Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90668 από velanas
Απαντήθηκε από velanas στο θέμα Τιμές ξύλου
παιδιά εγώ δεν πουλάω αλλοι πουλάνε απλός σας λέω τι τρέχει εδω.αμα παρεις θα παρεις μια νταλίκα τα μεταφορικά είναι πιο ακριβά από τα ξυλα.δεν συμφέρει αλλιώς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90701 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου
Σημερα μιλουσα με φιλο κολητο που εχει κουμπαρο υλοτομο(60-70 χ.λ.μ απο Θεσν/ικη) και του ειπα οτι του χρονου σκεφτομαι να παρω απο Βουλγαρια και τον ρωτησα ποσο τα δινει στον εμπορα ο κουμπαρος του και μου απαντησε 60 ευρω ακοπα,αν θες του λεω να σου δωσει για του χρονου γιατι τα μεταφορικα θα ειναι λιγοτερα απ'οτι να τα φερεις απο Βουλγαρια μου ειπε,και καλα πως θα τα κοψω τον ρωτησα και μου ειπε οτι ερχονται στο σπιτι και στα κοβουν με κορδεκλα καποιοι αλλοι και χρεωνουν 5 ευρω τον τονο,ξερει κανεις αν παιζει αυτο σεναριο με κορδελα στο σπιτι η ακομη και σχιστηρας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90705 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τιμές ξύλου

valsam έγραψε: ... μου ειπε οτι ερχονται στο σπιτι και στα κοβουν με κορδεκλα καποιοι αλλοι και χρεωνουν 5 ευρω τον τονο,ξερει κανεις αν παιζει αυτο σεναριο με κορδελα στο σπιτι η ακομη και σχιστηρας?



Ισχύει, είχα κόψει (εκτός Θεσσαλονίκης). Κάποιοι χρεώνουν με την ώρα, οπότε καλό είναι να υπάρχουν 1-2 χέρια για να προχωράει η δουλειά πιο γρήγορα. Η τιμή που είπε για την κορδέλα είναι καλή...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90868 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές ξύλου
michanikos-online.gr/news.php?aID=6344

Λαθροϋλοτομία: κακούργημα η πρόκληση ζημιάς στο δάσος με το νέο ν/σ του ΥΠΕΚΑ

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90916 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου
Δεν καταλαβα ακριβος ποτε θεωρειτε κακουργημα η λαθροϋλοτομία,το αρθρο λεει μετατρέπονται σε κακούργημα τα αδικήματα εκείνα που προκαλούν στο δάσος ζημία που υπερβαίνει τα δέκα χιλιάδες (10.000) ευρώ. Επιπλέον προβλέπεται επιβολή διοικητικής κύρωσης προστίμου ανά μονάδα μέτρησης της παρανόμως υλοτομηθείσας ή μεταφερόμενης ξυλείας,πως υπολογιζετε η ζημια στο δασος αν υπερβαινει τα δέκα χιλιάδες (10.000) ευρώ,π.χ με το ποσο κοστιζει το κυβικο η ο τονος στον εμπορα?
Επισης λεει Με συγκεκριμένη διάταξη, το όριο, μέχρι του οποίου τα αδικήματα αυτά τιμωρούνται σε βαθμό πταίσματος, μειώνεται από τα εξακόσια (600) στα διακόσια (200) ευρώ, με την υπέρβαση του οποίου πλέον τιμωρούνται σε βαθμό πλημμελήματος,ποτε θεωρειτε πταισμα?
Γιατι αν οι 3-4 τονοι θεωρουνται πταισμα αυριο κιολας παω να κοψω 3-4 τονους και την επομενη βδομαδα και την μεθεπομενη ,μεχρι να με πιασουν θα εχω κανει καβαντζα για 5 χρονια και να με πιασουν 200 ευρω θα δωσω αντι για 600 που ηταν το προστιμο εκτος αν ειμαι γκαντεμης και με τσακοσουν απο την πρωτη φορα!

Και στο τελος λεει Σημαντική είναι η αλλαγή της υφιστάμενης νομοθεσίας που προβλέπεται στο σχέδιο νόμου, σύμφωνα με την οποία προβλέπεται η κατάσχεση όχι μόνο των μεταφορικών μέσων που χρησιμοποιήθηκαν κατά την παράνομη υλοτομία (και μεταφορά) αλλά, επιπλέον, τόσο της άδειας κυκλοφορίας όσο και του διπλώματος οδήγησης του οδηγού.
Το τελευταίο, σύμφωνα με τις προβλέψεις του νομοσχεδίου επιστρέφεται μετά την παρέλευση τριμήνου από την καταβολή του προστίμου.
Μονο το διπλομα σου επιστρεφουν μετα το περας του τριμηνου η και το αυτοκινητο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94130 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου
Mιας και πλησιαζει ο καιρος για την αγορα των ξυλων για τον επομενο χειμωνα και υπαρχει η περειπτωση αγορας με το κυβικο για δωστε κανα σαιτ η αν γνωριζει κανεις ποσο τελικα θα ειναι το βαρος ενας κυβικου οξιας οταν στεγνωσει στο 20%(οπως την εχουν στιβαγμενη σε παλλετεα δηλ. ,με τα κενα του και οχι το ειδικο βαρος του στεγνου συμπαγες ογκου του ξυλου!)η ενος κυβικου μεσε η γαυρου(εκαψα φετος και πιστευω οτι ηταν το καλυτερο!).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.321 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ