Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28223 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα Τιμές ξύλου
υπαρχει περιπτωση το ενεργειακο τζακι μου που καιει 6 κιλα την ωρα δηλαδη γυρω στα 110 κιλα την μερα να καιει μονο 30 κιλα ποιοτικη μπρικετα και να εχω την ιδια αποδοση???(την αναλογια μου την εδωσε ενας πωλιτης μπρικετας και μου φανηκε καπως παραλογο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28241 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
φιλε 110 κιλα την ημερα ειναι 110χ30=3300 το μηνα με 110 ευρω ο τονος 330 ευρω το μηνα.
Δυνατος παιχτης.Φιλε ουτε με μπριγκετα δεν σωζεσαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28248 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου

gousan έγραψε: υπαρχει περιπτωση το ενεργειακο τζακι μου που καιει 6 κιλα την ωρα δηλαδη γυρω στα 110 κιλα την μερα να καιει μονο 30 κιλα ποιοτικη μπρικετα και να εχω την ιδια αποδοση???(την αναλογια μου την εδωσε ενας πωλιτης μπρικετας και μου φανηκε καπως παραλογο.


Πρέπει να αντικαταστήσεις μάπα υγρό ξύλο με ποιοτική μπριγκέτα. Τότε ναι, θα κάψεις τα μισά σε μπριγκέτες. Αν μιλάμε όμως για ξύλο 20%, ούτε για αστείο δεν είναι η ίδια αναλογία, ούτε 1/3 λιγότερο δεν θα είναι σε μπριγκέτες.

Επίσης, αν το EVO συνεχίσει να καίει 6 κιλά, ακόμη και μετά την μετατροπή με το κορδόνι, τότε έρχεται η ώρα να σκεφτείτε αλλαγή εστίας, αν έχετε σκοπό να είναι το ξύλο κύριο καύσιμο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28254 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
τι EVO ειναι ρε παιδι μου διλιτρο και καιει τα αντερα του.Μαλλον το εχει το ονομα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28285 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδια.να σας πω, μιας και απο τις 8 το πρωι που το αναψα δοκιμαστικα, θα δειτε οταν ανεβασω τα βιντεο με ποσα λιγα ξυλα, ακομα το τιεμμε μου δειχνει 40 βαθμους, απο τους 70 που ανεβασα με εκεινα τα λιγα ξυλα.

Το Evo βελτιωθηκε, οχι οτι πεφτει εντελως η φλογα, αλλα βελτιωθηκε. Βλεπεις την διαφορα παιζοντας με τον αερα πλεον. Αν το φορτωνα μεχρι τωρα με ξυλα, ισως να βλεπαμε και την δευτερογενη να δουλευει, δεν ξερω.

Παντως βγηκα σε καποια φαση στο μπαλκονι για τσιγαρο και με ρωτησε ενας γειτονας, καλα μου λεει μπουμπουνισες τζακι με τετοια ζεστη? εισαι καλα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28290 από G.K.
Απαντήθηκε από G.K. στο θέμα Τιμές ξύλου
εχουν σαλταρει τελειως οι μ@@@@ς οι ξυλεμποροι. εδω στη Αθηνα σε λιγο θα το πανε 300 τον τονο και το κυβικο!! ειμαστε ομως πολυ μλκς λαος. καλα να παθουμε με τα μνημονια!!! οι Ελληναραδες εχουν αυξησει τις τιμες των ξυλων σχεδον 50-60% ενω οι βουλγαροι εχουν αφησει ακομη και τωρα Σεπτεβριο μηνα τις ιδιες τιμές.. τι αχρηστος λαος που ειμαστε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.168 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ