με τον χρόνο αναμονής δεν το έχω προσέξει αν αραιώνει όσο παιρνά η ώρα. Θα το τσεκάρω την επόμενη φορά.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64793 από bigfish
Απαντήθηκε από bigfish στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
ακομα περιμενω το μανιουαλ στα ελληνικα. παρακαλω εαν σας ειναι ευκολο!!!! :dry:
το email μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by bigfish.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64980 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

bigfish έγραψε: ακομα περιμενω το μανιουαλ στα ελληνικα. παρακαλω εαν σας ειναι ευκολο!!!! :dry:
το email μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


ΟΚ

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bigfish

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65108 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
καλησπέρα και χρόνια πολλά και απο έμενα εχω μέρες να μπω λόγο δουλειάς διαβάζω όσα λέτε και βλέπω ότι είμαστε πλέον πολλοί
εκείνο που εγώ θα προσθέσω είναι το εξής ότι όλα ξεκινάνε απο το υλικό που καίμε εγώ με της ίδιες ρυθμίσεις και διαφορετικά υλικά bioenergy poin,piotherm ,golden naggets ,felix και τέλος πλέον ΚΕΧΙΔΗΣ gotta pellets αυτά που είδα είναι τα εξής με το πρώτο αρκετή στάχτη καλή απόδοση λίγο ελάχιστο κλινγκερ αρκετή μάκα-καρβουνια στον σωλήνα τα ίδια και χειρότερα με το δεύτερο biotherm και το felix πάνω κάτω τα ίδια με το biotherm στη συνεχεία golden σχεδόν καθόλου στάχτη καθαρό το πιάτο και ο σωλήνας καθόλου σχεδόν μάκα-καρβουνια καλή απόδοση τέλος ΚΕΧΙΔΗΣ πολύ καλή καύση καθόλου κλεινγκερ σχεδόν καθόλου μάκα-καρβουνια στον σωλήνα πολύ καλή απόδοση

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ