Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96722 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τιμές ξύλου

tas έγραψε: Και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις, ξύλα με 100 ευρώ στην περιοχή του Λαγκαδά. Αντε και σε διψήφια...


Πέρασα από εκεί για να δω τι παίζει. Το υγρασιόμετρο έδειξε από 30 μέχρι 40%. Σε υποθετική ερώτηση, για το τι θα άλλαζε στην τιμή σε περίπτωση παραγγελίας 60-70 τόνων για περιοχή Λαγκαδά και δυτικής Θεσσαλονίκης, είπε ότι κατεβαίνει στα 90 ευρώ/τόνο.

Σταμάτησα σε άλλον έναν, που είχε παλέτες και big bags. Τα ξύλα ήταν για φίλημα. Δεν είχαν πάνω από 15-16%. Τιμή; Μόνο 75 το κυβικό.
Ξεφόρτωνε εκείνη την ώρα και μια νταλίκα από Βουλγαρία κι από εκείνα είπε ότι μπορούσε να πουλήσει και με τον τόνο. Φυσικά δεν έκανα τον κόπο να μετρήσω υγρασία...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96787 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδες αλλη μια προσφορα παιζει να παρω η οποια εκτιμω οτι θα ειναι καπως καλυτερη και μετα παμε για παραγγελια.

Βλεπετε οτι οτι σας λεω ειναι ψαγμενο.Οι τιμες δεν προκειται να πεσουν.Οποτε οταν βρισκεται φτηνα ξυλα τα χτυπατε στο φτερο.
εκτιμηση ειναι οτι οι εμποροι θα ριξουν για λιφο τις τιμες για μαιο και ιουνιο γιατι θελουν ρευστο για να στοκαρουν για την επομενη χρονια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96792 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Τιμές ξύλου
υπαρχει εταιρεια στη θεσσαλονικη που νοικιαζει κλαρκ ειναι στον περιφεριακο και κοντα στο σπιτι μου
για μια μερα 40 ε τα μεταφορικα και αλλα 40ε το κλαρκ

εγω ειμαι χειριστης αν καποιος το σκεφτεται για φορτηγο με ξυλα προσφερομαι να βοηθησω

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96801 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Τιμές ξύλου
Χρήσιμη ή άχρηστη πληροφορία ας την αξιοποιήσει ο καθένας όπως νομίζει.

Σημερινή συνομιλία με μεροκαματιάρη βούλγαρο.
Μιλούσαμε για την σεζόν που πέρασε
"τα ξύλα τα κομέννα για τζάκι τα πήρα 85 λέβα το κυβικό. 45 ευρώ δλδ. Πήρα 7 κυβικά. Πιο φτηνά δε βρήκα. Φεύγουν πολλά Ελλάδα. Ετσι οι τιμές ανέβηκαν. 60 λέβα πήρα λίγα άκοπα στο 1 μέτρο. Και έφαγα μία μέρα με το μηχανάκι να τα κόβω. Πολύ πετρέλαιο. Πιο παλιά ήταν πολύ φτηνότερα. Τώρα τα ακρίβεναν. Εγώ ευτυχώς είχα λίγα λεφτα στην άκρη και πήρα, έστω και ακριβά. Τα παιδιά μου δεν είχαν. Δεν πήραν. Τους έφαγε το κρύο"


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96810 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Παιδες αλλη μια προσφορα παιζει να παρω η οποια εκτιμω οτι θα ειναι καπως καλυτερη και μετα παμε για παραγγελια.

Βλεπετε οτι οτι σας λεω ειναι ψαγμενο.Οι τιμες δεν προκειται να πεσουν.Οποτε οταν βρισκεται φτηνα ξυλα τα χτυπατε στο φτερο.
εκτιμηση ειναι οτι οι εμποροι θα ριξουν για λιφο τις τιμες για μαιο και ιουνιο γιατι θελουν ρευστο για να στοκαρουν για την επομενη χρονια.

Δημητρη Μαιο ειπες τι σε επιασε και λες παμε για παραγγελια με το που μπηκε ο Απριλιος?(μας γ@μησες με λιγα λογια,ηρθε Δεη με χαρατσι,ηρθε καρτα με τελευταια δοση τελων κυκλοφοριας 220 ευρα,ηρθε νερο και εξοφλιση Αγγλικα 300,ο μηνας των παθων ειναι ο Απριλιος,κατσε λιγο να στανιαρουμε!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96811 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

μανολης έγραψε: υπαρχει εταιρεια στη θεσσαλονικη που νοικιαζει κλαρκ ειναι στον περιφεριακο και κοντα στο σπιτι μου
για μια μερα 40 ε τα μεταφορικα και αλλα 40ε το κλαρκ

εγω ειμαι χειριστης αν καποιος το σκεφτεται για φορτηγο με ξυλα προσφερομαι να βοηθησω

Σε ποιο υψος φιλε στον περιφεριακο ειναι το μαγαζι που νοικιαζει το κλαρκ?
Επισης ανεβαινει το κλαρκ φορτωμενο μια μικρη ραμπιτσα που εχω για το παρκινγκ(δηλ το δοντι μεταξυ ασφαλτου και πεζοδρομιου που κανει)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ