Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15385 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τιμές ξύλου
@ SIMAR

Στέλνεις ξύλα και στην Αθήνα;
Αν ναι τι μεταφορικά έχουν;
Αν θες στείλε μου e-mail

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15461 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: O Τσιλιφίκας από τα Λαγυνά δίνει παλέτα του τόνου στα 100€ για περιοχή Λαγυνών/Λητής και τριγύρω. Για παραπέρα λίγο παραπάνω για να βγουν τα πετρέλαια του φορτηγού, ανάλογα με την ποσότητα. Τα ξύλα που φένρει τώρα είναι αυτά που είπα πιό πριν, κατά κύριο λόγο μεσές με 19-20% υγρασία. Αργότερα είπε ότι θα αρχίσουν να έρχονται από άλλη πλαγιά και ίσως να έχουν παραπάνω υγρασία.


Έφτασε το πρώτο μισό του φορτίου και τελικά δεν ήταν από αυτά που μας είχε υποσχεθεί. Τελείως υγρά, θεόβαρα, ολόφρεσκα. Δυστυχώς ο γείτονας που τα παρέλαβε δεν είχε υγρασιόμετρο να μετρήσει και τα φορτώθηκε. Φυσικά και δεν θα πάρουμε άλλα, λόγω αθέτησης συμφωνίας. Τυχερός ήταν που δεν ήμουνα εγώ, θα τα ξαναφόρτωνε με τα χέρια και θα έφευγε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15463 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε:

Asteris έγραψε: O Τσιλιφίκας από τα Λαγυνά δίνει παλέτα του τόνου στα 100€ για περιοχή Λαγυνών/Λητής και τριγύρω. Για παραπέρα λίγο παραπάνω για να βγουν τα πετρέλαια του φορτηγού, ανάλογα με την ποσότητα. Τα ξύλα που φένρει τώρα είναι αυτά που είπα πιό πριν, κατά κύριο λόγο μεσές με 19-20% υγρασία. Αργότερα είπε ότι θα αρχίσουν να έρχονται από άλλη πλαγιά και ίσως να έχουν παραπάνω υγρασία.


Έφτασε το πρώτο μισό του φορτίου και τελικά δεν ήταν από αυτά που μας είχε υποσχεθεί. Τελείως υγρά, θεόβαρα, ολόφρεσκα. Δυστυχώς ο γείτονας που τα παρέλαβε δεν είχε υγρασιόμετρο να μετρήσει και τα φορτώθηκε. Φυσικά και δεν θα πάρουμε άλλα, λόγω αθέτησης συμφωνίας. Τυχερός ήταν που δεν ήμουνα εγώ, θα τα ξαναφόρτωνε με τα χέρια και θα έφευγε...




Με μπερδεψες ρε Αστερη...εσυ πηρες η δε πηρες;;...νομιζα οτι πηρες και ηταν ξερα οπως σου υποσχεθηκε.
Εγω οταν πηγα πριν μια βδομαδα μου ειπε οτι ναι μεν ειναι καλα, αλλα υποσχεθηκε υγρασια 30 με 40%
Θα παρω 4 η 5 τονους απο οποιον εχει τα περισσοτερο στεγνα...το ψαχνω ακομα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15464 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Τιμές ξύλου
Έχει βρει κάποιος οξιά σε παλέτες με κάτω από 100 ευρώ στην περιοχή της Θεσσαλονίκης;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15465 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου

χρηστος8 έγραψε:

Asteris έγραψε:

Asteris έγραψε: O Τσιλιφίκας από τα Λαγυνά δίνει παλέτα του τόνου στα 100€ για περιοχή Λαγυνών/Λητής και τριγύρω. Για παραπέρα λίγο παραπάνω για να βγουν τα πετρέλαια του φορτηγού, ανάλογα με την ποσότητα. Τα ξύλα που φένρει τώρα είναι αυτά που είπα πιό πριν, κατά κύριο λόγο μεσές με 19-20% υγρασία. Αργότερα είπε ότι θα αρχίσουν να έρχονται από άλλη πλαγιά και ίσως να έχουν παραπάνω υγρασία.


Έφτασε το πρώτο μισό του φορτίου και τελικά δεν ήταν από αυτά που μας είχε υποσχεθεί. Τελείως υγρά, θεόβαρα, ολόφρεσκα. Δυστυχώς ο γείτονας που τα παρέλαβε δεν είχε υγρασιόμετρο να μετρήσει και τα φορτώθηκε. Φυσικά και δεν θα πάρουμε άλλα, λόγω αθέτησης συμφωνίας. Τυχερός ήταν που δεν ήμουνα εγώ, θα τα ξαναφόρτωνε με τα χέρια και θα έφευγε...




Με μπερδεψες ρε Αστερη...εσυ πηρες η δε πηρες;;...νομιζα οτι πηρες και ηταν ξερα οπως σου υποσχεθηκε.
Εγω οταν πηγα πριν μια βδομαδα μου ειπε οτι ναι μεν ειναι καλα, αλλα υποσχεθηκε υγρασια 30 με 40%
Θα παρω 4 η 5 τονους απο οποιον εχει τα περισσοτερο στεγνα...το ψαχνω ακομα.


Παραγγείλαμε 25 τόνους πριν 2 εβδομάδες, με την συννενόηση ότι θα είναι σαν αυτά που μας έδειξε, με 20% υγρασία. Αφού έκανε 10-12 μέρες να φέρει φορτηγό, έφερε μισό φορτηγό και είπαμε να το πάρει ο γείτονας. Το πήρε χωρίς να πολυελέγξει και βγήκε μάπα. Βρήκα ήδη να πάρω από αλλού.
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15466 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου

petrosp13 έγραψε: Έχει βρει κάποιος οξιά σε παλέτες με κάτω από 100 ευρώ στην περιοχή της Θεσσαλονίκης;


90€ από αυτόν που βρήκα σήμερα. Τρίτη μου επιβεβαιώνει και αν θες σου δίνω τηλέφωνο. Η τιμή είναι για 25τονο, αν θες λιγότερα βρίσκεις 2-3 ακόμα κοντινούς να πάρετε μαζί ένα φορτηγό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ