HP60 by Atlas

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72862 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP60 by Atlas

dimlyk έγραψε: κατσε βρε stoikon τωρα ...μακαρι ναχαμε την δυναμη να επηρεαζαμε τις τιμες και θαβλεπες
απο κει και περα ο καθενας ας ψαχτει κι ας μην αγοραζει το "φτηνο" με 6,99 ευρω το τσουβαλι και μαλιστα σε προσφορα :P


Εγώ λέω ότι πρέπει να βοηθάμε τον κόσμο στο να μάθει να καίει το πέλλετ που έχει αγοράσει και όχι να τον προωθούμε στα ακριβά πέλλετ χάριν ευκολίας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72863 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα HP60 by Atlas
οκ.. ας αντικαταστησω τη λεξη golden με "οποιοδηποτε" αλλο επωνημο πχ BIOENERGY

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72870 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP60 by Atlas

Fokion έγραψε: οκ.. ας αντικαταστησω τη λεξη golden με "οποιοδηποτε" αλλο επωνημο πχ BIOENERGY


Να τον βοηθήσεις να μάθει την σόμπα του για να έχει περισσότερες επιλογές, να μπορεί να κάψει το ακριβό αλλά και το φτηνό ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72872 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα HP60 by Atlas

stoikon έγραψε:

dimlyk έγραψε: κατσε βρε stoikon τωρα ...μακαρι ναχαμε την δυναμη να επηρεαζαμε τις τιμες και θαβλεπες
απο κει και περα ο καθενας ας ψαχτει κι ας μην αγοραζει το "φτηνο" με 6,99 ευρω το τσουβαλι και μαλιστα σε προσφορα :P


Εγώ λέω ότι πρέπει να βοηθάμε τον κόσμο στο να μάθει να καίει το πέλλετ που έχει αγοράσει και όχι να τον προωθούμε στα ακριβά πέλλετ χάριν ευκολίας.


δεν διαφωνω σ αυτο ... ομως και προσωπικα το αντιμετωπιζω λιγο διαφορετικα (χωρις να σημαινει οτι ειμαι και ο πιο σωστος) ολοι τωρα μαθαινουμε .
δηλ...δοκιμαζοντας διαφορα προσπαθω να δω πιο ταιριαζει καλυτερα στις ρυθμισεις μου και με βαση αυτο (που μπορει ναναι και το χειροτερο πελλετ) και μαθαινοντας σιγα σιογα την σομπα μου αρχιζω και πειραματιζομαι και στα υπολοιπα

εκεινο που εγω διαφωνω ειναι στο να πεταμε εδω μεσα ευρεως ρυθμισεις σε απολυτα νουμερα
και ο λογος ειναι οτι καμμια σομπα δεν θα πετυχει ιδια αποδοση με καποια αλλη (με τις ιδιες ρυθμισεις) λογω διαφορετικης εγκαταστασης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72874 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα HP60 by Atlas
Αγαπητέ μου Stoikon με όλο το σεβασμό και την εκτίμηση εγώ πρότεινα τη λύση που μου είπαν απ του κ. Μοσχάλη γι αυτό το πρόβλημα. Εσύ μπορεί να επεσες σε καλή παρτίδα και να λύθηκε το θέμα με τον αέρα αλλά εγώ δεν είδα διαφορά όταν το δοκίμασα. Ακόμα και στα τεστ που έκανε το καλοκαίρι ο ίδιος είχε κλινγκερ σε κάποια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72876 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP60 by Atlas

dimlyk έγραψε:

stoikon έγραψε:

dimlyk έγραψε: κατσε βρε stoikon τωρα ...μακαρι ναχαμε την δυναμη να επηρεαζαμε τις τιμες και θαβλεπες
απο κει και περα ο καθενας ας ψαχτει κι ας μην αγοραζει το "φτηνο" με 6,99 ευρω το τσουβαλι και μαλιστα σε προσφορα :P


Εγώ λέω ότι πρέπει να βοηθάμε τον κόσμο στο να μάθει να καίει το πέλλετ που έχει αγοράσει και όχι να τον προωθούμε στα ακριβά πέλλετ χάριν ευκολίας.


δεν διαφωνω σ αυτο ... ομως και προσωπικα το αντιμετωπιζω λιγο διαφορετικα (χωρις να σημαινει οτι ειμαι και ο πιο σωστος) ολοι τωρα μαθαινουμε .
δηλ...δοκιμαζοντας διαφορα προσπαθω να δω πιο ταιριαζει καλυτερα στις ρυθμισεις μου και με βαση αυτο (που μπορει ναναι και το χειροτερο πελλετ) και μαθαινοντας σιγα σιογα την σομπα μου αρχιζω και πειραματιζομαι και στα υπολοιπα

εκεινο που εγω διαφωνω ειναι στο να πεταμε εδω μεσα ευρεως ρυθμισεις σε απολυτα νουμερα
και ο λογος ειναι οτι καμμια σομπα δεν θα πετυχει ιδια αποδοση με καποια αλλη (με τις ιδιες ρυθμισεις) λογω διαφορετικης εγκαταστασης


Αυτό ακριβός εννοώ. Να δείξεις που βρίσκετε η κάθε ρύθμιση και τη ρυθμίζει. Γενικά βοήθεια θέλει ο άλλος. Το να πάρει ένα ακριβό πέλλετ για καλύτερη το καύση ξέρει. Με το σκεφτικό αυτό όλοι θα είχαμε Μερσεντές και Πόρσε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ