Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23347 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα Τιμές ξύλου
αν ειναι για 80 και 100 τ.μ. σπιτι να καψουμε 10 τονους ξυλα κλαψτα Χαραλαμπε...
Ο στοχος για το δικο μου σπιτι(75τμ) ειναι να βγει η σαιζον με 4 τοννους μαξιμουμ..
αλλιως δεν αξιζει τον κοπο η ταλαιπωρια του ξυλου.

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23348 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου
Αν έκαιγες ένα τόνο πετρέλαιο μέχρι τώρα και η εστία σου είναι στα 70%+ απόδοσης, τόσο θα κάψεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23363 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

jimopoulos έγραψε: αν ειναι για 80 και 100 τ.μ. σπιτι να καψουμε 10 τονους ξυλα κλαψτα Χαραλαμπε...
Ο στοχος για το δικο μου σπιτι(75τμ) ειναι να βγει η σαιζον με 4 τοννους μαξιμουμ..
αλλιως δεν αξιζει τον κοπο η ταλαιπωρια του ξυλου.

Αν ειναι εκει που εκαιγα 2,5 τονους πετρελαιο (3500 ευρω)να καψω 15 τονους ξυλα(1800 ευρω) παλι συμφερει σε σχεση με το πετρελαιο και επισης γιατι θα κανω αποσβεση τον χρηματων αγορας και εγκαταστασης του ξυλολεβητα και μπαφερ που αγορασα σε μολις μια σαιζον,αλλα δεν συμφερει σε συγκριση με αλλους τροπους θερμανσης γιατι οπως εχω γραψει σε αλλο θρεντ ο γειτονας μου με κλιματιστικα δεν χρειαζετε ουτε 1000 ευρω για να ζεσταθει(και πολυ ζεστη μαλιστα)για 6 μηνες (μεσα Οκτομβριου εως μεσα ΑΠΡΙΛΙΟΥ)και παν'απ'ολα εντελος ξεκουραστα,αλλα εχει να αποσβεσει κοντα στα 6 χιλιαρικα που εδωσε για τα κλιμα και θα κανει αποσβεση σε 2 χειμωνες και βαλε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23366 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: Κάρφωσέ το σε ένα ζωντανό δέντρο, να δεις αν σου δείξει 45-50% +...

Το καρφωσα σε πολλα δεντρα και σε ολα βγαζει ενα ΟL και οταν το ξεκαρφωνω βλεπω οτι πεφτει απο το 38-40%,δεν εχω το προσπεκτ γιατι ειναι ενος φιλου αλλα μαλον το OL σημαινει οτι χτυπαει οροφη- μαξιμουμ η υγρασια και δεν βγαζει ενδειξη, εσχισα και αλλα ξυλα και μαξ μου βγαζει 15% στο εσωτερικο,τα του μαιου σχεδον ολα οσα εκοψα μου βγαζουν 8% και ελαχιστα 10%,μηπως πρεπει να τα βγαλω απ'τον ηλιο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23370 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου
Γιατί σου παραπονέθηκαν? Άστα να ξεραθούν όσο πάει, ανεβάζουν θερμογόνο. Τα δικά μου τα πήρα με 15% και τώρα όλα είναι κάτω από 7%...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23374 από gatos20vt
Απαντήθηκε από gatos20vt στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: Γιατί σου παραπονέθηκαν? Άστα να ξεραθούν όσο πάει, ανεβάζουν θερμογόνο. Τα δικά μου τα πήρα με 15% και τώρα όλα είναι κάτω από 7%...


τι ξύλο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ