Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59259 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
ο φαζι λοτζικ καιει ξυλα.Επισης μπορει να καψει ταυτοχρονα πελλετ - ξυλο βαζοντας την σχαρα και ριχνοντας τα ξυλα απο πανω,θα το δειτε στο παρακατω βιντεο.Δεν προτεινεται ομως για καυση ξυλων γιατι



1.εχει την πορτα ακριβως πανω απο τον θαλαμο,οποτε καθε φορα που βαζεις ξυλα,θες μπανιο
2.εχει μικρο θαλαμο καυσης σε σχεση με ενα ξυλολεβητα

ο λεβητας ειναι πιστευω ο καλυτερος για πελλετ στην κατηγορια των χρηματων του,εχει απιστευτες δυνατοτητες.

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dr.panosv.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59351 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Α καίει και ξύλα!

Καφέ κάνει; Μόνο αυτό έμεινε νομίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59403 από bigfish
Απαντήθηκε από bigfish στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Για τον Fuzzy Logic μιλώ συγγνώμη εάν είμαι σε λάθος τοπικ παρακαλώ διαρθρώστε με είμαι πρωτάρης σε αυτά .
Φιλέ dr.panosv το είδα και εγώ το σχετικό video απλά ρωτώ κάποιον από εσάς εδώ εάν το έχουν δοκιμάσει να κάψουν ξύλα για να μου πουν την γνώμη τους από πρώτο χέρι .
Όταν ρώτησα των αντιπρόσωπο μου είπε ότι θα πρέπει να προσθέσω κάποια πράγματα στον λέβητα για να είναι λειτουργικός όταν καίω ξύλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59412 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

bigfish έγραψε: Ευχαριστώ για την απάντηση
Όντως στα τεχνικά χαρακτηριστικά του FUZZY LOGIC 25KW το αναφέρει οτι καεί και ξύλα αλλά όταν πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπεία για να μου το επιβεβαιώσει δεν μου έδωσαν μια ξεκάθαρη απάντηση …
Έχω μπερδευτεί μιας και με ενδιαφέρει αυτός ο λέβητας γιατί έχει καλά τεχνικά χαρακτηρίστηκα.
Και σε σχετικά καλεί τιμή .
Για να ξεκαθαρίσω ο λέβητας με ενδιαφέρει να καίει ξύλα, πυρινοξηλο και τελευταία στην ανάγκη εάν δεν έχω αυτά να καίω πέλλετ.


Φίλε τότε λυπάμαι που σου το λέω άλλα δεν κάνει αυτός ο λέβητας για αυτό που ζητάς. Ή τουλάχιστον για να το θέσω διαφορετικά, υπάρχουν άλλοι ποιο φτηνοί που το κάνουν καλύτερα και που μετά απο 3-4 χρόνια τους πετάς και έχεις κάνει και απόσβεση (με τα καλά και τα κακά). Ο λέβητας αυτός είναι ένας φοβερά οικονομικός λέβητας παντός τύπου και ποιότητας πέλλετ ή σιτηρά με πέλλετ ή γαιάνθρακα και στην χειρότερη αν ξεμείνεις απο αυτά μπορείς να κάψεις και ξύλο. Θα σου κρατήσει αρκετά χρόνια αν καίς αυτά που η κατασκευάστρια εταιρία προτείνει. Πάντως το πυρηνόξυλο δεν ενδείκνυται για αυτόν τον λέβητα θα τον καταστρέψεις σου μιλάω εκ πείρας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59419 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

dr.panosv έγραψε: ο φαζι λοτζικ καιει ξυλα.Επισης μπορει να καψει ταυτοχρονα πελλετ - ξυλο βαζοντας την σχαρα και ριχνοντας τα ξυλα απο πανω,θα το δειτε στο παρακατω βιντεο.Δεν προτεινεται ομως για καυση ξυλων γιατι



1.εχει την πορτα ακριβως πανω απο τον θαλαμο,οποτε καθε φορα που βαζεις ξυλα,θες μπανιο
2.εχει μικρο θαλαμο καυσης σε σχεση με ενα ξυλολεβητα

ο λεβητας ειναι πιστευω ο καλυτερος για πελλετ στην κατηγορια των χρηματων του,εχει απιστευτες δυνατοτητες.


Φίλε dr.panosv ο fuzzy logic δεν μπορεί να κάψει όπως δείχνει το πρώτο video το οποίο το είχα δει και εγώ, αλλά η πραγματικότητα διαφέρει. Ίσως να αναφέρεται σε κάποιο άλλο μοντέλο παλαιότερο, πάντως σε αυτόν που έχουμε εμείς ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ. Το ότι έχει πόρτα απο επάνω δεν πειράζει ιδιαιτέρα διότι όταν ανεφοδιάζεις τον λέβητα με ξύλα ο λέβητας είναι σε κατάσταση standby που σημαίνει ότι η φωτιά έχει πέσει και τα βεντιλατερ είναι κλειστά. Εξάλλου η καύση είναι ελεγχόμενη μέσα στον λέβητα. Οσο για την χωρητικότητα του θαλάμου καύσης....είπαμε ο λέβητας είναι για πέλλετ και όχι για ξύλα. Καίει όμως και ξύλα.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59463 από bigfish
Απαντήθηκε από bigfish στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Ευχαριστώ kakos για την απάντηση (με απογοήτευσες :( :( :( )
Όταν λες ότι υπάρχουν άλλοι λέβητες ποιο φθηνή
Δηλαδή ανάφερε μου μερικούς;
Πάντως για εναλλακτική επιλογη είχα τον μιλε π35 για αυτόν τι γνώμη έχεις;
ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ